Vatikano atsiprašymo už kunigų pedofiliją neužtenka, sako viena aukų

Vatikano organizuotame simpoziume dėl nepilnamečių lytinio išnaudojimo antradienį kalbėjusi Airijos nukentėjusiųjų gynėja Marie Collins sakė, kad Bažnyčia turi atsakyti už kunigų pedofilų aukų sugniuždytus gyvenimus.

„Atsiprašymų už priekabiavusių kunigų veiksmus neužtenka“, - sakė M.Collins Popiežiškajame Grigaliaus universitete susirinkusiems pasaulio Katalikų Bažnyčios vyskupams ir kardinolams.

„Reikia pripažinti ir prisiimti atsakomybę už žalą, kuri buvo padaryta (kunigų) vadovybei dažnai dangstant arba reikiamai nereaguojant į tokius atvejus, (prisiimti atsakomybę) už sugniuždytus aukų bei jų šeimų gyvenimus“, - kalbėjo ji.

M.Collins pasidalino savo siaubingais prisiminimais apie ją, tuomet 13- metę mergaitę tvirkinusį Dublino kunigą.

„Tie patys pirštai, kurie dar vakare mane tvirkino, kitą rytą laikė ir tiesė man šventąją Komuniją“, - kalbėjo 64-erių metų moteris.

Bažnyčios vadovai ilgai nereagavo į jos skundus, todėl, didžiąją gyvenimo dalį nuo depresijos kentėjusi moteris pagaliau tapo viena aktyviausių kunigų pedofilijos aukų gynėjų Airijoje.

„Jaučiu, kad geriausia mano gyvenimo dalis prasidėjo prieš 15 metų, kai mano tvirkintojas buvo patrauktas atsakomybėn. Per tuos metus aš bendradarbiavau su savo vyskupija ir Airijos Katalikų Bažnyčia, siekdama patobulinti jų vaikų apsaugos politiką“, - sakė M.Collins.

„Mano gyvenimas daugiau nebėra tuščias. Jaučiu, kad jis turi prasmę“, - kalbėjo ji.

Britų psichoterapeutė Sheila Hollins taip pat kalbėjo apie seksualiai išnaudojamų nepilnamečių būklę.

„Netikėjimas arba, dar blogiau - kaltinimai, kad buvai išnaudojamas, dar labiau padidina emocines ir psichines lytinio išnaudojimo sukeliamas aukų kančias“, - kalbėjo ji.

„Išnaudotojui arba jo vyresnybei nepripažinus kaltės, ši žala darosi dar didesnė“, - sakė specialistė.


Šiame straipsnyje: Vatikanaspedofilija

NAUJAUSI KOMENTARAI

ATGAILAUKITE

ATGAILAUKITE portretas
Patarlės 30: 4 Kas užžengė į dangų ir nusileido? Kas sulaikė vėją savo rankomis? Kas įvyniojo vandenis į drabužį? Kas nustatė žemės ribas? Kuo vardu Jis ir Jo sūnus, ar žinai? Išėjimo 3: 13 Mozė klausė Dievo: „Kai aš ateisiu pas izraelitus ir jiems sakysiu: ‘Jūsų tėvų Dievas mane siuntė pas jus’, jie manęs klaus: ‘Koks yra Jo vardas?’ Ką turiu jiems atsakyti?“ Izaijo 64: 1 O kad Tu praplėštum dangų ir nužengtum, kad Tavo akivaizdoje kalnai drebėtų! 2 Kaip ugnis sudegina malkas ir užvirina vandenį, taip Tavo vardas tegul tampa žinomas priešams ir tautos tegul dreba Tavo akivaizdoje. 3 Tu padarei baisių dalykų, kurių mes nelaukėme. Tu nužengei, ir kalnai drebėjo Tavo akivaizdoje. 4 Nuo amžių ausis negirdėjo ir akis neregėjo kito dievo, be Tavęs, kuris tiek padarytų Jo laukiantiems. Psalmės 8: 1 Viešpatie, mūsų Valdove, koks įstabus Tavo vardas visoje žemėje! Tu iškėlei savo šlovę virš dangų. TAIGI, AR ŽINOTE, KOKS JO VARDAS IR KOKS JO SŪNAUS VARDAS? TAIGI, Ateistai, ar suprantate, kad Patarlių knyga priklauso Senajam Testamentui (ST), o čia aiškiai parašyta, ar žinot koks yra JO VARDAS ir koks yra JO SŪNAUS VARDAS? Ar suprantate, kad žydai neigia Jėzų Kristų kaip Jų MESIJĄ, bet apie Jį parašyta pačiam ST? Kitaip tariant, VISA, KAS YRA PARAŠYTA BIBLIJOJE YRA TIESA. ATSIBUSKITE! JAU KAIP IR LAIKAS... KELTIS.

vidma

vidma portretas
iszargos su krizumi , bl ta kriziu jems in siknon ismaukciau kad zinotu kaip tai atrodo dievo zodys...... dar drysta mokyt zmoniu kaip gyvent ,kai patys tvirkina vaikus ......

pupa

pupa portretas
kunigus kastruot reikia ,juk jeigu jie tokie pasisvente dievui kam jiems ta veisle ,,visus kastruot
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių