Virš Italijos premjero vėl pakibo mafijos šešėlis

Italijos premjeras Silvio Berlusconi į politiką atėjo mafijos dėka. Tokie kaltinimai įtakingam politikui nuskambėjo Sicilijos teisme, kur nagrinėjama mafijos byla.

Tamsi partijos praeitis

Su mafija susijusio buvusio Palermo mero Vito Cianciamino sūnus Massimo Ciancimino teisme pirmadienį papasakojo, kaip praėjusio dešimtmečio pradžioje buvo kuriama pirmoji S.Berlusconi partija „Forza Italia“. Pasak liudininko, jos steigimas buvo Italijos vyriausybės ir Sicilijos mafijos derybų rezultatas.

M.Ciancimino prisiminė tėvo pasakojimus, kaip 1992 m. Palerme mafija nužudė du teisėjus ir grasino pagrobti S.Berlusconi vaikus. Tuomet esą buvo pasiektas paliaubų susitarimas, ir nusikaltėlių klanas sutiko paremti naują politinę jėgą.

M.Ciancimino pateikė teismui laiško, kurį tuometinis mafijos bosas Bernardo Provenzano parašė S.Berlusconi ir kitam „Forza Italia“ steigėjui Marcello Dell'Utri, ištraukas.

„Aš pasirengęs prisidėti, ir mano indėlis nebus menkas, - rašė nusikaltėlių vadeiva. - Esu tikras, kad S.Berlusconi suteiks priėjimą prie savo televizijos kanalų.“

Iškilti padėjo mafijos pinigai

Praėjusią savaitę M.Ciancimino teismui papasakojo, kad Sicilijos mafija investavo daug nešvarių pinigų į Milano priemiestį, kurį aštuntame dešimtmetyje statė S.Berlusconi statybų bendrovė. Nusikaltėlių parama esą ir leido pastarajam iškilti į verslo, o vėliau ir į politikos aukštumas.

„Mano tėvas bandė skaidyti investicijas, kad išvengtų teisėsaugos dėmesio, - teismui sakė M.Ciancimino. - Milano megaprojektas jam atrodė kiek paranojiškas. Jis kurį laiko abejojo, bet po to sutiko dalyvauti šiame projekte per įvairias kompanijas.“

M.Ciancimino tėvas V.Cianciamino buvo pirmas Italijos politikas, nuteistas už ryšius su mafija. Dėl prastos jo sveikatos būklės kalėjimo bausmė buvo pakeista į namų areštą. V.Cianciamino mirė 2002 m. nuo širdies smūgio.

Premjero atkirtis

S.Berlusconi advokatas pareiškė, kad premjerui metami kaltinimai neturi jokio pagrindo ir pagrasino paduoti M.Ciancimino į teismą. Paneigti kaltinimus suskubo ir Italijos teisingumo ministras Angelino Alfano.

„Kai mafija nori suduoti smūgį oponentams, šįkart tai yra vyriausybė, ji ne visada renkasi fizinį pašalinimą. Šiuo atveju jie nusprendė diskredituoti ministrų kabinetą“, - pareiškė politikas, pats priklausęs partijai „Forza Italia“ nuo pat jos įsteigimo iki panaikinimo 2007 m.

Praėjusio mėnesio pabaigoje S.Berlusconi pristatė savo kabinetui dešimties punktų planą, kaip sunaikinti Kalabrijos mafiją. Premjeras taip pat užsipuolė knygų ir filmų apie mafiją autorius, nes jie esą gadina Italijos įvaizdį.

Politiko įniršį sukėlė serialas „Aštunkojis“, pasakojantis apie nepaperkamo komisaro Cattani žygdarbius. S.Berlusconi neseniai pareiškė: „Kai sužinosiu, kas yra šio serialo autorius, jį pasmaugsiu.“

Kritikai teigia, kad premjeras, vaidindamas kovotoją prieš mafiją, bando gelbėti savo įvaizdį prieš regioninius rinkimus, kurie įvyks kovo mėnesį.

Kaltinimai skamba ne pirmą kartą

Ryšiais su mafija Italijos premjeras buvo kaltinamas ir anksčiau. Praėjusių metų rudenį laikraštis „La Repubblica“ paskelbė, kad penktadalis S.Berlsuconi šeimos valdomos žiniasklaidos bendrovės „Mediaset“ priklauso mafijai. Premjeras padavė leidinį į teismą.

Tačiau po kelių mėnesių apie jo ryšius su mafija prabilo dar vienas asmuo - samdomas žudikas Gaspare Spatuzza, nuteistas už tai, kad dirbo „Cosa Nostra“ klanui. Jis sutiko bendradarbiauti su teisėsauga ir papasakojo, kad S.Berlusconi asmeniškai protegavo vieną mafijos „krikštatėvį“.

G.Spatuzza taip pat sakė, kad mafija skyrė nemažai pinigų „Forza Italia“ steigimui.

Nešvarūs bendražygio darbeliai

Partiją „Forza Italia“ 1994 m. kartu su S.Berlusconi įsteigė M.Dell'Utri. Šis politikas, dabar einantis Italijos senatoriaus ir S.Berlsuconi patarėjo pareigas, 2004 m. buvo nuteistas devyneriems metams kalėjimo už ryšius su mafija, bet už grotų nesėdo, nes bausmė dar neįsigaliojo. Politikas vis dar bando ją užginčyti.

1974 m. jis paliko gimtąjį Palermą ir persikraustė gyventi į Milaną, kur su S.Berlusconi ėmėsi statybos, reklamos ir žiniasklaidos verslo. Pasak prokurorų, tuomet M.Dell'Utri užmezgė artimus ryšius su „Cosa Nostra“ bosais ir su šio klano „krikštatėviu“ Totò Riina. Kartu jie sprendė ne tik komercines, bet ir politines problemas. Teisėsauga laiko M.Dell'Utri jungiamąja grandimi tarp Italijos nusikalstamo pasaulio ir politikos.

S.Berlusconi linksmybės su prostitutėmis

Italijos premjero pavardė dažnai figūruoja ne tik mafijos, bet ir prostitucijos bylose. Teisėsauga bando išnarplioti prostitutės Patrizios D'Addario ir Silvio Berlusconi konfliktą.

Moteris viešai pareiškė, kad 2008 m. lapkričio naktį, kai Barackas Obama buvo išrinktas JAV prezidentu, permiegojo su S.Berlusconi ir už tai gavo 1 tūkst. eurų (3450 litų). Premjeras atkakliai neigė mokėjęs už seksą.

P.D'Addario tikino, kad nusprendė viešai prabilti todėl, kad S.Berlusconi neįvykdė pažado išspręsti jos nekilnojamo turto problemą. Dėl to jos tėvas bankrutavo ir nusižudė.

Tačiau Italijos teisėsauga pradėjo tirti versiją, kad už premjero juodinimą moteriai buvo dosniai sumokėta. Pasak žurnalo „Panorama“, P.D'Addario turėjo kelias sąskaitas Italijoje bei užsienyje ir 2008 m. vasarį, prieš aštuonis mėnesius iki savo viešo pareiškimo apie naktį su premjeru, pervedė 1,5 mln. eurų iš Italijos į Katarą. Leidinys rašė, kad per pastaruosius mėnesius į Italijos banko sąskaitą, siejamą su P.D'Addario, buvo pervesta 1 mln. eurų.

„Prokurorai įtaria, kad šie pinigai yra atlygis už vaidmenį, kurį jį atliko premjero juodinimo kampanijoje“, - teigia „Panorama“.

Tiesa, šis žurnalas priklauso S.Berlusconi žiniasklaidos imperijai, todėl neatmetama galimybė, jog premjeras, naudodamasis savo įtaka, šitaip bando gintis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių