Argentina pralaimėjimą pasitiko ašaromis ir smurtu

  • Teksto dydis:

Argentiniečiai raudojo, džiaugsmingai šūkavo arba smurtavo, kai išvajota trečioji pergalė pasaulio futbolo čempionate sekmadienį išslydo iš šalies rinktinės rankų, o didžiulę gatvės šventę užbaigė chuliganų ir policijos susirėmimas.

Argentiniečiai raudojo, džiaugsmingai šūkavo arba smurtavo, kai išvajota trečioji pergalė pasaulio futbolo čempionate sekmadienį išslydo iš šalies rinktinės rankų, o didžiulę gatvės šventę užbaigė chuliganų ir policijos susirėmimas.

Policija vaikė riaušininkus

Dešimtys tūkstančių žmonių susirinko prie Buenos Airių obelisko – nuo sostinės įvaizdžio neatsiejamo monumento, prie kurio šalis tradiciškai švenčia ir rengia demonstracijas. Šįkart susirinkusieji mojavo vėliavomis, leido fejerverkus ir šlovino nacionalinį didvyrį Lionelį Messi (Lionelį Mesį) bei jo komandą.

Nors Argentina pralaimėjo Vokietijai rezultatu 0:1 per itin įtemptas rungtynes, kurioms prireikė pratęsimo, jauni argentiniečiai ropštėsi ant gatvės šviesoforų stulpų ir autobusų stotelių, šokdami ir dainuodami, aidint būgnų ritmams.

Tačiau po kelias valandas trukusių linksmybių dešimtys prisiekusių aistruolių, žinomų kaip „barra bravas“, pradėjo svaidyti akmenis į riaušių policiją, prižiūrėjusią minią. Pareigūnai atsakė guminėmis kulkomis, ašarinėmis dujomis ir vandens patrankų čiurkšlėmis.

Įsiplieskus susirėmimams, šeimos su vaikais skubėjo slėptis restoranuose arba viešbučių vestibiuliuose.

Didžioji dalis minios išsisklaidė, pasklidus ašarinių dujų debesims – liko tik kelios dešimtys arčiausių ramybės drumstėjų, kurie daužė langus ir padeginėjo šiukšles, provokuodami policiją.

Kai kurie plėšikautojai tempė viską, ką tik galėjo panešti, įskaitant restoranų kėdes ir staliukus, taip pat niokojo autobusų stoteles.

Per susirėmimus buvo sužeisti aštuoni policininkai, o apie 50 žmonių buvo suimti, pranešė vietos žiniasklaida.

Apie vidurnaktį (6 val. Lietuvos laiku) policija išvaikė riaušininkus, o į sostinės centrą grįžo ramybė, tačiau nevažinėjo autobusai.

Karčiai saldus finalas

Šie neramumai labai skyrėsi nuo daugelio argentiniečių optimistiškos reakcijos į karčiai saldų paskutinį šalies rinktinės pasirodymą pasaulio čempionate.

„Vis tiek šis pasaulio čempionatas buvo geras. Pasiekti finalą su Vokietija – neblogai. Didžiuojuosi komanda“, – sakė 27 metų mūrininkas Leandro Paredesas (Leandras Paredesas).

„Nesugebėjome atsikeršyti (už Argentinos pralaimėjimą Vokietijai per 1990-ųjų čempionato finalą), bet per šį finalą aikštėje mačiau 11-a kovotojų“, – pridūrė jis.

20-metis Martinas Ramirezas (Martinas Ramiresas) dar nebuvo gimęs, kai Diego Maradona (Diegas Maradona) atvedė Argentiną į jos vėliausią pergalę pasaulio čempionate 1986 metais.

Jis sakė, kad sekmadienį vykęs mačas buvo „įtemptas“.

„Maniau, kad pirmąkart pamatysiu, kaip tampame pasaulio čempionais“, – aiškino M.Ramirezas.

Nuaidėjus finaliniam švilpukui, 50 tūkst. žmonių, stebėjusių rungtynes didžiuliame ekrane Buenos Airių Šv.Martyno aikštėje, džiaugsmingai sveikino L.Messi ir komandą, guosdamiesi mintimi, kad pagrindinė Argentinos priešininkė – Brazilija – liko ketvirta.

„Brazilija, pasakyk, kaip jautiesi, kai tavo tėtušis namuose“, – pašaipiai traukė minia apie kaimyninę šalį. Ši daina pasaulio čempionato dienomis tapo neoficialiu Argentinos himnu.

Kiti dainavo: „Aš esu Argentina; pirmyn, Argentina – kiekvieną dieną myliu tave vis labiau.“

Praleista galimybė atsikeršyti

21 metų pardavėja Daniela Eula sakė „esanti nusivylusi, bet neliūdi“.

„Jie pralaimėjo oriai, ne taip kaip rezultatu 4:0 Pietų Afrikoje, – aiškino ji, turėdama omenyje kitą skaudų pralaimėjimą Vokietijai per 2010-ųjų čempionato ketvirtfinalį. – Jie gali laikyti galvas aukštai iškėlę.“

Labiausiai nusivylusieji – daugiausiai paaugliai – sėdėjo ant šaligatvių apsipylę ašaromis arba vaikščiojo susiėmę rankomis už galvų.

Vienoje picerijoje, prieš šias rungtynes paverstoje dešrelių ir riestainių baru, Buenos Airių vokiečių bendruomenės nariai stebėjo rungtynes ir išmaukė per 100 litrų alaus iki pirmojo kėlinio pabaigos.

Pasibaigus mačui, jie laistė vienas kitą alumi, šokinėjo vienas kitam ant pečių ir skandavo „Vokietija!“

Vokietijos ambasadorius Bernhardas Grafas von Waldersee (Bernhardas Grafas fon Valdezė), kuris buvo minioje, neturėjo laiko netgi pasakyti, kad tai buvo „nuostabios rungtynės“, kai apsaugininkai jį ištempė iš įtūžusių argentiniečių apsupties.

„Kalės vaikai!“ – garsiai sukliko viena moteris, įsiplieskus trumpam susirėmimui tarp argentiniečių ir vokiečių, kurį greitai nutraukė policija.

Kol kas dar neaišku, kaip rinktinė bus pasitikta namuose, kai sugrįš pirmadienį – dienos šviesoje, po visą sekmadienį vykusių gatvės linksmybių.

Nors po rungtynių futbolininkai demonstravo nacionalinį pasididžiavimą, pralaimėjimo kartėlis buvo didelis.

Laikraštis „Clarin“ savo portale visa tai apibendrino: „Argentinos svajonė nuvilta per pratęsimą.“


Šiame straipsnyje: Argentinafutbolasfutbolas2014

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių