Prezidentė ragina toliau laikytis finansinės drausmės

Finansinės situacijos suvaldymas ir atsakingas 2013 metų biudžeto parengimas yra vieni svarbiausių darbų tiek dabartinei, tiek naujai Vyriausybei.

Apie tai ketvirtadienį pareiškė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vardydama per trejus savo kadencijos metus jau nuveiktus darbus ir svarbiausius ateities planus.

„Tolimesnis finansinės situacijos suvaldymas yra prioritetinis. „Ši užduotis buvo atlikta dabartinės Vyriausybės, ją, kaip žinoma, palaikiau šiame darbe. Lietuva sugebėjo atsistatyti ir jau pernai pradėjo rodyti augimą. Tai geras reiškinys, turint galvoje, kad sunkmetis ir jo rizika išlieka“, - pabrėžė valstybės vadovė.

Prezidentės teigimu, siekiant toliau atsakingai valdyti padėtį, Lietuvos Seimas pritarė Europos Sąjungos fiskalinės drausmės sutarčiai, ir tai yra garantija „nuo fiskalinio, finansinio ir ekonominio populizmo".

„Tai apsaugo šalį ateityje nuo neatsakingos veiklos, kuri galėtų būti, jeigu politikai pradėtų savivaliauti. Taigi, finansinis populizmas, ir prieš rinkimus būtent turi labai mažai erdvės ir galimybių, todėl dar kartą atkreipiu dėmesį visų politikų ir visų rinkėjų, kad tie pažadai, kuriuos jūs girdite, turi būti labai pasverti, kelis kartus perklausti, ar jie bus įgyvendinti, ar juos iš viso įmanoma įgyvendinti. Taigi, naujosios Vyriausybės, kaip ir nueinančios, laukia atsakingas 2013 metų biudžeto formavimas“.

Energetinės nepriklausomybės užtikrinimą, energetinių projektų įgyvendinimą, šilumos ūkio pertvarką Prezidentė taip pat vadino prioritetais. „Kai kurie žingsneliai mano ir Vyriausybės iniciatyva buvo jau žengti kovojant su monopolijomis šilumos ūkyje, bet čia reikia dirbti toliau“, - kalbėjo valstybės vadovė.

Paklausta apie naujos atominės elektrinės Visagine projektą, Prezidentė užsiminė, kad „jis turi būti skaidrus ir atsiperkantis“.

D.Grybauskaitė pareiškė paramą naujai branduolinei jėgainei Lietuvoje ir teigia mananti, kad atsinaujinančių šaltinių energetika šaliai kol kas yra prabanga. „Lietuva turi kartu su savo partnerėmis kaimynėmis stebėti, kad projektas būtų skaidrus, naudingas ir atsiperkantis“, - sakė ji.

Pasak Prezidentės, gaminti elektrą vien iš alternatyvių energijos šaltinių Lietuvai būtų per brangu.

„Tokioms valstybėms, kaip Baltijos šalys ir mūsų regionas, turėti ir gyventi tik iš alternatyvių, atsinaujinančių šaltinių yra dar labai brangi prabanga ir artimiausius 10-20 metų. Kol kas pakaitalo atominei energetikai ieško tik tos šalys, kurios gali sau leisti tokią prabangą ir turi lėšų“, - teigė D.Grybauskaitė.

Kalbėdama apie užsienio politiką Prezidentė pabrėžė, kad turi būti toliau stiprinamas šalies nacionalinis ir energetinis saugumas, daugiau dėmesio skirta ekonominei diplomatijai. „Pagrindiniai darbai ES – derybos dėl finansinės perspektyvos 2014-2020 metams. Jos greičiausiai šiemet dar nesibaigs, tai bus iššūkis ir man, ir Vyriausybei. Taip pat ir pasirengimas pirmininkauti ES“, - sakė valstybės vadovė.NAUJAUSI KOMENTARAI

vejas

vejas portretas
Visa Lietuvos nepriklausomybes laikotarpi sali valde arba konservatoriai, arba socdemai. Iki ko tai privede Lietuva, matome visi... Labai laukiu Seimo rinkimu, kai pasikeis valdzia. Neseniai skaiciau partijos TVARKA IR TEISINGUMAS rinkimu programa. Patiko. Balsuosiu uz juos, nes noriu gyventi Treciojoje Respublikoje.

Rentabilumas

Rentabilumas portretas
Finansinę drausmę apibrėžia planinga ir rentabili ekonomika. Tik darbo dėka pasiekiamas pelnas gali duoti pagrindą tolesnei energetikos pramonei vystyti. Viena energetika - nuostolinga, o gamybos procese duoda naudą. Žmonėms reikia gyventi patogiau, šviesiau.

debesis

debesis portretas
skaitykite "TIESISI SVIESIAI". kaip Rusijoje triuskinami pedofilu tinklai !!!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių