Patarėjas: K.Prunskienė neranda politinės paramos Lietuvoje

Bendradarbiavimo susitarimą su Rusijos premjero Vladimiro Putino vadovaujama „Vieningąja Rusija“ pasirašiusi Lietuvos liaudies partijos lyderė ekspremjerė Kazimira Prunskienė tikriausiai nerado politinės paramos Lietuvoje, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius.

„Gerbiama K.Prunskienė šiandieną, matyt, neranda paramos susitarime su Lietuvos partijomis ir ieško iš išorės atsparos taškų. Tikrai stebėtina, kodėl renkamiesi tos valstybės atstovai, kurios pagrindinės (...) įmonės daro mums politinį spaudimą. Kyla natūralus klausimas, ar tai ta sritis ir tie susitarimai, kurie tikrai Lietuvai yra naudingi“, - interviu Žinių radijui antradienį sakė jis.

J.Markevičius pabrėžė, jog šiuo metu Lietuva daug daro, siekdama energetikos sektoriuje mažinti įtakas atskiriant dujų tiekėjus nuo infrastruktūrų, siekiama modernizuoti dujų ūkį.

„Jei kai kurios mūsų politinės šakos mano, kad reikia tokiu būdu ieškoti susitarimo su mūsų kaimynine valstybė, be abejo, tai jų teisė, bet nemanyčiau, kad tai bus pozityviai įvertinta per artėjančius rinkimus“, - teigė jis.

K.Prunskienės ir V.Putino partijos susitarimas pasirašytas rugsėjo pabaigoje, per Maskvoje vykusį valdančiosios Rusijos partijos „Vieningoji Rusija“ suvažiavimą, į kurį K.Prunskienė buvo pakviesta kaip viešnia.

Lietuvos liaudies partijos ir „Vieningosios Rusijos“ susitarimą dėl bendradarbiavimo pasirašė K.Prunskienė ir Dūmos pirmininkas Borisas Gryzlovas, „Vieningosios Rusijos“ Politinės tarybos pirmininkas.

Pagal dokumentą, šalys susitarė konsultuotis ir keistis informacija apie Lietuvos ir Rusijos situaciją, dvišalius ir tarptautinius santykius, supažindinti viena kitą su savo patirtimi įvairiose srityse.

Partijos sutarė reguliariai keistis įvairių lygių delegacijomis, rengti ekspertų susitikimus, kitus dvišalius renginius, aktyviai plėtoti tarppartinius ir regioninius ryšius.
K.Prunskienės vadovaujama Lietuvos liaudies partija atstovų Seime neturi, tuo metu „Vieningoji Rusija“ turi daugumą Rusijos parlamente.

LLP įkurta 2010 metų pavasarį, kai K.Prunskienė buvo nušalinta nuo vadovavimo Valstiečių liaudininkų sąjungai. Per šių metų vasarį vykusius savivaldos rinkimus partija gavo septynis mandatus iš 1,5 tūkstančio.


Šiame straipsnyje: Kazimira Prunskienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jurijus Subotinas

Jurijus Subotinas portretas
. Tai padvesusi politine kumele ir juos net Dievo Stebuklai neprikeltu. Apie tai zino ir Rusijoje, bet is mandagumo del juos ikirumo, pagal sena pazynti kalbasi su ja. UZ AFERISTE IR VAGYLKA NIEKAS Lietuvoje NEBALSUOS, TAI ZINO IR PATI kniagine. BET VISTIEK NORI PAKELTI SAU UODEGA. .

ZZ

ZZ portretas
Eitum tu anukams kojiniu megsti o ne i politika listi BOBA

Aldona

Aldona portretas
Lietuviai nepritaria K.Prunskienės diplomatinei veiklai, nes buvo žengtas pirmas klaidingas žingsnis. Nereikėjo "Sąjūdžio" vardu sugriauti ekonominės santvarkos, politinio, kultūrinio gyvenimo. Nereikėjo sunaikinti valstybės turto. Nereikėjo išvalstybinti, išsisteminti liaudies ūkio, nereikėjo sukelti chaoso. Netvarka padaryta organizuotai, apgalvotai, dokumentiškai. Už šią veiklą gresia kalėjimas iki gyvos galvos, nes tai pats didžiausias nusikaltimas, kurį gali atlikti žmogus.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių