Kosta Rikoje sudužo turistus skraidinęs lėktuvas, žuvo 12 žmonių

  • Teksto dydis:

Kosta Rikoje sekmadienį sudužus ir užsiliepsnojus lengvajam keleiviniam lėktuvui žuvo visi 12 jame buvusių žmonių, tarp jų – dešimt amerikiečių, skridusių iš vieno kurorto Ramiojo vandenyno pakrantėje į sostinę, pranešė pareigūnai.

Vietos žiniasklaidos paskelbtame keleivių sąraše penkių žmonių pavardės yra vienodos, tad tikėtina, kad jie yra giminaičiai.

„Kosta Rikos vyriausybė giliai apgailestauja dėl 10 JAV piliečių ir dviejų kostarikiečių pilotų žūties per aviacijos nelaimingą atsitikimą“ šiaurės vakariniame Gvanakastės regione, sakoma socialiniuose tinkluose paskelbtame Kosta Rikos prezidento Luiso Guillermo Soliso (Luiso Giljermo Soliso) pranešime.

Vienas JAV Valstybės departamento pareigūnas savo ruožtu nurodė: „Patvirtiname daugelio JAV piliečių žūtį per lėktuvo katastrofą Kosta Rikoje.“

Pareigūnas pridūrė, kad jo tarnyba „reiškia užuojautą visiems, paveiktiems šios tragedijos“, taip pat pasiūlė pagalbą „paveiktiems JAV piliečiams“. Vis dėlto jis pareiškė, kad „iš pagarboms šeimoms kol kas nepasidalysime papildoma informacija“.

Priežastis nežinoma

Vienmotoris propelerinis lėktuvas „Cessna 208 Caravan“, priklausantis vietos oro bendrovei „Nature Air“, nukrito kalnuotoje vietovėje netoli Ramiojo vandenyno pakrantės miestelio Punta Islitoje Gvanakastės pusiasalyje, sakoma anksčiau paskelbtoje Viešojo saugumo ministerijos atstovo Carloso Hidalgo (Karloso Hidalgo) „Facebook“ žinutėje.

Avarijos priežastis kol kas nežinoma.

„Nature Air“ – viena iš daugelio mažų vietinių aviakompanijų. Jos paprastai skraidina turistus, skubančius sugrįžti į San Chosė arba išvykti iš sostinės.

Daugelis šių turistų keliauja į Gvanakastę, garsėjančią švariais paplūdimiais ir netoliese plytinčiais atogrąžų miškais.

Amerikiečiai yra gausiausiai Kostą Riką lankantys užsieniečiai. Ši šalis pritraukia daug turistų, ypač gruodį ir sausį, kai žmonės, gyvenantys regionuose, kur žiemos būna šaltos, vyksta atostogauti į šilto klimato šalis.

L. G. Solisas savo pranešime nurodė, kad jo vyriausybė „pasižada padaryti viską, kas būtina, kad aukų artimiesiems būtų suteikta viskas, ko jiems reikia šiuo sudėtingu momentu“.

Prezidentas pridūrė, kad gelbėjimo operacija buvo pradėta 12 val. 13 min. vietos (20 val. 13 min. Lietuvos) laiku gavus pranešimą, kad lėktuvas sudužo. Aukų palaikų evakuacija tęsėsi iki išnaktų.

Pirmadienį paryčiais „prasidės nelaimės priežasčių tyrimai“, nurodė L. G. Solisas.

Pilotas – eksprezidentės giminaitis

Kosta Rikos dienraštis „La Nacion“ paskelbė 10 keleivių vardus, bet jų amžiaus neįvardijo.

„La Nacion“ nurodė, kad lėktuvas apie 10 val. 30 min. vietos (18 val. 30 min. Lietuvos) laiku pakilo iš nedidelio aerodromo Punta Islitoje ir neilgai trukus sudužo. Nelaimės priežastys dar nenustatytos.

Orlaivis turėjo 10 val. 55 min. (18 val. 55 min.) atskristi į Juano Santamaria (Chuano Santamarijos) oro uostą, pagrindinį sostinėje San Chosė.

Keleiviai už šį trumpą skrydį buvo sumokėję iš viso 2,3 tūkst. JAV dolerių (apie 1,9 tūkst. eurų), rašo „La Nacion“.

Kaip pranešama, lėktuvą pilotavo Juanas Manuelis Retana Chinchilla (Chuanas Manuelis Retana Činčilja) ir Emma Ramos (Ema Ramos).

Buvusi Kosta Rikos prezidentė Laura Chinchilla (Laura Činčilja), L. G. Soliso pirmtakė, savo „Twitter“ žinutėje nurodė, kad 52 metų J. M. Retana Chinchilla yra jos pusbrolis.

„Visada išliksi mūsų širdyse, brangusis Juanai Manueli Retana“, – rašė ji.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių