V.Putinas pasišaipė iš opozicijos kritikos dėl skrydžio su gervėmis

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį atskirto kritikams, kurie šaipėsi iš jo skrydžio su nykstančiomis Sibiro gervėmis, ir palygino juos su silpnais paukščiais, kurie su juo tiesiog nespėja.

Prieš atvykdamas į Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo (APEC) viršūnių susitikimą Vladivostoke, V.Putinas užsidėjo akinius nuo saulės, užsivilko baltą kombinezoną ir motorizuota skraidykle pakilo į Sibiro padangę.

Skraidyklė, kuri buvo nudažyta balta ir juoda spalvomis, kad paukščiams drauge su baltai apsirengusiu pilotu būtų panaši į jų gentainį, turėjo parodyti sibirinėms gervėms jų migracijos į žiemavietes kelią.

Nenuostabu, kad šis prezidento žingsnis tapo pastaruoju metu vis labiau drąsėjančių opozicijos tinklaraštininkų negailestingų pašaipų taikiniu. Kritikai kandžiai pažymėjo, kad V.Putinas per pirmąjį skrydį nesugebėjo privilioti gervių.

„Tikrai, iš pradžių skrido ne visos gervės. Neskrido tik silpnos gervės“, - pareiškė V.Putinas per paskutinę spaudos konferenciją APEC viršūnių susitikime Rusijos Tolimuosiuose Rytuose.

„Tačiau tik pirmu bandymu. Antru bandymu skrido visos“, - pridūrė jis. Tada iš antro mėginimo V.Putinas tikrai tapo gervių būrio vedliu ir parodė joms kelią į centrinę Aziją.

Televizijos laidų vedėja ir opozicijos aktyvistė Ksenija Sobčak „Twitter“ rusus palygino su gervėmis, kurių vienos seka V.Putiną, o kitos renkasi išvykimą iš šalies arba eina į gatves.

Aiškiai mėgaudamasis šiais palyginimais, V.Putinas tęsė: „Žinoma, yra paukštelių, kurie iš viso neskraido būryje, kuriems labiau patinka sukti lizdus kur nors atskirai. Net jeigu jie nėra mūsų būrio nariai, jie vis tiek yra mūsų populiacijos nariai ir reikia elgtis su jais rūpestingai, kai (tai) įmanoma“.

Tačiau V.Putinas taip pat pripažino, kad nesugebėjo per pirmą skrydį patraukti gervių, ir sakė, kad padarė klaidą kildamas ir skrido pernelyg greitai.

„Tačiau turėčiau pripažinti ir atvirai pasakyti, jog lyderis, pilotas taip pat yra kaltas dėl to, kad ne visos gervės iš karto ėmė skristi, nes jis pernelyg sparčiai didino greitį ir kilo. Jos paprasčiausiai nespėjo, - sakė prezidentas. - Paprasčiausiai tam tikrais momentais, tokiais, kai būna blogas oras ir stiprus šoninis vėjas, pilotas būna priverstas greitai kilti ir didinti greitį, nes priešingu atveju sistema gali apsiversti“.

Neaišku, ar V.Putinas šiais žodžiais užsiminė apie tai, ką opozicija vadina žaibišku slopinimu Rusijoje po gegužės 4-osios rinkimų, per kuriuos jis buvo išrinktas trečiai kadencijai Kremliuje.

Nuolat dėmesį laukinei gamtai demonstruojantis ir veiklaus žmogaus įvaizdį puoselėjantis Rusijos vadovas su gervėmis skraidė virš Jamalo pusiasalio Sibiro šiaurėje. Tai buvo šalies ornitologų eksperimentas pagal projektą „Vilties skrydis“, kuriuo siekiama išsaugoti nykstančias sibirines gerves.

Ta grupė sibirinių gervių buvo užaugintos nelaisvėje Jamalo pusiasalyje įsikūrusioje Kuševaro ornitologinėje stotyje. V.Putinui buvo patikėta pilotuoti skraidyklę, vaizduojančią didžiulį paukštį ir turinčią nukreipti į laisvę paleistas gerves teisingu keliu į pietus.

V.Putinas sakė Rusijos naujienų agentūroms, kad šiam skrydžiui rengėsi pusantrų metų. Vyresnysis pilotas Igoris Nikitinas teigė, kad V.Putinas per mokomuosius skrydžius ore išbuvo 17 valandų.

Panašu, kad šis skrydis įvyko trečiadienio vakarą. Reportažai apie šį eksperimentą buvo rodomi per ketvirtadienio ryto žinias.

„Greitai išsiaiškinkim mūsų vaidmenis - aš esu alfa gervė!“ - skelbė Rusijos tinklalapiuose išpopuliarėjusi karikatūra, kurioje V.Putinas vaizduojamas besikalbantis su grupe suglumusių sparnuočių.

Rusijos prezidentas pastaraisiais metais nevengė susitikimų iš arti su kai kuriais rečiausiais šalies gyvūnais, tarp jų - amūriniais tigrais, snieginiais leopardais, baltaisiais delfinais ir baltosiomis meškomis.

V.Putinas yra kai kurių nykstančių rūšių apsaugos projektų globėjas, nors kritikai teigia, kad labiau nei gamtos išsaugojimas jam rūpi galimybė įspūdingai nusifotografuoti.


Šiame straipsnyje: gervėsVladimiras Putinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Balys

Balys portretas
Putinas aiškiai nori nuspjauti toliau už Staliną. Anas tai buvo visų mokslų korifėjus. Nuo literatūros ir meno iki ekonomikos ir kalbotyros. O Putinas tai skraido padangėmis, gesindamas miško gairus, tai neria į jūrų gelmes, ieškodamas archeologijos lobių.

lietuvis

lietuvis portretas
manau tai ligoniai jai saipos is tokiu dalyku sakykit ka norit

2-am

2-am portretas
nuo kada tu lietuvis, vargana, neraštinga pele? putinas siekia įspūdingai atrodyti šalia plėšriųjų žvėrių ar kokioje padangėje, nes serga neužaugos (Napoleono) sindromu, tačiau Napoleonas buvo didis karvedys, o putinas -KGB-istas su toli siekiančiomis užmačiomis.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių