Žvejyba užsienyje: taupiems - Norvegija, išlaidūnams - Rusija

Žvejyba užsienio šalyse, ko gero, vilioja, ne vieną aistringą žveją, prisiklausiusį istorijų, kaip gerai kimba Norvegijoje arba kokios įspūdingos žuvys gyvena Rusijos vandenyse. Vis dėlto, tokia kelionė - ne iš pigiųjų, todėl į ją vykti be 5 tūkst. litų praktiškai nėra ko.

Moteriai žvejyboje – ne vieta

Kelionių organizatoriaus „Kalnų upė“ atstovas Andrius Stonys pripažįsta, kad šiuo metu kelionių į užsienio šalis žvejoti beveik neorganizuoja, nebent to paprašo draugai ar pažįstami. Tiesa, anksčiau vyras teigė planuodavęs žvejų keliones į Rusiją, Norvegiją ir Grenlandiją, tačiau tai buvo daugiau hobis nei verslas.

„Tai ne stereotipas, kad moterys į žvejybą nevažiuoja, o teisybė. Nesu nei vienos moters tokioje kelionėje matęs. Taisyklės, kad moteriai būtų draudžiama nėra, bet, žinote, yra du dalykai. Moterys visų pirma mažiau tuo domisi, antra – jeigu važiuoja vyrų kompanija ir kuris nors vienas iš jų norėtų važiuoti su drauge ar žmona, kiti prieštarautų“, - juokiasi A. Stonys, paklaustas apie buvusią klientūrą.

Dauguma vykusiųjų į žvejybos keliones, anot pašnekovo, buvo vyrai – gerai uždirbantys žmonės - verslininkai ir kitų profesijų atstovai maždaug nuo 30 metų. „Manau, kad tai lemia tokių kelionių brangumas“, - paprastai paaiškina A. Stonys.

Norvegija – taupantiems, Rusija – išlaidiems

Kuo skiriasi žvejyba Rusijoje, Norvegijoje ir Grenlandijoje, pagal ką klientai pasirenka į kurią šalį vykti žvejoti, pašnekovas samprotavo, kad lemia keletas faktorių. Pirma, šalies įvaizdis kliento galvoje, kalbos barjeras, tikslai, kurių vedini jie vyksta į žvejybą.

„Yra tam tikra kategorija žmonių, kurie nemėgsta Rusijos, arba yra nusiteikę prieš ją. Jaunesnės kartos atstovai, kurie nemoka rusiškai arba nesupranta rusų mentaliteto, Rusijos ir nesirenka, dažniau važiuoja į Norvegiją. Sakyčiau, kad į Norvegiją važiuoja mažesnes pajamas turintys žmonės. Lietuviai sugalvoja, kaip ten pigiai nuvažiuoti, tarkime važiuoja su savo automobiliu. Dažnai jie iš Norvegijos labai daug žuvies parsiveža, jie taip skaičiuoja, kad žvejyba atsiperka. Į kitus kraštus – Ispaniją, Rusiją, Seišelius žmonės važiuoja ne dėl laimikio ir ne dėl to, kad atsipirktų“, - pastebėtas patirtis lygino A. Stonys.

Rusijoje, vyro teigimu, yra daugiau krypčių, kuriose galima pasimėgauti egzotika – žvejybos vietą, pavyzdžiui, galima pasiekti tik su malūnsparniu ar visureigiu. Norvegijoje daugiau civilizuotos aplinkos žvejybai – yra namukai, kur galima apsigyventi, gali būti duodama įranga. Dėl šios priežasties į Norvegiją gali vykti ir mažiau patyręs žvejys, o Rusijoje jau reikia daugiau pasiruošimo, polinkio turistauti gamtoje.

Be 5 tūkst. Lt - nėr ką veikt

Tokių žvejybinių kelionių kaina priklauso nuo individualių žvejo poreikių, tačiau orientacinė suma - ne mažiau 5 tūkst. litų. Už mažiau pinigų, kaip juokauja A. Stonys, nelabai ką būtų tokiose kelionėse veikti.

„Nenoriu siūlyti pigiausio varianto. Jau kas gali, tas gali išleisti daugiau ir kažką geresnio užsisakyti“, - sako A. Stonys.

Tikras žvejys, anot pašnekovo, dažniausiai turi savo žvejybos įrangą, kuri yra labai gera. Todėl ją dažniausiai ir nori vežtis į užsienio žūklę. Tačiau yra specifinių žvejybos rūšių, kurioms Lietuvoje žmonės neturi reikiamos įrangos. Tokiu atveju ją galima išsinuomoti užsienio šalyje. Tai žinoma lemia papildomas išlaidas.

Standarto, kas įskaičiuojama į žvejybos kelionės paketą, nėra. Lemia kryptis ir specialieji poreikiai – kokio apgyvendinimo reikės, ar bus reikalinga nuomotis įrangą ir pan. Paprastai yra siūlomas minimalus variantas – su kelionės išlaidomis ir žvejybos vieta, o visa kita žmogus pasirenka individualiai. „Galima ir viską įskaičiuoti“, - sako A. Stonys.

Tikslas – dideli laimikiai

Vienintelio oficialaus žvejybinių kelionių organizatoriaus, bendrovės „Vangita“ vadovas Rimantas Viburys sako, kad per jų bendrovę kasmet išvyksta apie 500 aistringų žvejų išbandyti laimės užsienio vandenyse. Populiariausia Norvegija, taip pat žmonės domisi žvejyba Alandų salynuose Suomijoje.

„Žmonės vyksta dėl didelių laimikių“, - paprastai paaiškina R. Viburys, pridurdamas, kad tai tikrų tikriausia tiesa, o ne mitas, kad Norvegijoje gerai kimba žuvys.

Kelionių organizatorius sako, kad pagrindinis klientų ratas – 40-50 metų vyrai, gaunantys aukštesnes pajamas, tačiau būta ir moterų. „Buvę ir moterų, bet labai retai“, - juokiasi R. Viburys.

Pašnekovas sako, kad Lietuvoje oficialiai pagal licenziją žvejybines keliones gali siūlyti tik jų bendrovė, tačiau neabejoja, kad dalis žmonių vyksta į tokias keliones ir savarankiškai ar susiradę tarpininkų. Vis dėlto vyras pabrėžia, kad vykti per bendrovę saugiau, nes yra daugiau garantijų, kad neliksite ant ledo: „Mes kai organizuojame tokias keliones, tai parūpiname draudimus, žmogus ramiai apdraustas važiuoja, o kai žmonės važiuoja per kažką – daug ką praranda, neturi garantijų“.

Jo teigimu, į Šiaurės Norvegiją vykti žvejoti 10 dienų galėtų kainuoti apie 3,5 tūkst. litų. Papildomai tektų mokėti už aprangos, įrangos nuomą, jeigu žmogui jos reikėtų.

Geriausia į Norvegiją žvejoti vykti nuo balandžio 1 iki spalio 1 dienos, žiemą žvejoti ant ledo – rekomenduojama Švedija.

R. Viburys sako, kad jų specializacija – žvejybos kelionės į Skandinaviją, todėl naujų krypčių, pavyzdžiui, į Rusiją, kol kas klientams siūlyti neplanuojama.


Šiame straipsnyje: žvejasžvejybažūklė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • EK vadovas: dvigubi maisto kokybės standartai ES – nepriimtini
  EK vadovas: dvigubi maisto kokybės standartai ES – nepriimtini

  Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jeanas Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris) Slovakijai ir kitoms Rytų Europos valstybėms narėms ketvirtadienį pažadėjo padėti užkirsti kelią „visiškai nepriimtinam“ prastesnės kokybės...

 • Nuo Lietuvos nusisuko ir Latvija
  Nuo Lietuvos nusisuko ir Latvija

  Lietuvos ir jos šiaurinių kaimynių pozicija energetikos klausimais vis labiau išsiskiria. Latvija prisijungė prie Estijos ir pareiškė, kad nepakanka vienos jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos Baltijos šalių elektros tinklų sinc...

 • Dėl duomenų skandalo – griūtis Švedijos vyriausybėje
  Dėl duomenų skandalo – griūtis Švedijos vyriausybėje

  Švedijos vidaus reikalų ir infrastruktūros ministrai traukiasi iš vyriausybės, kuri performuojama dėl didžiulio opių duomenų nutekinimo, sukrėtusio trapią centro kairės vyriausybę, ketvirtadienį pranešė premjeras Stefanas Lofv...

 • Rusija paskyrė naują ambasadorių prie JT
  Rusija paskyrė naują ambasadorių prie JT

  Kremlius ketvirtadienį paskelbė, kad Vasilijus Nebenzia bus naujasis Rusijos ambasadorius prie Jungtinių Tautų, jo pirmtakas ilgametis įgaliotinis Vitalijus Čiurkinas, kuris mirė vasario mėnesį. ...

 • Čekija rekordiškai pagerino parduodamo benzino ir dyzelino kokybę
  Čekija rekordiškai pagerino parduodamo benzino ir dyzelino kokybę

  Egzistuoja viena strateginė prekių kategorija, kurioje pati Čekija pripažįsta visiškai priešingus rezultatus ir prisiskiria sau sąjunginę pirmenybę. Čekijos prekybos inspekcijos duomenimis, per pastaruosius 15 metų šalyje parduod...

 • Prezidentė su M. Pence'u Taline aptars saugumo klausimus
  Prezidentė su M. Pence'u Taline aptars saugumo klausimus

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė Taline vyksiančiame Baltijos šalių vadovų susitikime su Jungtinių Valstijų viceprezidentu Mike'u Pence'u (Maiku Pensu) žada aptarti amerikiečių karinę paramą, kibernetinį saugumą, Baltarusijos atomin...

  1
 • A. M. Villaras atsistatydino iš FIFA ir UEFA viceprezidentų postų
  A. M. Villaras atsistatydino iš FIFA ir UEFA viceprezidentų postų

  Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) pranešė, kad atsistatydino dėl įtarimų korupcija sulaikytas jos viceprezidentas Angelis Maria Villaras (Anchelis Marija Viljaras). ...

 • V. Putinas vyksta vienos dienos vizito į Suomiją
  V. Putinas vyksta vienos dienos vizito į Suomiją

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį vyksta vienos dienos vizito į Suomiją, kur su šios šalies vadovu Sauli Niinisto (Sauliu Nyniste) aptars dvišalio bendradarbiavimo klausimus ir aktualias tarptautines problemas. ...

 • Britanija po „Brexit“ planuoja aktyviau veikti Azijoje
  Britanija po „Brexit“ planuoja aktyviau veikti Azijoje

  Didžioji Britanija planuoja po „Brexit“ aktyviau veikti Azijoje, o prireikus galbūt netgi dislokuoti ten savo kariuomenę, ketvirtadienį pareiškė britų diplomatijos vadovas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas). ...

  2
 • JAV admirolas įvykdytų D. Trumpo įsakymą smogti branduoliniais ginklais
  JAV admirolas įvykdytų D. Trumpo įsakymą smogti branduoliniais ginklais

  JAV Ramiojo vandenyno laivyno vadas ketvirtadienį pareiškė, kad būtų pasiruošęs bet kada įvykdyti įsakymą smogti Kinijai branduoliniais ginklais, jeigu prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) duotų tokį įsakymą, ir perspėjo, ...

  1
Daugiau straipsnių