Vladimiras Putinas pažadėjo stiprinti šalies karinę galią

Į Kremlių besirengiantis grįžti ministras pirmininkas Vladimiras Putinas pažadėjo stiprinti šalies karinę galią, vėl primindamas rinkėjams karinius laimėjimus šio tūkstantmečio pirmojo dešimtmečio pradžioje Čečėnijoje ir ketinimą duoti atkirtį Amerikos priešraketinės gynybos (PRG) sistemos dislokavimui, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

Rusijos armija per 10 metų gaus 400 tarpžemyninių balistinių raketų, sakoma dar viename, šeštajame programiniame V.Putino straipsnyje, išspausdintame laikraštyje „Rossijskaja gazeta“ antrašte „Būti stipriems: nacionalinio saugumo garantijos Rusijai“.

Premjeras taip pat pažadėjo pastatyti aštuonis strateginės paskirties raketinius povandeninius kreiserius, maždaug 20 daugiatikslių povandeninių laivų, daugiau kaip 50 kovinių laivų, karinės paskirties kosminių aparatų".

Ankstesnis V.Putino straipsnis buvo išspausdintas laikraštyje „Komsomolskaja prvada“ vasario 13 dieną (visi šie partijos „Vieningoji Rusija“ iškelto kandidato straipsniai iki šiol buvo išspausdinti pirmadieniais).

„Armija išsaugojo Rusiją“

Vladimiras Putinas sugrįžo prie Rusijos armijos Čečėnijoje laimėjimų, kareivių ir karininkų, kurie „kritiškomis akimirkomis užtikrino dalių kovingumą“ temos.

„Šie žmonės išsaugojo Armijos Dvasią ir Garbę, - rašo Rusijos premjeras, žodžius pradėdamas didžiąja raide. - Rusijos vientisumą ir suverenitetą“.

Kandidatas į prezidentus taip pat skyrė daug dėmesio Rusijos armijos reformavimo temai, karių rengimo sistemai ir tarnybai pagal šaukimą, kuri dabar trunka 12 mėnesių.

Dabartinėje šaukimo sistemoje yra didelė dalis socialinės nelygybės, mano V.Putinas, nes į armiją daugiausia patenka jaunuoliai iš sunkiai besiverčiančių šeimų, negalinčių atsipirkti arba mokėti už sūnų aukštąjį mokslą.

„Mums reikia žingsnių, kurie gerokai pakeltų būtinosios tarnybos prestižą, kad ji būtų ne “prievolė„, o “privilegija", - aiškina ministras pirmininkas.

Laikui bėgant Rusijos armija turi būti profesionali, jos pagrindą sudarys tarnaujantieji pagal sutartis, apibendrina V.Putinas. Drauge jis pažymi, kad ir 2020 metais 150 tūkst. žmonių turės tarnauti armijoje pagal šaukimą.

V.Putinas atkreipia dėmesį ir į dabartinės Rusijos armijos socialines problemas. Ginkluotosios pajėgos, rašo jis, kaip darbdavys tampa labiau konkurencingos, nes didėja karių darbo užmokestis ir karinė tarnyba darosi patrauklesnė.

„Įvertinti grėsmių pobūdį“

V.Putinas pažymėjo, kad Rusijos ginkluotąsias pajėgas reikia modernizuoti - „būtini mechanizmai reaguoti ne tik į jau esamus pavojus. Reikia išmokti “žiūrėti už horizonto„, įvertinti grėsmių pobūdį 30-50 metų į priekį“.

Būtent todėl Rusija neketina atsisakyti strateginio atgrasymo potencialo ir jį stiprins, rašo jis.

Be to, V.Putino nuomone, būtina stiprinti bendrą oro ir kosmoso gynybos sistemą. Imtis šių veiksmų šaliai reikia, atsižvelgiant į „JAV ir NATO politiką PRG dislokavimo klausimu“.

„Rusijos karinis techninis atsakas į pasaulinę Amerikos PRG ir jos dalį Europoje bus veiksmingas ir asimetriškas. Ir visiškai atitiks JAV žingsnius PRG srityje“, - pareiškė premjeras.

Gynybos pramonės komplekso (GPK) atnaujinimas, pabrėžė premjera, „bus lokomotyvas, kuris temps paskui save įvairiausių šakų plėtotę“.

Praėjusią savaitę žiniasklaidoje vyko aktyvi vicepremjero Dmitrijaus Rogozino, kuruojančio gynybos pramoninį kompleksą, ir Ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininko Nikolajaus Makarovo diskusija.

N.Makarovui pareiškus, kad Gynybos ministerija liovėsi pirkusi iš šalies pramonės ginklus ir karinę techniką dėl nepatenkinamos kokybės, D.Rogozinas uždraudė viešai kalbėti Gynybos ministerijos ir GPK atstovams apie Rusijos karinės technikos pirkimo perspektyvas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių