„Google“ įkūrėjo dukrą šokiravo Šiaurės Korėja

„Google“ vykdomojo vadovo Erico Schmidto devyniolikmetė dukra savo tinklaraštyje suteikia gana retą progą iš arčiau susipažinti su „labai, labai keista“ šalimi – Šiaurės Korėja. Galimybę apsilankyti šioje izoliuotoje komunistinėje valstybėje jaunai merginai suteikė tėvas, neseniai vykęs ten verslo reikalais.

Savaitgalį Sophie Schmidt savo tinklaraštyje papasakojo visus kelionės jai paliktus įspūdžius. Į Šiaurės Korėją sausį vyko devynių asmenų delegacija, kurioje (be „Google“ vadovo ir jo dukters) taip pat buvo ir buvęs JAV ambasadorius Jungtinėms Tautoms Billas Richardsonas, rašo „The Independent“.

S.Schmidt vizitą Šiaurės Korėjoje įvardijo kaip „kokybiškai surežisuotų susitikimų, griežtai sustyguotų ekskursijų ir tikrų, nesuvaidintų žmogiškų akimirkų kokteilį“. Delegacija, kaip tinklaraštyje rašo devyniolikmetė, progų susitikti su paprastais, „valdžios nepatikrintais“ Šiaurės Korėjos žmonėmis neturėjo. Kartais juos sekiojo du nuolatinės paranojos kankinamos Pchenjano valdžios pakalikai: vienas stebėjo delegaciją, o kitas prižiūrėjo ir sekė pirmąjį stebėtoją. S. Schmidt Šiaurės Korėjos valdančiojo režimo valdymo ypatybes ir nenutrūkstamą sekimo ir stebėsenos procesą vadina „tikru „Trumeno šou“, tik valstybės lygmeniu“.

Tinklaraštyje gausu ir kelionės nuotraukų. Viena iš jų vaizduoja Šiaurės Korėjos muitinės dokumentą, reikalaujantį atiduoti „visus žudymo prietaisus“ ir visą be išimties „spausdintinę medžiagą“. Delegacijos nariams taip pat teko Kinijoje palikti savo mobiliuosius telefonus ir nešiojamuosius kompiuterius, nes priešingu atveju daiktai būtų buvę konfiskuoti. Mergina savo tinklaraštyje taip pat rašo, jog Šiaurės Korėjoje buvo „labai, labai šalta“, maistas buvo „pakankamai padorus“, o vietos žmonės – „labai mandagūs ir geranoriški“.

Delegacija buvo apgyvendinta „Spartan“ svečių namuose Šiaurės Korėjos sostinės Pchenjano pakraštyje, jie galėjo žiūrėti vos tris televizijos kanalus: „CNN International, vietos kalba dubliuotus sovietų laikų filmus ir Šiaurės Korėjos valstybinį kanalą, kuris buvo pats įdomiausias. Pasirodo, jog esu labai tolerantiška vaizdo medžiagai apie Kim Jong Uną (Kim Čen Uną)“. Kelionės metu amerikiečių delegacija taip pat turėjo progą išgirsti vieną Šiaurės Korėjos propaganda neužnuodytą dainą. Tai nutiko iš Pchenjano skrendant vietos oro linijomis „Air Koryo“: „Skambėjo grupės „Cranberries“ dainos „Dreams“ perdirbinys“.

S. Schmidt pastelinių spalvų plastmasės apdailą daugumoje Pchenjano pastatų apibūdina kaip „beveik žaismingą“. Merginą taip pat nustebino, jog itin švariuose ir plačiuose Pchenjano bulvaruose gausu žmonių (daug daugiau nei ji tikėjosi). Ji netgi pastebėjo nemažai „stilingų moterų, avinčių aukštakulniais ir pasidariusių skoningą makiažą“.

Besilankydama buvusio šalies lyderio Kim Jong Ilo (Kim Čen Iro) mauzoliejuje, delegacija turėjo progą apžiūrėti „buvusio šalies lyderio automobilius, jo traukinio kupė ir netgi jachtą – didingus kaip visada. Eksponuojami net ir garsieji Kim Jong Ilo batai su platforma“. S. Schmidt taip pat labai džiaugėsi išsiaiškinusi, jog „jį ir mane vienijo toks pat skonis nešiojamiems kompiuteriams: 15 colių įstrižainės „Macbook Pro“.

Kim Il Sungo (Kim Ir Seno) universiteto bibliotekoje delegacijai buvo aprodyta patalpa, kur laikoma 90 kompiuterinių darbo stočių, iš kurių kiekviena valdoma studento. Tačiau, atrodo, kad toks vaizdas buvo skirtas tik akims. „Iš tikrųjų niekas ten nieko neveikė. Keli spragsėjo pele ar sukiojo jos ratuką, tačiau likusieji tiesiog žiūrėjo į vieną tašką... niekas nepakėlė akių. Gali būti, jog ten net nebuvo gyvų žmonių“, - rašo devyniolikmetė.

Šiaurės Korėja turi savo intranetą, rašo S. Schmidt – „savą ribotą naršymo erdvę, kur chaotiškai prigrūsta turinio iš tikro interneto“. Prie tikro interneto prisijungti gali tik keli išrinktieji studentai. Kai kuriems vietiniams žinių technologijų srityje tikrai netrūksta, jie netgi klausinėjo „Google“ vadovo apie „Android“ operacinės sistemos naujoves. Dabartinis Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pats neseniai pareiškė, jog šalies sergančią ekonomiką galėtų išgelbėti investicijos į mokslo ir technologijų naujoves.

Sklando gandai, jog pats „Google“ vadovas E. Schmidtas rašo knygą apie interneto galią kovoje su tironiškais valdžios režimais.
E. Schmidtas dukters įrašo tinklaraštyje autentiškumą patvirtino tinklalapyje „Quartz“. Savo įspūdžius apie vizitą Šiaurės Korėjoje „Google“ vadovas paskelbė socialiniame tinkle „Google+“.

„Šiuo metu technologinės galimybės Šiaurės Korėjoje labai ribotos. Pasaulis tampa vis labiau sujungtas, tad Šiaurės Korėjos sprendimas virtualiai izoliuotis turės įtakos ir paprastam šalies gyvenimui bei ekonomikos augimui. Jiems tiesiog bus sunkiau tobulėti ekonominiu požiūriu“, - teigia „Google“ vadovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

taigi

taigi portretas
valgyt ten netruksta,moterys madingos,visur tvarka,iseina kadS.K. viskas tvarkoje .O kad visokius issigymelius baudzia tai gerai,

samas

samas portretas
Tai, kad sugeba suskurti atominę bombą, paleisti balistines raketas, rodo, kad protų esama. Įdomu kaip sugebama juos atrinkti ir atskirti nuo pagrindinės masės gyventojų, nes pastarieji gyvena be informacijos ir žiauriai atbukinti propagandos.

to taigi

to taigi portretas
Tai, išsigimėli, ir važiuok ten pagyventi.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių