Virdžinijoje bus įvykdyta pirmoji per šimtmetį mirties bausmė moteriai

JAV Aukščiausiasis teismas antradienį atmetė mirties bausme nuteistos moters paskutinės minutės prašymą atidėti nuosprendžio vykdymą.

Ši nuteistoji veikiausiai taps pirmąja moterimi per beveik šimtą metų, kuriai Virdžinijos valstijoje bus įvykdyta mirties bausmė.

Teismas savo trumpoje nutartyje nurodė, kad 41 metų Teresos Lewis prašymas atidėti nuosprendžio vykdymą "atmestas".

Tai reiškia, kad ketvirtadienį šiai nuteistajai turėtų būti suleista mirtina vaistų injekcija.
Pastarąjį kartą Virdžinijos valstijoje mirties bausmė moteriai buvo įvykdyta 1912 metais - tąkart elektros kėdėje mirė 17-metė Virginia Christian.

Mirties bausmės taikymo priešininkai pateikia T.Lewis atvejį kaip pavyzdį, kodėl aukščiausia bausmė yra ydinga, teigdami, kad šios moters protiniai gabumai riboti ir ja pasinaudojo apsukresni bendrininkai.

Buvo nuspręsta, kad T.Lewis, kurios intelekto koeficientas siekia 70, gali būti teisiama.
Pietinės Virdžinijos valstijos teisme moteris prisipažino, jog 2002 metais pasamdė du vyriškius nužudyti jos vyrą ir posūnį, nes norėjo gauti 350 tūkst. JAV dolerių jų gyvybės draudimo išmoką.

Aukščiausiajam teismui antradienį paskelbus nutartį, Virdžinijos valstijos gubernatorius Bobas McDonnellas pareiškė, jog nesikiš, kad sustabdytų egzekuciją, iš esmės panaikindamas paskutinę galimybę T.Lewis išvengti mirtinos injekcijos.

T.Lewis susipažino su Rodney Fulleriu ir Matthew Shallenbergeriu prekybos centre "Walmart".

Greitai moteris užmezgė romaną su 22 metų M.Shallenbergeriu. Tuo tarpu 16-metė T.Lewis, paskatinta motinos, ėmė susitikinėti su R.Fulleriu, kuriam buvo 19 metų.

T.Lewis teisme prisipažino, jog 2002 metais kaimo vietovėje Pitsilveinijos valstijoje paliko neužrakintas jos šeimos namelio ant ratų duris, kad jauni bendrininkai galėtų patekti į vidų ir nušauti moters vyrą ir jo 25 metų sūnų, tarnavusį kariuomenėje.

Visi trys teisme padarė kaltės pripažinimo pareiškimus. Žudikams teismas skyrė įkalinimo iki gyvos galvos bausmes. Paskelbus, kad T.Lewis gali būti teisiama, jai, kaip nusikaltimo iniciatorei, buvo skirta aukščiausia bausmė.

Tuo tarpu T.Lewis gynėjai piešia visiškai kitokį vaizdą. Pasak jų, T.Lewis yra protiškai neįgali moteris, priklausoma nuo receptinių vaistų.

Jie kelia klausimą, kodėl moteriai turi būti įvykdyta egzekucija, kai du vyrai, kurie iš tiesų nužudė, buvo nuteisti kalėti iki gyvos galvos be galimybės kreiptis dėl lygtinio paleidimo.

Antradienį T.Lewis byla sulaukė tarptautinio žiniasklaidos dėmesio, kai Irano prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas palygino santūrią visuomenės reakciją į artėjančią T.Lewis egzekuciją su "audra", kilusia dėl moters, kuri Irane buvo nuteista mirti užmėtant akmenimis.

"Jungtinėse Valstijose moteriai vykdoma egzekucija už nužudymą ir niekas dėl to neprotestuoja", - sakė M.Ahmadinejadas pirmadienį Jungtinėse Valstijose susitikęs su grupe įtakingų islamo veikėjų.

Nuo 1976 metų, kai Jungtinėse Valstijose vėl imta taikyti mirties bausmė, egzekucija buvo įvykdyta vienuolikai moterų.

Jungtinės Valstijos kartu su Kinija, Iranu ir Saudo Arabija yra šalys, kuriose kasmet įvykdoma daugiausiai mirties bausmių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių