V.Putinas užsiminė galintis dar kartą siekti prezidento posto

Rusijos premjeras Vladimiras Putinas pirmadienį sakė dar nenusprendęs, ar sieks šalies prezidento posto, tačiau pastebėjo, kad JAV prezidentas Franklinas D.Rooseveltas teisėtai dirbo keturias kadencijas.

Šiuo metu įnirtingai spėliojama, ar V.Putinas ir dabartinis prezidentas Dmitrijus Medvedevas kandidatuos šalies vadovo rinkimuose 2012 metais. Tuo tarpu V.Putinas pareiškė, kas nei jis, nei D.Medvedevas neketina pažeidinėti Rusijos konstitucijos.

"Kadaise (JAV prezidentas) Rooseveltas buvo renkamas keturis kartus iš eilės, nes tai neprieštaravo Amerikos konstitucijai", - sakė V.Putinas per susitikimą su vadinamojo Valdajaus klubo nariais, atsakydamas į klausimą, ar nekelia grėsmės Rusijos politinės sistemos raidai scenarijus, kuriam esant V.Putinas balotiruosis į prezidentus 2012 metais ir iškovos pergalę rinkimuose.

F.D.Roosevelto atvejis neturi precedento Jungtinėse Valstijose, nes jis vadovavo šaliai keturias kadencijas iš eilės nuo 1933 iki 1945 metų. Šis prezidentas padėjo Amerikai įveikti Didžiąją depresiją ir iškovoti pergalę Antrajame pasauliniame kare, tačiau mirė prieš pat nacistinės Vokietijos galutinį sutriuškinimą.

V.Putinas vadovavo Rusijai ilgiausią konstitucijos leidžiamą laikotarpį - dvi kadencijas iš eilės 2000-2008 metais. Vėliau šis postas atiteko D.Medvedevui, kuris tapo svarbiu Rusijos "valdančiojo tandemo" partneriu.

Po ketverių metų pertraukos V.Putinui niekas nebetrukdo siekti būti išrinktam dar dviem kadencijoms Kremliuje.

Premjeras mano, kad per anksti kalbėti apie tai, kas įvyks 2012 metais: kol kas ir jis, ir prezidentas D.Medvedevas turi dirbti savo darbą, bet nieko, kas prieštarautų konstitucijai, nebus padaryta.

Jis pažymėjo, kad Rusijos konstitucija buvo priimta demokratiškai.

"Nei aš, nei prezidentas Medvedevas nedarysime nieko, kas prieštarauja veikiantiems Rusijoje įstatymams ir pagrindiniam šalies įstatymui - Rusijos konstitucijai", - V.Putinas pabrėžė per beveik pustrečios valandos trukusius pietus su Valdajaus klubo nariais Juodosios jūros kurorte Sočyje.

"Manau, kad visi veiksmai šiame procese ir atsižvelgiant į pagrindinį įstatymą iš esmės negali pakenkti demokratinio proceso plėtotei šalyje. Tačiau kaip elgsimės 2011 metais ar 2012 metų pradžioje, mes - ir aš, ir prezidentas Medvedevas - jau apie tai daug kartų kalbėjomės. Mes veiksime atsižvelgdami į realią padėtį šalyje, į tai, ką, mes nuveikėme, į visuomenės nuotaiką", - pareiškė premjeras.

Tačiau 57 metų politikas pridūrė: "Apie tai kalbėti kol kas anksti. Reikia dirbti savo darbą. Kiekvienas iš mūsų dirba savo darbą, ir manau, kad darome tai efektyviai".
Daugelis ekspertų mano, kad tikroji valdžia Rusijoje priklauso V.Putinui ir kad jis planuoja grįžti į Kremlių 2012 metais.

V.Putinas, buvęs Sovietų Sąjungos KGB agentas, praeitą savaitę sakė vienam laikraščiui norintis išlikti "įsitraukęs" į Rusijos politiką. Šią vasarą jis taip pat važinėjo po Sibirą geltonu automobiliu "Lada", o kai kurie apžvalgininkai šią kelionę įvertino kaip ankstyvą rinkimų kampanijos pradžią.

V.Putinas užsiminė, kad jo santykiai su D.Medvedevu daug paprastesni, nei Didžiosios Britanijos naujosios valdančiosios koalicijos viduje.

"Medvedevas ir aš kartu buvome 20 metų. Mes mokėmės tame pačiame universitete ir turime vienodą požiūrį į šalies vystymąsi. Mums visai lengva dirbti kartu. Aš įžvelgiu sunkumų jūsų vyriausybėje", - jis sakė vienam britų žurnalistui.

Pasak susitikime dalyvavusio premjero sekretoriaus spaudai Dmitrijaus Peskovo, "Jis (V.Putinas) sakė, kad tai visiškai skirtingi tandemai - ten priešybių susivienijimas siekiant konjunktūrinių tikslų, čia (Rusijoje) vienybė požiūrių į bendrą strateginę liniją, kurią nustatant dalyvavo ir vienas, ir kitas (ir V.Putinas, ir D.Medvedevas)".

Kalbėdamas apie užsienio politiką, kuri tradiciškai yra prezidento veiklos sritis, V.Putinas gyrė JAV prezidentą Baracką Obamą, sakydamas, kad jis yra "labai gilus, išmintingas žmogus, turintis savitą požiūrį į pasaulį".

"Mes tikrai vienodai žvelgiame, vertindami pasaulio problemas", - aiškino Rusijos premjeras.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių