Vengrijos premjeras kritikuoja ES „šantažą“ dėl TVF paskolos

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas penktadienį duodamas interviu užsipuolė Europos Sąjungą (ES) dėl įvestų politinių sąlygų ES ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paskolai, kurios Budapeštui labai reikia.

„Politinių sąlygų kūrimas, pavyzdžiui, dėl teisingumo sistemos, prilygtų šantažui, kuris Europos Sąjungoje yra nepriimtinas“, - savo savaitiniame interviu nacionaliniam radijui MR1 sakė V.Orbanas.

„Tarptautinis valiutos fondas nenustato finansinių sąlygų, bet ES žaidžia su politinių sąlygų įvedimo idėja“, - pridūrė Vengrijos premjeras.

Vengrija lapkritį paprašė TVF ir ES15-20 mlrd. eurų paskolos linijos, nes forinto kursas euro atžvilgiu rekordiškai smuko, o skolinimosi kaštai rekordiškai išaugo.

Tačiau Briuselis vėliau perspėjo, jog bet koks pinigų skyrimas priklausytų nuo Budapešto įrodymo, kad jis yra įsipareigojęs dėl demokratijos principų.

V.Orbano vyriausybė sulaukė kritikos dėl virtinės įstatymų ir naujos konstitucijos, kuria, pasak kritikų, suvaržoma centrinio banko ir teismų sistemos nepriklausomybė, ir, be kitų dalykų, apribojamos spaudos laisvės.

Praėjusį mėnesį Europos Komisija skyrė Vengrijai vieną mėnesį laiko suderinti du savo prieštaringai vertinamus įstatymus - dėl teismų sistemos ir duomenų apsaugos valdybos - su ES principais. Priešingu atveju Vengrijai grasinama veiksmais teismuose.

V.Orbanas balandžio 23 dieną Briuselyje turi susitikti su Europos Komisijos pirmininku Jose Manueliu Barroso (Žozė Manueliu Barozu).


Šiame straipsnyje: Viktoras OrbanasTVFESpaskola

NAUJAUSI KOMENTARAI

Runkelinis protas

Runkelinis protas portretas
Vokietija ir Prancūzija daug amžių stengėsi ginklu pajungti sau VISĄ EUROPĄ, kad visiems galėtų diktuoti savo sąlygas. Nieko neišėjo. Padarė tai gudrumu - sukurdami ES, į kurią, lyg avinai, sulindo dauguma Europos valstybių. Lietuviai tai padarė pačiu gėdingiausiu būdu - laisvę pardavė eurosojūzui, balsuodami už alaus butelį ar skalbimo miltelių pakelį… ir tapo pigia juodadarbių armija Vakarams. TSRS laikais dirbę prestižinius darbus gamyklose, institutuose, universitetuose, dabar, padėję savo diplomus ir pamiršę mokslinius vardus, plauna indus, valo tualetus, šluoja gatves ar šluosto pakvaišusių senių užpakalius Vakarų Europoje, o Lietuvoje mokytojomis ar tarnautojomis dirbusios moterys, “išsvajotuose” Vakaruose neretai laukiamos tik kaip prostitutės... ES tikrieji valdovai iš savo naujųjų vasalų įsiveža kokybiškus maisto produktus, o jiems importuoja pasenusius, nekokybiškus ar menkaverčius… Iki soclagerio griūties Vakarų Vokietijos, Prancūzijos ir kt. piliečiai turėdavo senus automobilius savo lėšomis utilizuoti, dabar brangiai parduoda naujiesiems savo vasalams… Taip tie vargetos įsivaizdavo LAISVĘ.... Negana to, ES jau kišasi į VISIŠKAI NEPRIKLAUSOMŲ VALSTYBIŲ(Baltarusijos, Sirijos, Irano...) vidaus reikalus ir taiko ekonomines ir kitokias sankcijas, kad pasmaugtų tas valstybes, nes jų vyriausybės nevykdo ES ir JAV naujųjų kolonizatorių reikalavimų. O kieno interesus atitiko Ignalinos AE uždarymas? Žinoma - tik Maskvos, nes Lietuva DIDŽIAUSIOMIS KAINOMIS iš Rusijos priversta pirkti dujas ir tą pačią elektrą. Kas labiausiai troško uždaryti IAE, manau prisimenate.

2

2 portretas
jo, sunkus atvejas

Runkelinis protas

Runkelinis protas portretas
Tu turi problemu eik pas daktara
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių