Varšuvoje ieškoma Vidurio Europos gyventojo tapatybės

Vakar Lenkijos sostinės Karaliaus rūmuose prasidėjusioje trijų dienų konferencijoje buvo kalbėta apie bendrą ukrainiečių, baltarusių, lietuvių ir lenkų kultūrinį ir istorinį paveldą.

Konferencijos dalyviai savo pranešimose stengėsi pabrėžti, kad visos Vidurio ir Rytų Europos šalys turi pagrindą artimesniam bendradarbiavimui. Bendradarbiauti jas netgi įpareigoja bendra istorija. Tačiau tai nėra siekis sukurti dar vieną sąjungą Europos Sąjungoje. O artimesni ryšiai nėra bandymas priešpastatyti save ES senbuvėms. Tiesa, kai kurie pranešėjai, kurių tarpe buvo labai žymių tyrinėtojų bei profesorių, pripažino, kad jeigu Vidurio ir Rytų Europos šalims pavyks susikalbėti, tai bus tikrai stiprus argumentas Briuseliui. Didelės ES valstybės pradės labiau paisyti naujokių nuomonės.

Vieta konferencijos „Lenkija ir Vidurio Rytų Europa Europos Bendrijoje“ atidarymui buvo pasirinkta neatsitiktinai. Būtent šiose rūmuose daugiau kaip prieš 400 šimtus metų gimė svarbus daugiakultūrinei valstybei dokumentas – Tolerancijos aktas. Šiuo aktu šalies valdovai įsipareigojo nelieti kraujo dėl religijos. Yra ko pasimokyti ir iš ekspozicijų. Bendra abiejų tautų valstybės istorija pristatyta griežtai laikantis lygiateisiškumo principo. Jeigu vienoje durų pusėje kabo Lenkijos karvedžio portretas, kitoje – būtinai kabės lietuvių didvyrio atvaizdas.


Šiame straipsnyje: tapatybė,varšuva

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių