Rusų laivas nenugabeno sraigtasparnių į Siriją

Rusijos laivas, kuris kaip įtariama turėjęs Sirijai nugabenti atakos sraigtasparnių pasuko iš Britanijos vandenų ir, manoma, grįžta namo, pareiškė antradienį britų užsienio reikalų ministras Williamas Hague'as (Viljamas Heigas).

Laivas „MV Alaed“ buvo sustojęs ties Škotijos krantais kai britų draudimo bendrovė pranešė anuliavusi laivo draudimo sutartį, nes gauta pranešimų, jog šis laivas gabena ginklų Sirijos prezidento Basharo al-Assado (Bašaro Asado) režimui.

„Džiaugiuosi, kad laivas, kuris, kaip pranešta, gabeno ginklus Sirijai, dabar jau pasuko atgal, turbūt Rusijos link“, - sakė parlamente W.Hague'as.

Britanijos užsienio reikalų ministerija pranešė žinanti „apie laivą, gabenantį suremontuotų Rusijos gamybos atakos sraigtasparnių siuntą į Siriją“, tačiau ji nenurodė, jog šis laivas yra būtent „Alaed“.

„Užsienio reikalų sekretorius aiškiai pasakė Rusijos gynybos ministrui Lavrovui per susitikimą birželio 14 dieną, kad gynybai skirtos siuntos turi būti nutrauktos“, - nurodoma URM pranešime.

Britų laikraštis „Sunday Telegraph“ pranešė, kad koviniai sraigtasparniai Mi25, kuriuos Sirija nusipirko iš Maskvos dar sovietiniais laikais, Rusų bendrovės „Femco“ laivu grąžinami į Siriją po remonto vienoje Kaliningrado srities įmonių.

Jungtinės Valstijos įspėjo Didžiąją Britaniją apie šį krovinį, o britų saugumo tarnybos perspėjo bendrovę „Standard Club“, jog laivo krovinio draudimas prieštarauja ES paskelbtoms sankcijoms.

Bendrovė „Standard Club“ patvirtino nutraukusi minimo laivo draudimo sutartį, taip pat ir visų kitų laivų, kurių savininkė yra „Femco“.

„Mums buvo pranešta apie tvirtinimus, kad “Alaed„ gabena Sirijai skirtą ginkluotę, ir tai būtų akivazdus mūsų “Club„ taisyklių pažeidimas, - sakoma draudimo bendrovės prnaešime, patiktame naujienų agentūrai AFP. - Tada mes pranešėme laivo savininkui, kad draudimo sutartis nutrūksta automatiškai dėl kelionės prigimties“.

Bendrovės „Standard Club“ atstovas sakė, jog draudimas buvo anuliuota ne dėl „spaudimo iš išorės“. Tačiau atstovas atsisakė pasakyti, iš kur gauta informacija apie krovinį.

„Femco“, savo ruožtu, pareiškė „abipusius sutarimu“ pirmadienį nutraukus sutartį su dabartine komercine laivo operatore, Danijos „United Nordic Shipping“, bet detalių nepateikė.

Kol kas negauta jokios reakcijos iš Rusijos valdžios.

Tačiau Rusijos laivybos tinklalapis dar pridėjo paslaptingumo apie šį krovinį - esą laivas „Alaed“ tikriausiai jau buvo grįžęs iš Sirijos, kurioje sraigtasparniai buvę iškrauti.

Tinklalapyje „Maritime Bulletin“, kurį veda rusų laivybos analitikas Michailas Voitenka, nurodoma, jog apie laivo buvimo koordinates informacija automatinei identifikavimo sistemai (AIS) nutrūko birželio 18 dieną. Tuo metu laivas pasirinko keistą kursą, ne Lamanšu, o aplink Škotiją ir Atlanto vandenynu.

„Maritime Bulletin“ taip pat nurodo didelį tarpą laivo „Alaed“ lankymosi uostuose istorijoje nuo gegužės 2 dienos, kai jis buvo Gibraltare, iki birželio 4 dienos Sankt Peterburge. Paprastai kelionė tarp šių uostų tokiu laivu trunka 8-10 parų. Per tą laiką laivas galėjo puikiausiai pasiekti Siriją, o iš ten - nuplauti ir į Sankt Peterburgą.

Prieš savaitę JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton) apkaltino Rusiją, kad ši kursto smurtą siųsdama Sirijai atakos sraigtasparnius, kurie, anot jos, yra „pakeliui“ į Siriją.

Rusija praėjusią savaitę tvirtino nesiunčianti jokių naujų atakos sraigtasparnių siuntų į Siriją, ir tik atliko remontą sraigtasparniams, atgabentiems į Rusiją prieš daugelį metų.

Maskvoje pirmadienį pasirodė pranešimų, kad Rusija rengiasi siųsti du karo laivus į Sirijos juostą Tartusą, kur Maskva eksploatuoja strateginę karinę jūrų bazę, siekdama užtikrinti savo tautiečių saugumą.NAUJAUSI KOMENTARAI

na

na portretas
... Užsienio reikalų sekretorius aiškiai pasakė Rusijos gynybos ministrui Lavrovui per susitikimą birželio 14 dieną, kad gynybai skirtos siuntos turi būti nutrauktos“.... viskas tuo ir pasakyta , nes reikalaujama nutraukti net GYNYBAI skirtu siuntu siuntima .
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių