Sirijos krizė gali būti išspręsta tik „triuškinant terorizmą geležiniu kumščiu“

 • Teksto dydis:

Sirijos krizė bus išspręsti tik sutriuškinus „terorizmą“, šalies prezidentas Basharas al Assadas (Bašaras Asadas) pareiškė sekmadienį, turėdamas omenyje su jo režimu kovojančius sukilėlius.

Retoje kalboje per Sirijos valstybinę televiziją B.al Assadas taip pat pareiškė, kad politinė opozicija jo režimui yra „nevykusi“ ir negalinti atlikti jokio vaidmens, siekiant užbaigti šalį krečiantį žiaurų karą.

„Joks sprendimas negali pasiektas su terorizmu, išskyrus smūgį jam geležiniu kumščiu, – sakė B.al Assadas. – Nemanau, kad bet kuris sveiko proto žmogus galėtų galvoti, kad terorizmą galima įveikti politika.“

„Politika gali atlikti vaidmenį prevenciškai kovojant su terorizmu“, – pažymėjo jis, pridūręs, kad terorizmui pakilus, jį galima tik triuškinti.
2011-ųjų kovą Sirijoje įsiplieskė didelio masto protestų judėjimas, pasisakantis už politinius pokyčius.

Režimas atsakydamas pradėjo žiauriai malšinti nepaklusnumo apraiškas, dažnai įvardydamas disidentus ir sukilėlius teroristais ir atsisakydamas pripažinti, kad vyksta visuotinis sukilimas.

Vėliau protestai peraugo į vis labiau radikalų ginkluotą sukilimą, per kurį žuvo jau daugiau nei 100 tūkst. žmonių, nurodo Jungtinės Tautos (JT).

Šis karas taip pat privertė milijonus žmonių palikti savo namus, o Siriją apėmė precedento neturinti ekonomikos krizė.

Savo naujausioje kalboje B.al Assadas taip pat sakė, kad Sirijos ekonomikos problemos „susijusios su saugumo padėtimi ir kad jos gali būti išspręstos tik smogiant terorui“.

B.al Assado kalba nuskambėjo praėjus savaitei po to, kai armija, padedama režimui ištikimų sukarintų pajėgų ir Libano šiitų judėjimo „Hizbollah“ kovotojų, susigrąžino kontrolę strategiškai svarbiame Homso mieste šalies centrinėje dalyje, po ilgiau nei metus trukusios sekinančios sukilėlių apsiausties.

„Tokioje kovoje mes, sirai, arba nugalėsime kartu, arba visi pralaimėsime“, – perspėjo prezidentas.

B.al Assadas taip pat sakė, kad armija, neapmokyta kovoti su partizanais, „pasiekė tai, kas neįmanoma“.

„Yra tik vienas karas, didesnis už partizaninį karą – tai yra liaudies karas, kai armija kaunasi kartu su piliečiais“, – sakė jis, pridūręs, kad „Dievo ranka yra su tais, kas stovi kartu“.

Sirijos vadovas taip pat pažymėjo, kad reikia tęsti kovą prieš sukilimą.

„Tiesa, kad mūšis vyksta žiniasklaidoje ir (internete), tačiau krizė bus išspręsta tik mūšio lauke“, – B.al Assadas sakė per 45 minučių trukmės kreipimąsi.

Pasak jo, bet kokios pastangos siekti politinio sprendinio turi būti derinamos su tęsiamomis karinėmis operacijomis.

„Negali būti jokių politinių pastangų arba politinės pažangos, jeigu teroras smogia visur. Dėl to teroras privalo būti sutriuškintas, kad politinis procesas judėtų teisingu keliu“, – aiškino B.al Assadas.

Savo kalboje B.al Assadas taip pat užsipuolė pagrindinį opozicijos bloką – Nacionalinę koaliciją – sakydamas, kad ji yra „nevykusi“.

„Ši opozicija nepatikima ... ir neturi jokio vaidmens sprendžiant krizę“, – teigė B.al Assadas.

Jis smerkė Nacionalinę koaliciją, kuri „semia pinigus iš ne vienos Persijos įlankos šalies“ ir „kaltina (Sirijos) valstybę terorizmu, užuot kaltinusi ginkluotus žmones“ – sukilėlius.

Armijos dienos proga paskelbtame pranešime, kurį valstybinė žiniasklaida išplatino rugpjūčio 1-ąją, B.al Assadas sakė esantis „tikras pergale“ kruviname konflikte.

„Jeigu mes Sirijoje nebūtume tikri dėl pergalės, nebūtume turėję valios priešintis ir atsilaikyti per ilgiau nei dvejus metus vykstančią agresiją“, – B.al Assadas sakė tuo metu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių