„WikiLeaks“ įkūrėjas prašo politinio prieglobsčio Ekvadore

„WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange'as antradienį atėjo į Ekvadoro ambasadą Londone ir pasiprašė politinio prieglobsčio, taip bandydamas išvengti išdavimo Švedijai dėl įtariamų lytinių nusikaltimų.

Šis buvęs kompiuterių įsilaužėlis, kuris praėjusią savaitę išnaudojo visas teisines Didžiosios Britanijos suteikiamas galimybes išvengti išdavimo, yra ambasadoje Londono centre, kol Kitas nagrinėja jo prašymą, sakė pareigūnai.

Britų Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad J.Assange'as yra „nepasiekiamas policijai“, nes yra diplomatinėje teritorijoje, bet pabrėžė, kad sieks drauge su Ekvadoro valdžia „kaip įmanoma greičiau išspręsti šią situaciją“.

J.Assange'as, kol svarstomas jo prašymas, liks ambasadoje saugomas Ekvadoro vyriausybės.

„Sprendimo svarstyti pono Assange'o prašymą (suteikti) ginamąjį prieglobstį jokiu būdu nereikėtų interpretuoti kaip Ekvadoro vyriausybės kišimosi į teisinius Jungtinės Karalystės ar Švedijos procesus“, - sakoma ambasados pranešime.

Australijos premjerė Julia Gillard antradienį sakė, kad jos šalis ir toliau siūlys konsulinę pagalbą J.Assange'ui.

„Australija ir toliau rems poną Assange'ą, kaip remia visus australus užsienyje, kurie susiduria su teisiniais sunkumais ar dilemomis“, - po Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo Meksikoje žurnalistams sakė J.Gillard.

J.Assange'as pareiškimu patvirtino, kad siekia „diplomatinės priebėgos ir politinio prieglobsčio“, ir išreiškė dėkingumą Ekvadoro ambasadoriui ir vyriausybei už sutikimą svarstyti jo prašymą.

Kite užsienio reikalų ministras Ricardo Patino (Rikardas Patinas) sakė: „Julianas Assange'as Ekvadoro diplomatinėje misijoje Londone paprašė politinio prieglobsčio. Vyriausybė nagrinėja šį prašymą“.

Vėliau ambasada patvirtino, jog sieks Didžiosios Britanijos, Švedijos ir Jungtinių Valstijų nuomonių, kad būtų užtikrintas atitikimas tarptautinei teisei.


Šiame straipsnyje: Julianas AssangeWikiLeaks

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių