Vaistinėje pasiūlyta studijuoti įstatymus

Klaipėdietė apstulbo vietoj recepte nurodytų slaugos priemonių sulaukusi patarimo pastudijuoti įstatymus.

Netiko receptas

Sportininkų vaistinėje moteris tikėjosi nupirkti slaugos priemonių artimam žmogui. Tuo labiau, kad šioje vaistinėje didesnė tokių prekių pasiūla. Tačiau, pateikusi kompensuojamų vaistų receptą, ji sulaukė paaiškinimo, kad šis blogai parašytas ir klientė turėtų pasiskaityti įstatymus.

Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančios vaistinės  darbuotoja dar pasiūlė kreiptis į šeimos gydytoją, kad šis perrašytų receptą. Apstulbusi klientė bandė aiškinti, kad toks receptas išrašomas ne pirmą kartą. Bet vaistininkė atkirtusi, kad Ligonių kasos jiems nekompensuos tokių išlaidų ir pinigus teks mokėti iš savo kišenės.

Ši pirkėja ne vienintelė, kurią šios vaistinės darbuotojos atsisakė aptarnauti dėl netinkamai užpildyto recepto. Pašnekovė stebėjosi, kodėl ignoruojami kompensuojamų vaistų receptai. Ji spėjo, kad vaistinė greičiausiai neturėjo reikiamos prekės.

Gretimose, tik komercinėse vaistinėse darbuotojos gūžčiojo pečiais pasiteiravus, kuo blogas išrašytas receptas. Kitoje vaistinėje moteris sauskelnes nupirko su nemaža nuolaida.

"Nesistebiu, kad savivaldybei priklausanti vaistinė dirba nuostolingai. Klientai aptarnaujami pasirinktinai. Dirba 5 ar 6 darbuotojai. Mokėjimo kortele taip pat negalima atsiskaityti", - piktinosi moteris.

Paiso įstatymų

Vaistinės vedėja Liucija Sidabrienė paaiškino, kad jie neturi teisės parduoti vaistų ar priemonių, jei kompensuojamų vaistų receptas neteisingai užpildytas. Porą kartų taip nutiko dėl recepte nenurodytų sauskelnių dydžio.

"Nuo sauskelnių matmenų priklauso kaina. Jei parduosime brangias, o Ligonių kasos mums nesumokės?! Gal ne visi gydytojai žino receptų pildymo reikalavimus, pamiršta arba skuba", - aiškino vadovė.

Prieš keletą metų vaistinei teko mokėti baudą už parduotus vaistus pagal neteisingai užpildytą receptą.

"Ar čia pažeidimas, kad negalima atsiskaityti kortele?" - iš pradžių reagavo L.Sidabrienė, paklausta apie tokią paslaugą. Bet giliai atsidususi pripažino, kad tai vaistinės problema.

Vaistinė dirba pelningai

Vaistinė Sportininkų gatvėje liko vienintelė, kuri iki šiol priklauso savivaldybei. Prieš trejus metus miesto valdžia ją susigrąžino iš ankstesniojo valdytojo, kuriam buvo iškelta bankroto byla.

Klaipėdos miesto savivaldybės Turto ir privatizavimo skyriaus vedėja Genovaitė Paulikienė sakė, kad susigrąžinti vaistinę nuspręsta, nes ji vienintelė patirdavo mažiausiai nuostolių. Dabar ji net dirba pelningai.

"Iki tokio laipsnio nesikišame į vaistinės darbą, - reagavo vedėja, papasakojus situaciją. - Kartais vienokia įstatymų bazė taikoma savivaldybėms ir kitokia bendrovėms. Kartais būna kaprizingų žmonių."

Ramūnas Vaina, Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Kontrolės ir ekspertizės skyriaus vyriausiasis specialistas

Jei vaistinė neturi kompensuojamų vaistų recepte nurodytos priemonės ar vaisto, ji privalo užsakyti tą vaistą ir, paėmusi receptą, per tam tikrą laiką pristatyti. Siuntinėti žmogaus negalima. Bet receptai turi būti tiksliai užpildyti. Jei atsiskleis faktas apie neteisingai užpildytą receptą, vaistinė finansiškai nukentės. Kai kurie pažeidimai matomi vos įvedus duomenis į kompiuterį, kiti - tik paėmus receptą. Valdiškos ir privačios vaistinės dirba pagal vienodas taisykles. Gal šiuo atveju suveikė žmogiškasis veiksnys, kad kitoje vaistinėje pagal tą patį receptą prekė klientui buvo parduota.


Šiame straipsnyje: vaistinėreceptas

NAUJAUSI KOMENTARAI

rr

rr portretas
eiline biudzetine istaiga, kuriai dzin viskas.

Vaidas

Vaidas portretas
Na jei tikrai ten neteisingai užpildyta, tai ko širsti? Privačioj vaistinėj matyt pardavė, nes ne taip stipriai kreipia dėmesį į receptų teisingumą.

viskas paprasta

viskas paprasta portretas
Yra žmonės biurokratai ir ne biurokratai. Neduok dieve pakliūti biurokratams į nagus.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių