V.Putinas stebėjo Rusijos karinės galios demonstravimą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį, minint Sovietų Sąjungos pergalės Antrajame pasauliniame 67-ąsias metines, stebėjo tūkstančių karių ir karinės technikos paradą Maskvos Raudonojoje aikštėje.

Kasmetiniame Rusijos karinių galių demonstravime, kuris vyko praėjus dviems dienoms po V.Putino inauguracijos, dalyvavo daugiau nei 14 tūkstančių karių, taip pat buvo parodytos raketos, galinčios nešti branduolinį užtaisą.

Kartu su V.Putinu tribūnoje paradą stebėjo naujasis šalies ministras pirmininkas ir buvęs prezidentas Dmitrijus Medvedevas, vos prieš dieną perėmęs vadovavimą vyriausybei iš V.Putino pagal apsikeitimo postais planą, apie kurį pirmą kartą buvo paskelbta rugsėjo mėnesį.

„Prieš 67 metus buvo sutriuškintas nacizmas - baisi ir ciniška jėga; mes neturime teisės užmiršti, kaip ji atsirado, stiprėjo ir įžūlėjo viso pasaulio akivaizdoje“, - sakė V.Putinas kalbėdamas iš tribūnos šalia Lenino mauzoliejaus, kur Sovietų Sąjungos lyderiai seniau priimdavo paradus.

Tarp susirinkusiųjų buvo ir paskutinis Sovietų Sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas.

Aikštėje buvo pademonstruota maždaug 100 karinės technikos priemonių, tarp jų „žemė oras“ tipo raketos „Pancir-S1“ ir tarpkontinentinės balistinės raketos „Topol-M“.

„Tik galinga armija ir karinis laivynas gali leisti Rusijai atremti XXI amžiaus iššūkius ir grėsmes“, - paskelbė vedantysis, karinės technikos kolonoms riedant Raudonąja aikšte.

Galiausiai virš aikštės ir Vasilijaus Palaimintojo cerkvės praskrido penki transportiniai sraigtasparniai „Mi-8“, kurie nešė ginkluotųjų pajėgų ir Rusijos trispalvę vėliavas.

Kiek kuklesniame, lyginant su ankstesniais metais, parade lėktuvų nebuvo, o karių skaičius buvo sumažintas maždaug 6 tūkstančiais.

Savo iškilmingoje įkvepiančioje kalboje V.Putinas priminė ypatingą Rusijos indėlį į pergalę Antrajame pasauliniame kare ir pareiškė, kad tai jai suteikia „moralinę teisę“ šiandien laikytis savo pozicijų  tarptautiniuose santykiuose.

"Rusija nuosekliai vykdo saugumo stiprinimo pasaulyje politiką. Ir turime didžią moralinę teisę principingai ir atkakliai ginti savo pozicija, nes būtent mūsų šalis patyrė pagrindinį nacizmo smūgį, sutiko jį didvyrišku pasipriešinimu, išgyveno sunkiausius išbandymus, nulėmė pačią karo baigtį - sutriuškino priešą ir atnešė išvadavimą viso pasaulio tautoms, - pažymėjo V.Putinas.

„Mes visada liksime ištikimi jūsų žygdarbiams, - sakė jis, kreipdamasis į karo veteranus. - Vadinasi, mes turime ateitį ir darysime viską, ką galime, kad ji būtų taiki ir saugi“.

Po Sovietų Sąjungos žlugimo jos laikus menančius paradus Raudonojoje aikštėje Rusija atnaujino 1995 metais, tačiau tik 2008 metais jie virto tokiu pompastišku simboliniu karinės galios demonstravimu.

Vis tik Rusijoje atsiranda tokių, kurie ragina rengti kuklesnius arba retesnius paradus.

„Paradas su visomis jo repeticijomis, be abejonės, kainuoja daug, todėl visada kyla klausimas: ar ne geriau būtų už tuos pinigus aprūpinti veteranus gyvenamaisiais būstais“, - rašo dienraštis „Vedomosti“ savo vedamajame.

Dienraštis paradą vadina dalimi propagandos, kuria siekiama parodyti, jog Rusija „išsaugojo supervalstybės didybę ir imperijos ambicijas“.NAUJAUSI KOMENTARAI

g

g portretas
Toks tuscias reikalas tas senas geldas traukt is garazu...

Vidmas

Vidmas portretas
As dziaugiuosi,kad tokia salis kaip Rusija yra. Su Svente, su labai svarbia svente sveikinu visa rusija!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių