2013-ieji pavadinti šešiais skirtingais vardais

Seimo sprendimu 2013-ieji paskelbti šešių skirtingų progų minėjimo metais.

Parlamentarai atskirais savo sprendimais 2013-uosius yra paskelbę Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą, sveikatingumo, tarmių, 1863 metų sukilimo, edukologės Meilės Lukšienės, Klaipėdos krašto atgavimo metais.

Iki Naujųjų metų pradžios Seimas nespėjo 2013-iesiems suteikti ir septintąjį vardą, tačiau tai tikimasi padaryti per pratęstą sesiją sausį. Užsienio reikalų komiteto siūlymu šie metais turėtų būti dar paskelbti Vilniaus geto atminimo metais. Mat rugsėjo mėnesį sukaks 70 metų, kai okupacinė nacių kariuomenė likvidavo Vilniaus getą.

Gruodžio viduryje parlamentarai priėmė nutarimą, kuriuo 2013-ieji paskelbti Klaipėdos krašto atgavimo metais. Tokiu būdu pagerbtas Klaipėdos krašto atgavimo 90-metis.

Kadangi šiemet sueis 80 metų, kai Steponas Darius ir Stasys Girėnas perskrido Atlanto vandenyną, metams suteiktas ir šio legendinio skrydžio vardas.

Praėjusių metų rugsėjo mėnesį nuspręsta, kad 2013-ieji turi vadintis ir mokslininkės, švietimo reformos pradininkės Meilės Lukšienės metais. Mat sueis 100 metų nuo jos gimimo.

Pernai birželį parlamentas 2013-iuosius taip pat paskelbė sveikatingumo metais. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Pasaulinės sveikatos organizacijos ir Europos Sąjungos „raginimą kovoti su lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, akcentuojant visuomenės sveikos gyvensenos skatinimą, sveikatos išsaugojimą ir stiprinimą kaip vieną iš valstybės prioritetų“.

Gegužę Seimas nutarė, kad šie metai privalo būti ir 1863 metų sukilimo metais. Taip norima paminėti 150-ąsias sukilimo metines bei pabrėžti jo istorinę, kultūrinę reikšmę lietuvių, baltarusių ir lenkų tautoms.

Praėjusį kovą nuspręsta, kad šie metai turėtų tapti tarmių metais. Taip siekiama paskatinti išlaikyti gyvąją tarmių tradiciją Lietuvoje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Jei Europos Sąjungoje (ES) yra toleruojama tokia atskirtis, tai ES neturi ateities.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Rolandu Paksu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas tenko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. Anglijoje šiuo metu NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. (patikslinta sausio 1 dieną)
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių