V.Putino varžovai: komunistas, milijardierius, populistas

Vladimirui Putinui sekmadienį, kovo 4 dieną, įvyksiančiuose Rusijos prezidento rinkimuose iššūkį mes keturi kandidatai - Komunistų partijos bosas, milijardierius, barzdotas populistas ir ultranacionalistas.

Artėjant balsavimui, per kurį iškils šalies lyderis ateinantiems šešeriems metams, besiplečiantis protestų judėjimas nesusitelkė aplink vieną bendrą kandidatą į prezidentus.

Trys iš minėtų keturių kandidatų prezidento posto sieks jau ne pirmą kartą, o ketvirtasis yra vienas turtingiausių Rusijos žmonių, tačiau ir jo kandidatūrą kai kas laiko Kremliaus sumanymu.

Kaip rodo visuomenės apklausos, nė vienas jų rinkimuose neįveiks premjero V.Putino, kuris siekia grįžti į prezidento postą trečiai kadencijai.

Genadijus Ziuganovas, Komunistų partija

Šūkis: „Valdžia ir nuosavybė liaudžiai!“.

Pagrindinė frazė: „Sukčiai, vagys ir oligarchai atėmė iš sunkiausiai dirbančios ir drąsiausios kartos galimybę senti oriai. Mes susigrąžinsime iš mūsų pavogtą Tėvynę!“

67 metų G.Ziuganovas Rusijos komunistų partijai vadovauja nuo 1995-ųjų, o dėl prezidento posto varžysis jau ketvirtą kartą.

Nuo 1996-ųjų, kai surinkęs 40 proc. balsų pralaimėjo Rusijos prezidentui Borisui Jelcinui, parama jam nuolat mažėjo, nes ištikimiausi jo šalininkai sensta. 2000 metais už jį balsavo 29,2 proc., o 2008-aisiais - 17,7 proc. rinkėjų.

G.Ziuganovas, kuris žavisi Josifu Stalinu ir vėlyvąja sovietų imperija, žada nacionalizuoti pagrindinį energetikos sektoriaus turtą ir tai patinka jo šalininkams, kurių gyvenimo kokybė žlugus Sovietų Sąjungai smuko ir tebėra prasta.

G.Ziuganovas dažnai kandžiai kritikuoja dabartinę politinę sistemą, bet jo paties kritikai kaltina jį pernelyg dideliu atsargumu ir nenoru atsisakyti komunistinių simbolių, kuriuos jaunesni rusai yra atmetę.

Sergejus Mironovas, partija „Teisingoji Rusija“

Šūkis: „Mūsų kursas: į teisingumą!“

Pagrindinė frazė: „Kokią sistemą drauge su Putinu sukūrėme, kad viskas priklauso tik nuo vieno žmogaus? Taip neturėtų būti normalioje, demokratinėje, socialistinėje valstybėje“.

59 metų S.Mironovas, kuris yra iš Sankt Peterburgo, iš santykinės nežinomybės į aukščiausią politikos ešeloną iškilo 2001-aisiais, kai V.Putinas paskyrė jį vadovauti Rusijos parlamento aukštiesiems rūmams - Federacijos Tarybai.

Tai, kad jis pavertė Senatą mechaniškai Kremliaus sprendimus tvirtinančiu įrankiu, pelnė jam V.Putino sąjungininko reputaciją.

Tačiau po to, kai pernai buvo atleistas, S.Mironovas užėmė radikalesnę poziciją, priešpastatė savo socialdemokratų partiją V.Putino režimui ir ėmė kalbėti opozicijos mitinguose.

Šis tyliai kalbantis politikas, kuris kampanijos klipuose stovi priešais ledlaužį pavadinimu „Rusija“, siūlo savo kandidatūrą dvejiems metams - jis žada būti „laikinuoju prezidentu“, kol bus surengti nauji parlamento rinkimai.

Vladimiras Žinirovskis, Liberalų demokratų partija

Šūkis: „Žirinovskis arba bus dar blogiau: rinkitės“.

Pagrindinė frazė: „Visa šalis jūsų nekenčia! Jeigu (aš ir G.Ziuganovas) išvestume savo šalininkus, tai (būtų) dešimtys milijonų! Tai bus ne “oranžinė„ revoliucija, tai bus antras spalis!“

65 metų V.Žirinovskis į Rusijos prezidento postą pretendavo daugiausiai kartų, praleido tik vienus iš pastarųjų šešerių rinkimų - 2004 metais, bet niekada negaudavo daugiau nei 10 proc. balsų.

Jo Liberalų demokratų partiją galima pavadinti vieno žmogaus šou. Nežmoniški V.Žirinovskio išsišokimai Rusijos Dūmoje pelnė jam būrį sekėjų, kurį sudaro daugiausia jauni, valdžios nemėgstantys vyrai.

V.Žirinovskis, prieštaravimų žmogus, yra gerai išsilavinęs lingvistas ir poliglotas, kuriam patinka pliekti režimą šiurkščiais žodžiais ir nevaldoma kūno kalba. Jo partija paprastai balsuoja taip pat, kaip ir V.Putino „Vieningosios Rusijos“ blokas.

Nors jis gimė su Eidelšteino pavarde, o jo tėvas yra Lenkijos žydas, jis dažnai griebiasi kraštutinės nacionalistinės retorikos. Žirinovskio pavardė yra pasiimta iš motinos.

Kritikai kaltina jį savų principų stoka ir taikymųsi prie politinių kiekvieno momento aplinkybių.

Michailas Prochorovas, nepriklausomas kandidatas

Šūkis: „Prochorovas: Naujas prezidentas - nauja Rusija!“

Pagrindinė frazė: „Dvi didžiausios Rusijos problemos yra: biurokratų korupcija ir pilietinis daugybės žmonių pasyvumas. Šios dvi problemos yra glaudžiai susijusios“.

46 metų M.Prochorovas yra politikos naujokas, o savo kampaniją grindžia tuo, kad priešpastato save trims opozicijos„dinozaurams“, kurie, pasak jo, nėra suinteresuoti įveikti V.Putino.

Šis magnatas, kurio turtas vertinamas 12 mlrd. dolerių ir kuriam priklauso Rusijos didžiausia aukso kasykla bei krepšinio komanda „New Jersey Nets“, verčia Rusiją spėlioti, kodėl jis vėlėsi į varžybas dėl prezidento posto.

Jį parėmė kelios įžymybės, buvo išleisti sumanūs kampanijos klipai, kuriais M.Prochorovas siekia įtikti provakarietiškai Rusijos vidurinei klasei, bet jam trūksta charizmos, kurią būtų nušlifavę viešo kalbėjimo dešimtmečiai.

Kai Kremlius sugebėjo pasiekti, kad M.Prochorovas būtų pašalintas iš dešiniosios partijos “Teisingasis reikalas” lyderio posto, jis savo prezidentine kampanija naudojasi tam, kad įsteigtų naują verslui palankią partiją. Kol kas šią iniciatyvą savo parašais parėmė 30 tūkst. žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vardas Pavardė

Vardas Pavardė portretas
Leistini varžovai su kuriais net neteks varžytis. Tfu.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių