1 mlrd. sumažintas biudžetas teikiamas Seimui

Vyriausybė antradienį patvirtino patikslintą 2012 metų biudžeto projektą - Seimui siūloma 4 proc. mažinti valstybės išlaidas ir tik iš dalies - 50 proc. - atstatyti sumažintas pensijas.

Taip tikimasi sutaupyti beveik 1 mlrd. litų biudžeto išlaidų - toks trūkumas atsirado, beveik perpus sumažinus kitų metų ekonomikos augimo prognozes. Kol kas neaišku, ar išlieka anksčiau planuotas 2,8 proc. BVP valdžios sektoriaus deficitas. Vyriausybė deklaruoja, kad jis nebus didesnis nei 3 proc.

„Vyriausybė vienbalsiai patvirtino visus su 2012 metų biudžeto reikalais, viešaisiais finansais susijusius dalykus - valstybės ir savivaldybių biudžeto projektą, “Sodros„ biudžeto projektą ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą. Tai, ką ir vakar buvome sutarę, tie sprendimai ir priimti. Visam viešajam sektoriui mažinamos išlaidos 4 procentais, tai leidžia sumažinti bendrai išlaidas viešajam sektoriui apie 600 mln. litų. Taip pat priėmėme sprendimą, kad kitais metais pensijos, kurios buvo sumažintos 2009 metais, yra atstatomos, bet iš pradžių atstatomos 50 procentų“, - po Vyriausybės posėdžio antradienį žurnalistams sakė premjeras Andrius Kubilius.

Premjeras spėjo, jog Seime neabejotinai bus diskutuojama, iš kokių šaltinių kitąmet gauti papildomų pajamų.

„Tokiu atveju gali būti, kad bus rasti sprendimai, kad pensijų atstatymas galėtų būti kitais metais ir dar šiek tiek labiau atliepiantis į tų žmonių, kuriems tokios krizės metu yra sunkiausia, lūkesčius“, - teigė premjeras.

Vis dėlto A.Kubilius mano, kad Vyriausybės priimti sprendimai dėl kitų metų biudžeto projekto yra „atsakingi“.

„Toks atsakingas sprendimas Vyriausybės lygyje, tikiu, kad bus palydėtas ir atsakingu Seimo sprendimu, mums leidžia į 2012 metus žiūrėti šiek tiek ramiau ir su didesniu pasitikėjimu, kad ta krizė, kuri Europos Sąjungoje ir euro zonoje, atrodo, kad darosi vis gilesnė, mes ją įveiksime, nors sunkiai ir sudėtingai, bet kaip visada, tam tinkamai pasiruošę“, - sakė A.Kubilius.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė antradienį pareiškė abejojanti, kad Seimas pritartų Vyriausybės siūlymui atstatyti sumažintas pensijas tik 50 proc., nes toks žingsnis , anot jos, dar labiau didintų atotrūkį tarp vargingųjų ir turtingųjų, kuris Lietuvoje ir taip yra vienas didžiausių ES.

Vyriausybė po ilgų diskusijų pirmadienį rado kompromisinį sprendimą, kaip 2012 metais pasiekti ne didesnį kaip 3 proc. BVP viešųjų finansų deficitą bei išvengti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) didinimo 2-3 procentiniais punktais, kuriam kategoriškai nepritarė valdančiosios koalicijos partneriai Liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga.

Išlaidas turės mažinti valstybės biudžeto asignavimų valdytojai, „Sodra“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF). Skaičiuojama, kad sumažinus šių sektorių išlaidas, bus sutaupyta apie 614 mln. litų, o nuo sausio tik iš dalies atstačius pensijas - dar apie 250 mln. litų.

Patikslintas 2012 metų biudžeto projektas Seimui turi būti pateiktas antradienį, o jo antrasis svarstymas Seime numatytas ketvirtadienį.
Finansų ministerija praėjusią savaitę sumažino 2012 metų bendrojo vidaus produkto augimo prognozę nuo 4,7 proc. iki 2,5 proc., todėl planuojamos kitų metų biudžeto pajamos sumažėjo maždaug 1 mlrd. litų.

Pirminiame 2012 metų biudžeto projekte planuota, kad 2012 metų pajamos, įskaitant Europos Sąjungos (ES) ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšas, sieks beveik 26 mlrd. litų (9,1 proc. daugiau nei numatyta šių metų biudžete), o išlaidos didės 1,2 proc. iki 26,709 mln. litų. Valstybės biudžete deficitas turėjo siekti 708,899 mln. litų - 3,6 karto mažiau nei numatyta šiemet.


Šiame straipsnyje: biudžetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
Suši.ti liberalai..nori pensininkų sąskaita plentus betonuoti be galo be krašto į Klaipėdą o sakė...ateis nauji ..jauni politikai, vot tada...atėjo masiulis ir pensininkus į mišką? Gerai , kad dar sniego nėra...

Dalyvis

Dalyvis portretas
2011 m. gruodžio 10 d., 12 valandą, ATEIK prie LR Seimo DALYVAUK eitynėse ir mitinge prie LR Vyriausybės Reikalauk konkrečių darbų, o ne pažadų: – Didinti minimalųjį darbo užmokestį (MMA) iki 1000 litų nuo 2012 m. sausio 1 dienos. – Didinti biudžetinio sektoriaus darbuotojų bazinę mėnesio algą ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinį dydį. – Didinti užimtumą, skatinant naujų darbo vietų kūrimą. – Mažinti darbo jėgos apmokestinimą. – Atstatyti valstybines pensijas pareigūnams, kariams, bei kompensacines išlaidas teatrų ir koncertinių įstaigų darbuotojams. – Grąžinti Vaiko pinigus mažas pajamas gaunančioms šeimoms. – Įvesti socialinę atskirtį mažinančią progresinių mokesčių sistemą. – Mažinti komunalinių paslaugų (šilumos, elektros) ir būtiniausių maisto produktų kainas. – Darbo santykius reglamentuojančius teisės aktus keisti tik sutarus profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijoms. – Ratifikuoti Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) 102 konvenciją dėl socialinės apsaugos minimaliųjų standartų. – Užtikrinti asociacijų, susirinkimų, demonstracijų ir kitų viešosios valios reiškimo būdų laisvę. – Užtikrinti darbuotojų teisę streikuoti, užkirsti kelią darbuotojų atstovų persekiojimui. – Užtikrinti realią piliečių teisę surengti referendumą.

Norma

Norma portretas
Ar biudžetas formuojamas visuomenei, ar grupei žmonių? Kodėl Seimas prieštarauja dorovės normoms? Juk akivaizdi vagystė.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių