Vokietijos jėzuitų gimnazijoje pedofilai prievartavo mokinius

Vokietiją pašiurpino skandalinga naujiena, kad tarp elitinės Berlyno jėzuitų gimnazijos sienų slėpėsi mokytojai pedofilai. Vienas jų prisipažino seksualiai išnaudojęs mokinius, kitas nusprendė slapstytis.

Bausmės pavyks išvengti

Buvęs Petro Kanizijaus gimnazijos mokytojas Wolfgangas Stabas pripažino seksualiai išnaudojęs nepilnamečius. Šiuo metu Čilėje gyvenantis ir dirbantis 65 metų dvasininkas kai kurioms savo aukoms išsiuntė atsiprašymo laišką, kuriame parašė: „Tai liūdnas faktas: daug metų aš prievartavau ir seksualiai priekabiavau prie vaikų ir mokinių, prisidengdamas pseudopedagoginiais motyvais.“

W.Stabas Berlyno Petro Kanizijaus gimnazijoje dirbo prieš tris dešimtmečius. Po to nuo 1982 m. iki 1984 m. jis mokytojavo Šv.Blažiejaus gimnazijoje Sankt Blaziene ir Hamburgo Šv.Ansgaro gimnazijoje. Manoma, kad šių švietimo įstaigų auklėtiniai irgi galėjo tapti seksualinės prievartos aukomis. Jose jau pradėti tyrimai.

W.Stabas po dviejų savaičių ketina grįžti į Vokietiją. Tuo tarpu kitas įtariamas mokytojas pedofilas, 69 metų Peteris Riedelis, susikrovė daiktus ir išvažiavo iš savo buto Berlyne nežinoma kryptimi. Vyrą 1986 m. užpuolė viena buvusių jo aukų, kuri po to nusižudė. P.Riedelis savo kaltės nepripažino.

Abu vyrai anksčiau pasitraukė iš Jėzuitų ordino. Dabar jiems veikiausiai pavyks išvengti teisinės atsakomybės dėl suėjusio senaties termino.

Žinojo, bet nieko nedarė

Nusikaltimai, kuriais kaltinami dvasininkai, buvo įvykdyti praėjusio amžiaus aštuntame ir devintame dešimtmetyje. Pirmadienį vakare Petro Kanizijaus gimnazijoje vykusioje spaudos konferencijoje šios mokymo įstaigos direktorius tėvas Klausas Mertesas pranešė, kad dviejų kunigų seksualinės prievartos aukomis tapo mažiausiai dvidešimt mokinių.

Anksčiau buvo pranešta apie septynis seksualinės prievartos atvejus, bet K.Mertesas praėjusį mėnesį išsiuntė 500 laišku buvusiems gimnazijos auklėtiniams, ir daugiau buvusių mokinių papasakojo patyrę P.Riedelio ir W.Stabo seksualinę prievartą.

„Man gėda, kad tuo metu nebuvo imtasi jokių priemonių, - sakė spaudos konferencijoje taip pat dalyvavęs jėzuitų ordino Vokietijoje vadovas tėvas Stefanas Dartmannas. - Taip pat atsiprašau, kad tuo laikotarpiu ordine už tai buvę atsakingi asmenys nereagavo taip, kaip buvo būtina.“

S.Dartmannas pripažino, kad jėzuitų ordinas Vokietijoje nuo 1981 m. turėjo seksualinio prievartavimo gimnazijoje įrodymų, bet niekada neinformavo apie tai mokinių tėvų, pačių moksleivių ar valdžios pareigūnų. W.Stabas teigė, kad 1992 m. palikdamas Jėzuitų ordiną informavo apie savo poelgius ne tik jo vadovus, bet ir Vatikaną.

Iškrypėliški dvasininkų žaidimai

S.Dartmannas taip pat sakė, kad W.Stabas ir P.Riedelis toliau seksualiai prievartavo berniukus ir mergaites, kai iš Petro Kanizijaus gimnazijos Berlyne buvo perkelti dirbti į kitas katalikiškas mokyklas ir jaunimo reikalų institucijas Vokietijoje, Meksikoje, Čilėje ir Ispanijoje.

Visos seksualinės prievartos aukos Petro Kanizijaus gimnazijoje buvo berniukai, nes tuo metų mergaitės joje nesimokė. Daugumai mokinių tuo metu, kai jie buvo pradėti tvirkinti, tebuvo 13 metų. Dabar jiems yra apie 40 metų.

P.Riedelis vertė savo mokinius masturbuotis, o W.Stabas rengė „ekscesinius kūniškus ritualus“, nurodė S.Dartmannas.

Viena buvusi P.Riedelio auka papasakojo, kad 1981-aisiais kelis kartus išsamiai kalbėjosi su tuometiniu gimnazijos direktoriumi ir jam nuodugniai papasakojo apie savo patirtą seksualinę prievartą. Pasak jo, viskas vyko pusrūsyje gimnazijos teritorijoje. Kunigas esą ne kartą privertė jį masturbuotis, o pats stebėjo.

Visi, kurie norėjo pasistūmėti moksluose, buvo priversti patirti panašų pažeminimą, sakė vienas tų įvykių liudininkas.

Smūgis gimnazijos prestižui

Petro Kanizijaus gimnazija laikoma viena prestižiškiausių šalies mokymo įstaigų ir dažnai vadinama politikų, verslininkų ir mokslininkų kalve. Tarp buvusių jos auklėtinių yra nemažai žinomų visuomenės ir politikos veikėjų bei aukštų stambių korporacijų vadybininkų.

Paviešinta informacija apie lytinę prievartą šioje mokykloje sukrėtė Vokietiją, kurioje iki šiol nebuvo kilę didesnių seksualinio prievartavimo skandalų, kurių epicentre būtų atsidūrusi Katalikų Bažnyčia, kaip tai įvyko Jungtinėse Valstijose ir Airijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių