A.Ažubalis dėl Palestinos: nemanau, kad dauguma visais atvejais teisi

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, komentuodamas Lietuvos balsavimą prieš Palestinos priėmimą į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizaciją (UNESCO), teigia nemanantis, dauguma visada teisi.

Lietuva šio balsavimo metu buvo tarp mažumos - prieš Palestinos narystę be jos balsavo dar 13 šalių, o už tai buvo 107 valstybės, 52 susilaikė.

„Nemanau, kad dauguma visais atvejais būna teisi. Šiuo atveju, mano giliu įsitikinimu, padarytas ėjimas iš, sakyčiau, tarnybinio įėjimo, ne per centrinį frontoną, nepadėjo niekam Artimuosiuose Rytuose“, - per spaudos konferenciją Užsienio reikalų ministerijoje penktadienį pareiškė A.Ažubalis.

Jis pakartojo, kad pasisakydama prieš Palestinos narystę šioje organizacijoje, Lietuva siekė išsaugoti derybų procesą, tačiau to pasiekti esą nepavyko, nes išsiskyrė Europos Sąjungos (ES) šalių pozicijos. Po ES šalių 11 balsavo už ir susilaikė, o penkios buvo prieš.

„Rėmėmės paprastais motyvais - nenorėdami sutrukdyti deryboms, kvarteto deryboms, nenorėdami sutrukdyti procesui Jungtinėse Tautose, kuris dabar vyksta Saugumo Taryboje, ir, deja, mums nepavyko, nes nepavyko pasiekti vieningos ES pozicijos, ir iš karto, dar prieš pradedant diskusiją, 10 valstybių pasakė, kad balsuos už priėmimą“, - kalbėjo A.Ažubalis.

„Tai reiškia, ką mes dabar matome - susipriešinimas tarp valstybių, derybų nėra, yra tik konfliktas. Ar mums reikia to konflikto, ar Palestinai reikia to konflikto ar Izraeliui - abejoju“, - teigė jis.

Pasak ministro, bendros valstybių pozicijos "nuoširdžiai siekė" ES užsienio politikos vadovė Catherine Ashton (Ketrin Ašton): "Bet kaip tu gali siekti pozicijos, kai dar prieš pradedant bendrą diskusiją, 10 valstybių ES pasakė "mums nereikia, mes už"?".
Paklaustas, kodėl Lietuva pasirinko ne susilaikymą, o balsavimą prieš Palestinos narystę, A.Ažubalis teigė, jog Lietuvos pozicija buvo būti aktyviai.

„Šiuo atveju, pagal UNESCO statutą, jeigu tu susilaikai, tu esi “non voting„ - nebalsuojantis. Tai reiškia, tie žmonės sąmoningai nusišalino nuo balsavimo, sąmoningai nepareiškė savo pozicijos. Ar tai gerai, kada vyksta konfliktai Artimuosiuose Rytuose, aš nežinau. Lietuvos pozicija buvo būti aktyviai“, - sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Pirmadienį daugumos balsais Palestina buvo priimta į UNESCO. Jos priėmimui pritarė dauguma pasaulio šalių, bet prieštaravo JAV ir Izraelis.
Po Palestinos priėmimo šios dvi valstybės skelbia nutrauksiančios UNESCO finansavimą.


Šiame straipsnyje: PalestinaUNESCO

NAUJAUSI KOMENTARAI

zyklon

zyklon portretas
UzuBAILYS eilini karta patvirtino, kad musu uzsienio politika- laizyk subines Izraeliui ir US (kuria realiai valdo zydu pinigai).

1-am

1-am portretas
pabandyk paprotauti, kas Lietuvai svarbiau - JAV ar palestiniečiai, kurie yra jau žinomi teroristai arba juos globojanty, slepiantys ir pan. Nėra tie žydai šventi, bet šiuo atveju mums reikia būti pragmatiškiems. Manyčiau, kad į Lietuvoje atsirandančias JAV vienokias ar kitokias institucijas pirmas lėktum darbintis.

2-am

2-am portretas
Ar palestinieciai stovedami Lietuvos parlamento tribunoje visa lietuviu tauta isvadino zydsaudziais? Ar palestinieciai santazu reikalauja is Lietuvos simtu milijonu uz kazkada kazkur tureta turta (del kurio buvimo ir prikalusomybes net patys tarpusavy nesutaria)? Paziurek kas be Lietuvos dar balsavo pries ir suprasi kur veda toks "pragmatizmas". (realiausias variantas- tapti dar viena US raketu aikstele ar kalejimu)
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių