Vladikaukazo turgavietėje per sprogimą žuvo devyniolika žmonių (dar papildyta)

Šiaurės Osetijos sostinėje Vladikaukaze mirtininkas susprogdino automobilį judriausioje miesto vietoje – prie įėjimo į centrinį turgų. Žuvo devyniolika žmonių.

Iki 19 žmonių padidėjo teroro akto, įvykusio prie turgavietės Vladikaukaze praėjusį ketvirtadienį, aukų skaičius. Šią naktį ligoninėje mirė dar du žmonės, pranešė agentūrai "Interfax" Šiaurės Osetijos sveikatos apsaugos ministerija.

"Reanimacijos skyriuje naktį mirė vyras ir moteris. Jų būklė buvo itin sunki. Jie, kaip ir dauguma, patyrė barotraumas, minkštųjų audinių plėštinių žaizdų. Gydytojai padarė viską, ką galėjo, bet, deja, jie mirė", - pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Mirtininkui nutrūko galva

Sprogimas, nugriaudėjęs 11.30 val. vietos laiku, buvo labai stiprus. Bombos galingumas prilygo 30-40 kilogramų trotilo. Kad sužeistų kuo daugiau žmonių, teroristai pridėjo į sprogstamąjį užtaisą armatūros gabalų, guolių ir varžtų.

Šalia esančiuose pastatuose išdužo stiklai. Apgadinti aplinkiniai automobiliai, o incidento vietoje mėtėsi sudarkyti kūnai.

Pasak pareigūnų, mirtininkas atvažiavo užminuotu automobiliu „Volga“ ir priparkavo jį privačioje aikštelėje prie gyvenamojo namo, esančio prie pat įėjimo į turgų.

Ligoninėje atsidūrė 98 žmonės, dalis jų patyrė labai sunkių sužalojimų. Tarp nukentėjusiųjų yra 7 vaikai. Vieno paauglio būklė labai sunki. Gydytojai kovoja dėl jo gyvybės. Iš Maskvos į Vladikaukazą vakar išskrido lėktuvas su gydytojais ir medicinos įranga.

Sprogusiame automobilyje pareigūnai rado sudarkytą mirtininko kūną be galvos. Manoma, kad jis galėjo būti ne vienas. Be sprogstamojo užtaiso automobilyje buvo dujų balionas, kuris irgi sprogo.

Anonimas sukėlė paniką

Centrinis turgus yra judriausia vieta Šiaurės Osetijos sostinėje. Čia ne tik aktyviai vyksta prekyba, bet ir įsikūręs įdarbinimo centras.

Baimindamiesi antro sprogimo, pareigūnai puolė tikrinti kitus automobilius, stovėjusius prie turgaus. Milicininkai aptvėrė turgų ir aplinkines gatves, evakavo žmones. Žiniasklaida pranešė apie rastą antrą sprogmenį, bet teisėsaugos pareigūnai šią informaciją vėliau paneigė.

Tą pačią dieną į Šiaurės Osetijos švietimo ministeriją paskambino nežinomas asmuo ir pranešė, kad vienoje Vladikaukazo mokymo įstaigoje įvyks sprogimas. Pareigūnai nedelsiant evakavo visas miesto mokyklas ir vaikų darželius.

Beslano tragediją išgyvenusios Kaukazo respublikos jėgos struktūros sustiprino saugumą, siekdamos užkirsti kelią pakartotiniams išpuoliams.

Išpuolių banga

Šiaurės Kaukazą pastaraisiais mėnesiais išpuoliai drebino vienas po kito. Praėjusį savaitgalį Dagestane mirtininko sukeltas sprogimas nusinešė keturių kariškių gyvybę. Ne vieną išpuolį pastarosiomis savaitėmis išgyveno ir Ingušija. Rugpjūčio pabaigoje kovotojai bandė šturmuoti Čečėnijos prezidento Ramzano Kadyrovo gimtąjį miestelį Centorojų.

Pasak ekspertų, Šiaurės Kaukazo islamistų kovotojų grupuotės dabar yra susiskaldžiusios ir konkuruoja tarpusavyje, bandydamos įrodyti vienos kitoms, kad yra galingesnės. Prieš jas aktyviai kovoja Rusijos kariuomenė, regione dislokuota papildomų dalinių. Tačiau išpuoliai nesiliauja, ir tai rodo, kad Rusijos kariuomenė nepajėgia suvaldyti padėties.

Išpuolių kronika

Pastarasis stambus teroro aktas Šiaurės Osetijoje buvo įvykdytas rugpjūčio 17 d. Tądien mirtininkas susisprogdino šalia milicijos posto, esančio prie Ingušijos sienos. Žuvo du milicininkai, dar du buvo sužeisti.

1999 m. kovo 19 d. sprogimas nugriaudėjo Vladikaukazo centriniame turguje – maždaug toje pat vietoje, kur vakar. Tuomet žuvo 52 žmonės, 200 patyrė sužalojimų.

Dar vienas išpuolis Vladikaukazo centriniame turguje įvykdytas 2000 m. liepos 9 d. Sprogo bomba, padėta po automobiliu. Žuvo šeši žmonės.

2001 m. lapkričio 10 d. sprogimas nugriaudėjo kitoje Vladikaukazo turgavietėje, žuvo penki žmonės.

2003 m. birželio 3 d. Mozdoke mirtininkė susprogdino autobusą, kuriuo važiavo Rusijos karo bazės kariškiai ir civiliai pareigūnai. Išpuolis pareikalavo 20-ies aukų.

2002 m. balandžio 28 d. Vladikaukazo turguje suveikė 500 g trotilo galingumo sprogstamasis užtaisas. Žuvo aštuoni žmonės.

2008 m. lapkričio 6 d. Vladikaukazo centre, prie kino teatro „Družba“ ir turgaus „Globus“ sprogo maršrutinis taksi. Žuvo dvylika žmonių. Sprogmenį detonavo teroristė mirtininkė.

Giliausią žaizdą Šiaurės Osetijos gyventojams paliko Beslano mokyklos tragedija, prasidėjusi 2004 m. rugsėjo 1-ąją. Teroristai užgrobė pastatą ir tris dienas laikė įkaitais daugiau nei tūkstantį moksleivių, jų tėvų ir mokyklos darbuotojų. Per nesėkmingą mokyklos šturmą žuvo 334 žmonės, daugiau nei pusė jų – vaikai.


Šiame straipsnyje: Rusijaturgussprogimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių