Vokietijos prezidento išlydėjimo ceremoniją sutrikdė protestuotojai

Vuvuzelas pučiantys protestuotojai savo keliamu triukšmu ketvirtadienį trikdė iškilmingą karinę ceremoniją, surengtą išlydint buvusį Vokietijos prezidentą Christianą Wulffą, kuris pasitraukė iš posto, gaubiamas įtarimų dėl korupcijos debesies.

Apie 250 demonstrantų pūtė plastikinius trimitus, išpopuliarėjusius per 2010 metų Pasaulio futbolo čempionatą Pietų Afrikos Respublikoje, triukšmingai reikšdami savo jausmus ir mėgindami nustelbti karinio orkestro melodijas.

Ch.Wulffas, kuris mažiau nei dvejiems metams buvo tapęs jauniausiu Vokietijos valstybės vadovu, įsivėlė į greitai išsiplėtusius žiniasklaidos kurstomus skandalus, kuriuos vainikavo prokurorų kreipimasis į parlamentą, prašant atšaukti prezidento teisinę neliečiamybę.

Šalies vadovas iš posto pasitraukė praeitą mėnesį.

Apie 160 iš 369 pakviestų svečių neatvyko į atsisveikinimo ceremoniją, reikšdami protestą, rašo dienraštis „Bild“.

Tačiau renginyje, kuris vyko prabangios prezidento rezidencijos sode, dalyvavo Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir dauguma jos ministrų kabineto narių.

Savo trumpoje kalboje Ch.Wulffas pabrėžė Vokietijos įvairovės svarbą ir sakė „toliau būsiantis pasišventęs savo šaliai bei jos žmonėms“.

Aukštųjų parlamento rūmų (Bundesrato) pirmininkas Horstas Seehoferis (Horstas Zėhoferis) pareiškė, kad Ch.Wulffas buvo „geras šiuolaikinės Vokietijos atstovas“.

Tačiau netgi sprendimas surengti šią ceremoniją buvo vertinamas prieštaringai, o opozicijos politikai ragino Ch.Wulffą nesilaikyti šios tradicijos, atsižvelgiant į jo atsistatydinimo aplinkybes.

„Žmogui, kuris nesėkmingai pasirodė savo poste, rengiama atsisveikinimo ceremonija, tarsi jis būtų nuveikęs didžių darbų dėl Vokietijos“, - Socialdemokratų partijos (SPD) vadovas Sigmaras Gabrielis (Zigmaras Gabrielis) trečiadienį sakė laikraščiui „Stuttgarter Nachrichten“.

Per ceremoniją „Grosser Zapfenstreich“ buvo surengta Bundesvero karių, nešančių liepsnojančius deglus, rikiuotė, o karinis orkestras grojo melodijas, kurias pasirinko 52 metų Ch.Wulffas.

Tarp postą paliekančio šalies vadovo pasirinktų kūrinių buvo daina „Over the Rainbow“ iš filmo „Ozo šalies burtininkas“ (The Wizard of Oz) ir Ludwigo van Beethoveno „Odė džiaugsmui“, tapusi Europos Sąjungos himnu.

„Bild“ tinklalapyje rašoma, kad buvęs šalies vadovas taip pat buvo pasirinkęs buvusio grupės „The Beatles“ dainininko Paulo McCartney dainą „Ebony And Ivory“, tačiau šis kūrinys buvo pripažintas per sunkiu atlikti trimitais.

Buvusiam Žemutinės Saksonijos premjerui, laikytam potencialiu A.Merkel varžovu, bus sudėtinga grįžti į nacionalinę politiką, rodo apklausos rezultatai, paskelbti prieš atsisveikinimo ceremoniją.

Ketvirtadienį paskelbti Vokietijos naujienų agentūrai DPA užsakymu instituto „YouGov“ atliktos apklausos rezultatai rodo, kad apie 73 proc. respondentų įsitikinę, jog Ch.Wulffas negalės grįžti į politiką. Tik 15 proc. apklausos dalyvių nurodė, jog jis galėtų vėl užimti politinį postą.

Ch.Wulffo įpėdiniu taps 72 metų Joachimas Gauckas, liuteronų evangelikų pastorius ir žmogaus teisių aktyvistas iš buvusios Rytų Vokietijos. Jis bus išrinktas kovo 18 dieną palaikant visoms pagrindinėms partijoms.

Ch.Wulffo rūpesčiai prasidėjo praeitų metų pabaigoje, kai „Bild“ pranešė, jog jis nedeklaravo gavęs paskolą namo pirkimui, kurią už itin palankias palūkanas suteikė vieno turtingo draugo žmona, kai Ch.Wulffas tebebuvo Žemutinės Saksonijos premjeras.

Pasitraukusiam iš posto prezidentui iki gyvos galvos bus mokama renta - 199 tūkst. eurų (687,1 tūkst. litų) per metus.

Karinė ceremonija „Grosser Zapfenstreich“, dabartinį pavidalą įgijusi Prūsijoje XIX šimtmečio pradžioje, rengiama pagerbiant postą paliekančius Vokietijos prezidentus, kanclerius, gynybos ministrus ir aukščiausio rango kariuomenės vadus.


Šiame straipsnyje: Christianas Wulffas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių