Iš 12 Lietuvos europarlamentarų Seimo rinkimuose planuoja dalyvauti du

Iš dvylikos Lietuvos atstovų Europos Parlamente (EP) rinkimuose į Seimą dalyvauti rinkimuose žada du europarlamentarai - Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas Valdemaras Tomaševskis. Tačiau Europos Parlamento mandatą keisti į Seimo nario jie žada tik tokiu atveju, jei dalyvautų formuojant Vyriausybę.

Kovoti dėl vietos parlamente planuotų ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas, tačiau jam galimybė kandidatuoti atsivertų tik Seimui priėmus įstatymo pataisą, kuri leistų Seimo rinkimuose dalyvauti per apkaltą pašalintiems asmenims.

Lietuvos įstatymai asmenims, per apkaltą pašalintiems iš pareigų, šiuo metu iš viso neleidžia kandidatuoti į Seimą, tačiau Europos Žmogaus Teisių Teismas R.Pakso byloje tokį draudimą įvertino kaip neproporcingą.

Seime šiuo metu svarstoma pataisa, kuri draustų kandidatuoti 8 metus nuo pašalinimo iš pareigų datos, ir jei iki rinkimų tokios pataisos būtų priimtos bei įsigaliotų, R.Paksas galėtų rudenį balotiruotis į parlamentą. R.Paksas prezidento posto neteko 2004 metų balandį, kai Konstitucinis Teismas pripažino, kad jis sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Dabartinio EP kadencija baigiasi 2014 metais, tačiau opozicinės Darbo partijos lyderis V.Uspaskichas vietą Briuselyje perleistų kitam DP atstovui, jei partija pretenduotų į valdžios postus. Kad dalyvaus 2012 metų Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje, V.Uspasichas BNS patvirtino dar lapkritį.

Kitos opozicinės partijos Lietuvos lenkų ir rinkimų akcijos lyderis V.Tomaševskis sako, kad vesti partiją į rinkimus esanti jo pareigą. Tačiau jis irgi EP mandato atsisakytų tik partijai dalyvaujant valdančiojoje koalicijoje.

„Turiu tokią pareigą dalyvauti kaip partijos pirmininkas“, - BNS šią savaitę sakė europarlamentaras. Jis patvirtino, kad rinkimuose kandidatuos tik daugiamandatėje apygardoje.

Ar keis EP mandatą į Seimo nario, pasak V.Tomaševskio, priklausys nuo rinkimų rezultatų.

„Tikimės gerų rezultatų, turime stiprų palaikymą, o kur toliau dirbsiu, priklausys nuo rezultatų. Vienas reikalas, jei dalyvausime formuojant Vyriausybę, kitas, jei dirbsime opozicijoje“, - sakė europarlamentaras.

Opozicinių socialdemokratų atstovas EP Justas Vincas Paleckis BNS patvirtino nedalyvausiantis 2012 metų rinkimuose į Seimą spalį, tuo metu kiti partijos atstovai, Zigmantas Balčytis bei Vilija Blinkevičiūtė, sako galutinio atsakymo dar neturintys.

„Vyksta diskusijos partijoje ir rinkimų štabe. Aš esu kalbėjęs, kad neketinu grįžtu, nes esame išrinkti į EP, ir turime čia darbų, bet dar žiūrėsime, kaip partija apsispręs“, - BNS sakė Z.Balčytis.

Kad galutinio sprendimo nėra, patvirtino ir V.Blinkevičiūtė.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas EP Juozas Imbrasas tvirtino, jog didesnė tikimybė, kad jis nedalyvaus Seimo rinkimuose, nors galutinio atsakymo tvirtina taip pat dar neturintis.

„Aš manau, kad neturėčiau dalyvauti, bet tai dar ne galutinis atsakymas, yra partijos sprendimai, visa kita. Iš šimto procentų kokie šešiasdešimt, kad nedalyvausiu“, - BNS sakė J.Imbrasas.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai sako, jog ketinimų dalyvauti rinkimuose į Seimą neturi.

„Neturiu, tikrai neturiu, ir tikrai nežinau, kas turėtų atsitikti, kad pradėčiau taip galvoti“, - į klausimą, ar turi minčių dalyvauti parlamento rinkimuose, BNS atsakė Vytautas Landsbergis.

Konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė tvirtino rinkimuose nedalyvausianti, nes tai būtų neatsakinga prieš EP nario mandatą jai suteikusius rinkėjus.

„Neketinu kandidatuoti. Aš manau, jei žmonės patiki tau atstovauti EP, garbės reikalas pabaigti kadenciją iki galo. Man ir anksčiau visuomet keistai atrodydavo, kai žmonės mėtosi, keičia Seimo nario mandatą į savivaldybės tarybos nario, mero postą. Jei žmonės patikėjo savo balsą tau atstovauti, turi darbą pabaigti“, - BNS sakė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.

TS-LKD atstovas Algirdas Saudargas BNS irgi tvirtino planų dalyvauti Seimo rinkimuose neturintis: „Neturiu, galit taip ramiai ir parašyt“.

Tarp konservatorių kandidatų į parlamentą nėra ir Laimos Andrikienės. Europarlamentarė teigė net nesvarsčiusi galimybės balotiruotis: „Niekas ir nesiūlė, nereikia ir galvoti.“

Vienintelis Liberalų sąjūdžio atstovas EP Leonidas Donskis irgi tvirtina galimybės dalyvauti Seimo rinkimuose nesvarstantis, nes atsisakyti patikėto mandato, jo žodžiais, būtų neatsakinga.

„Seimo rinkimuose tikrai nedalyvausiu, aš esu Europos Parlamento narys, esu gavęs mandatą ir manau, kad būtų neatsakinga nutraukti savo darbą. Esu viso Europos Parlamento liberalų grupės koordinatorius žmogaus teisių klausimais, ir tikrai negaliu nutraukti visų šių įsipareigojimų“, - BNS sakė L.Donskis.

Iki šiol Lietuvoje EP mandato dar iki naujai kadencijai pradedant darbą yra atsisakiusi tuomet prezidento rinkimuose dalyvavusi Kazimira Prunskienė, taip pat, prieš pat kadencijos pabaigą, iš EP pasitraukė ir į Klaipėdą grįžo liberalas Eugenijus Gentvilas.

Su partija „Tvarka ir teisingumas“ į EP 2004 metais išrinkto Rolando Pavilionio įgaliojimai nutrūko 2006 metais jam mirus.

Lietuvoje iki šiol vyko dveji rinkimai į EP, 2004 ir 2009 metais birželį, kiti laukia 2014-aisiais.


Šiame straipsnyje: europarlamentaraiSeimo rinkimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

taigi

taigi portretas
taigi kaipgis. Tie patys Lietuvai geranoriškiausi

teks

teks portretas
susitelkti, nes tomaševskio šmėkla jau slenka link Lietuvos.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ruošiamasi puošti pėsčiųjų perėjas
  Ruošiamasi puošti pėsčiųjų perėjas

  Artimiausiomis savaitėmis miestą pagražins spalvingos pėsčiųjų perėjos, kurioms eskizus kūrė vietos menininkų bendruomenė. Kaip jos atrodys, kol kas neatskleidžiama, tačiau neslepiama, kad netrūks klaipėdietiškų motyvų. ...

 • Kaune – pirmas Baltijos šalyse pasaulinis semiotikos kongresas
  Kaune – pirmas Baltijos šalyse pasaulinis semiotikos kongresas

  Birželio 28 dieną Kauno Nacionaliniame dramos teatre paskaitą skaitys žymiausia pasaulio orangutanų tyrinėtoja, antropologė Birutė Galdikas. Ši paskaita – tai Kauno technologijos universiteto (KTU) Tarptautinio semiotikos instituto organiz...

 • Ekspertai: duomenų apsauga turėtų susirūpinti nedidelės įmonės
  Ekspertai: duomenų apsauga turėtų susirūpinti nedidelės įmonės

  Nuo kitų metų pavasario visoje Europos Sąjungoje (ES) griežtėjant duomenų apsaugos reglamentavimui, o už pažeidimus gresiant didelėms baudoms, Lietuvoje duomenų apsauga turėtų labiau susirūpinti nedidelės įmonės, sako BNS kalbinti ekspertai. ...

 • Kauno arkivyskupas S. Tamkevičius taps garbės šauliu
  Kauno arkivyskupas S. Tamkevičius taps garbės šauliu

  Kitą savaitę Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo dienos proga, minint Lietuvos šaulių sąjungos 98-ąsias įkūrimo metines, arkivyskupui emeritui Sigitui Tamkevičiui SJ bus suteikiamas Lietuvos šaulių sąjungos garbės šaulio...

  2
 • Kaip lietuviai ruošiasi Joninėms?
  Kaip lietuviai ruošiasi Joninėms?

  Nepaisant prognozuojamo lietingo oro, Lietuvos gyventojai prieš Jonines itin aktyviai perka viską, ko reikia kokybiškam poilsiui gamtoje. Tai siejama ne tik su mėgstamomis Joninėmis, bet ir daugelio tautiečių atostogų pradžia. ...

 • Parodoje „EXPO 2017“ paminėta Nacionalinė Lietuvos diena
  Parodoje „EXPO 2017“ paminėta Nacionalinė Lietuvos diena

  Šįryt į Lietuvos paviljoną pasaulinėje parodoje „EXPO 2017“, kuri vyksta Kazachstano sostinėje Astanoje, aplinkos ministro Kęstučio Navicko vadovaujama mūsų šalies delegacija atvyko lietuviškais paspirtukais, kurie tap...

 • J. Sasnauskas: tokių kaip T. Matulionis nebeatsiranda net Bažnyčioje
  J. Sasnauskas: tokių kaip T. Matulionis nebeatsiranda net Bažnyčioje

  Šventumas suteikia gražų pavyzdį, bet tokių pavyzdžių galima rasti ir skaitant „Pinokio nuotykius“, nebūtina išmanyti arkivyskupo Teofiliaus Matulionio gyvenimo. O šventieji skelbiami todėl, kad pripažįstamas nematoma...

  1
 • Penkių vaikų tėvas taps katalikų dvasininku
  Penkių vaikų tėvas taps katalikų dvasininku

  Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnybos vadovas Darius Chmieliauskas rytoj bus įšventintas diakonu. Tai pirmas kartas Lietuvos bažnyčios istorijoje, kai tokie šventimai teikiami vedusiesiems. ...

  1
 • Birštonas kvies pramogauti gamtos mylėtojus
  Birštonas kvies pramogauti gamtos mylėtojus

  Birštono miesto savivaldybė kartu su partneriu iš Lenkijos Elko apskritimi pradeda įgyvendinti projektą „Nuo teorijos prie praktikos – tvarus gamtos paveldo panaudojimas Elke ir Birštone“. Projektas bus vykdomas etapai...

 • Stojimas į profesines mokyklas – per centralizuotą sistemą: kas keisis?
  Stojimas į profesines mokyklas – per centralizuotą sistemą: kas keisis?

  Šiais metais pirmą kartą priėmimas į profesines mokyklas vyksta centralizuotai, naudojant Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) sistemą. Mokiniai joje gali lengviau atrasti norimą programą &nd...

Daugiau straipsnių