Vokietijos prokurorai prašo panaikinti prezidento neliečiamybę

Vokietijos prokurorai ketvirtadienį nusiuntė į šalies federalinį parlamentą oficialų prašymą panaikinti Vokietijos prezidento Christiano Wulffo neliečiamybę, kad būtų galima ištirti skandalą, kilusį dėl jo paimtos paskolos.

Žemutinės Saksonijos žemės prokuratūra, kurios premjeru anksčiau buvo 52-ejų metų Ch.Wulffas, pareiškė, turinti „pakankamai įkalčių“ dėl prezidento neteisėtų veiksmų.

„Todėl Vokietijos Bundestago pirmininkui nusiųstas prašymas panaikinti prezidentui neliečiamybę“, - pažymi prokurorai.

Panaikinti neliečiamybę būtina tam, kad būtų galima dėl Ch.Wulffo atlikti tyrimo veiksmus. Tačiau tai dar nereiškia, kad prezidentas bus oficialiai apkaltintas kokiais nors nusikaltimais.

Ch.Wulffas kol kas nekomentavo Žemutinės Saksonijos žemės sostinės Hanoverio prokurorų prašymo.

Skandalas dėl Vokietijos prezidento kilo, kai laikraštis „Bild“ paskelbė straipsnį apie tai, kad Ch.Wulffas 2008 metais iš savo draugo verslo magnato Egono Geerkenso žmonos Edith paėmė su mažomis palūkanomis 500 tūkst. eurų asmeninę paskolą namui pirkti.

Vėliau Žemutinės Saksonijos parlamento deputatai uždavė klausimą Ch.Wulffui apie jo verslo ryšius su šiuo verslininku, ir šis atsakė, kad jokių reikalų su juo neturi. Prezidentas nieko nepasakė apie paskolą, kurią jis paėmė iš verslininko žmonos.

Ch.Wulffas taip pat susilaukė griežtos kritikos, kad jis mėgino užkirsti kelią informacijos apie šį reikalą paskelbimui laikraštyje „Bild“.

Paaiškėjo, kad prezidentas paliko tūžmingą pranešimą „Bild“ vyriausiojo redaktoriaus Kai Diekmannui telefono atsakiklyje, primygtinai reikalaudamas šios medžiagos neskelbti ir grasindamas imtis teisinių priemonių. Vėliau Ch.Wulffas K.Diekmanno atsiprašė.

Be to, prezidentas taip pat susisiekė su „Bild“ leidyklos „Axel Springer“ generaliniu direktoriumi ir jos pagrindiniu akcininku.

Vokietijos prezidentas atmeta kaltinimus kokiais nors neteisėtais veiksmais. Jis taip pat atsisako atsistatydinti.

Apžvalgininkai mano, kad daug triukšmo sukėlęs skandalas dėl Ch.Wulffo gali pakenkti Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, kuri padėjo prezidentui užimti postą 2010 metais.

Nors Vokietijos prezidentas atlieka daugiausia reprezentacines funkcijas, vienas svarbiausių jo uždavinių - būti moraliniu autoritetu šalies politikams ir gyventojams.


Šiame straipsnyje: Christianas Wulffas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių