Prie nemokamos košės nusidriekė skurstančiųjų eilės

Prieš pat Kalėdas jau tapo tradicija Kaune varguolius pamaitinti koše. Ketvirtadienį suvalgyti bent dubenėlį šilto maisto nusidriekė eilės žmonių.

Greitai ištuštino puodus

Vidurdienį prasidėjusi akcija „Kalėdinė košė visiems“ ilgai netruko – per nepilnas dvi valandas buvo ištuštinti visi puodai. Skurdžiai gyvenantys kauniečiai paragauti košės buvo kviečiami 17-oje miesto vietų.

„Kasdien ateinu čia pavalgyti. Gyvenu iš pašalpos, todėl maistui ne visada lieka pinigų“, – pripažino „Sriubos“ valgykloje apsilankiusi vyresnio amžiaus kaunietė Angelė Kuklinskienė.

Moteris tikino, kad kalėdinė košė šiemet labai skani. „Nesu mėsos mėgėja, todėl košės man labai patinka“, – sakė pašnekovė.

Valgyklos virėjos minėjo, kad per 45 minutes spėjo išdalinti 150 košės porcijų.

Pagalbos ranką ištiesė nuteistieji

„Sriubos“ valgyklos vedėja Rita Veličkienė džiaugėsi, kad šiemet prie akcijos prisidėjo ir Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius.

„Trys vyrukai mikliai nuskuto bulves, kurių reikėjo košei“, – gyrė pagalbininkus R. Veličkienė. Be bulvių, kvietinių kruopų košė buvo pagardinta kepta šonine, morkomis, svogūnais.

R. Veličkienės teigimu, paprastai per dieną į šią labdaros valgyklą pavalgyti ateina apie 300 miestiečių, bet būna dienų, kai sulaukiama ir 500 alkstančiųjų.

Iš pensijos nepragyvena

Prie „Girstučio“ kultūros ir sporto centro dalijama kalėdinė košė išgaravo akimirksniu.

„Mums atvežė 75 litrų košės, t.y. apie 250 porcijų“, – sakė Gričiupio seniūnės pavaduotoja Virginija Sakalauskienė.

Ji tikino, kad kai kuriems seniūnijos gyventojams karštas maistas yra tikras išganymas.

„Kai tik pradėjome dalinti košę, išsirikiavo eilė. Visi teiravosi, ar ir kitąmet bus tokia akcija“, – pasakojo V. Sakalauskienė.

Koše atėjęs pasistiprinti pensininkas Petras Vyšniauskas dėkojo savanorėms, nes gavo net du dubenėlius košės ir dar lauknešėlį namo.

„Esu buvęs kariškis, vairavau šarvuotį, o šiandien tenka prašyti košės“, – atsiduso vyras, pripažinęs, kad jo pensijos neužtenka visiems būtiniausiems poreikiams.

Išdalino apie 3 tūkst. porcijų

Pernai per šią akciją, kuri truko dvi dienas, pamaitinta daugiau nei 5 tūkst. kauniečių.

Šiemet akciją nuspręsta rengti vieną dieną, nes praėjusiais metais antrą dieną valgyti košės atėjo labai mažai žmonių. Šįkart per vieną dieną pavaišinta apie 3 tūkst. varguolių.

Šiems labdaringiems pietums savivaldybė skyrė 10 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Rolandu Paksu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

snow

snow portretas
Ei,skurstantieji,ar yra norinčių rytoj sniegelį pakasti?Nukasate kiemą.ir ne tik košės,bet ir po pūslę alaus pastatysiu.Jeigu nukasate iki pietų-po 20litų kiekvienam priedo.

romas

romas portretas
"Mums atvežė 750 litrų košės, t.y. apie 250 porcijų“!!! Po 3 litrus kiekvienam ?! Viskas nuo rytojaus tampu vargsu! Maitinkite mane po 3 litrus kasdiena,litra suvalgisiu,2 parduosiu ir busiu verslininkas.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių