Vokietija: švenčiamos Berlyno sienos griūties 20-osios metinės

Pasaulio lyderiai ir tūkstančiai vokiečių renkasi paminėti 20-ųjų Berlyno sienos griūties metinių. Įvykio, lėmusio Šaltojo karo pabaigą.

Rytų Vokietija 155 kilometrų siena buvo atskirta 1961 metais, rašo BBC.

Taip Rytų Vokietija stengėsi sustabdyti į Vakarus plūstančius žmones. Manoma, kad daugiau nei 100 žmonių galėjo žūti įvairiais būdais bandydami patekti į Vakarų Berlyną.

Siena netikėtai buvo atverta 1989 metų lapkričio 9 dieną, po kelias savaites trukusių demokratinių protestų.

CNN žurnalistas, kuris per 1989-ųjų įvykius dirbo Berlyne, televizijai pasakojo, kad tuo metu siena atspindėjo ir skirtingas visuomenes.

„Vakarų pusėje žmonės prirašinėjo nešvankių žodžių, pripiešę grafitų. Visko, kas būdinga įvairiapusei visuomenei. O Rytų pusėje siena buvo švari ir balta “, - prisimena žurnalistas.

Jis pamena, kad Berlyno sienos griūties naktį mieste vyko tikras vakarėlis: iš Rytų plūstantys žmonės ir juos pasitinkantys Vakarų Berlyno gyventojai dainavo, šoko, nuolat griuvinėjo skubančių žmonių minioje.

Didžiausia šventė mieste pirmadienį vyks prie vokiečių išsilaisvinimo simbolio, Brandenburgo vartų. Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kuri užaugo Rytų Vokietijoje, taip pat dalyvaus šventiniuose renginiuose.

Praėjusią savaitę žiniasklaidai ji teigė, kad Berlyno sienos griūtį ji laiko „geriausiu įvykiu naujausių laikų Vokietijos istorijoje“.

Renginiuose taip pat dalyvaus buvęs Sovietų Sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas, Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy, Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Brownas, JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton, buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Walesa.

Buvusią Berlyno sieną mieste žymės jaunų menininkų darbai. Pirmadienį prie Brandenburgo vartų vyks ir didelis miestiečiams skirtas koncertas, kuriame koncertuos atlikėjai iš viso pasaulio.


Šiame straipsnyje: berlyno siena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių