Vakarai siekia 10 dienų termino B.al Assadui nutraukti ugnį

Vakarų šalys nori 10 dienų termino Sirijos prezidentui Basharui al Assadui nutraukti sunkiosios ginkluotės naudojimą ir siekia sankcijų, jeigu jis to nepadarytų, rodo rezoliucijos projektas, kuris trečiadienį buvo nusiųstas Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos narėms.

Rezoliucijos projekte, kurio tekstą gavo AFP, numatoma leisti taikyti nekarines sankcijas, jeigu Sirijos vyriausybės pajėgos ir toliau tęs miestų puolimą.

Derybos dėl šio Vakarų parengto projekto ir alternatyvios Rusijos pateiktos rezoliucijos, kurioje sankcijos neminimos, Niujorke turi prasidėti ketvirtadienį, sakė diplomatai.Balsavimas turi įvykti iki liepos 20 dienos, kai baigsis JT stebėtojų misijos Sirijoje mandatas.

Rezoliucijoje, kurią parengė Didžioji Britanija, Prancūzija, Jungtinės Valstijos ir Vokietija, Sirijos valdžia smerkiama už „vis intensyvėjantį sunkiųjų ginklų naudojimą, apimantį šaudymą nesirenkant iš tankų ir sraigtasparnių“.

Rezoliucijos projekte raginama „nedelsiant“ nutraukti vyriausybės ir opozicijos pajėgų smurtą ir įgyvendinti JT ir Arabų Lygos pasiuntinio Kofi Annano šešių punktų taikos planą.Rezoliucijoje būtų pareikalauta vyriausybės išvesti iš miestų visus karius ir sunkiąją ginkluotę, pagal K.Annano planą ir balandį priimtas JT rezoliucijas grąžinti juos atgal į kareivines.

Jeigu Sirijos vyriausybė per 10 dienų po balsavimo nepatenkintų visų šių reikalavimų, Saugumo Taryba „nedelsdama“ įvestų priemones pagal JT chartijos 41-ąjį straipsnį, kuriame numatomos ekonominės ir diplomatinės sankcijos. Karinių priemonių 41-ajame straipsnyje nėra numatyta.Vakarų siūloma rezoliucija JT stebėtojų misija Sirijoje (UNSMIS) būtų atnaujinta tik 45 dienoms.

Projekte taip pat reiškiama parama JT generalinio sekretoriaus Ban Ki-moono rekomendacijai, kad ši misija prisiimtų labiau politines pareigas, o ne stebėtų neegzistuojantį ugnies nutraukimą.Beveik 300 neginkluotų stebėtojų turėtų pereiti prie „minimalių karinio stebėjimo pajėgumų“, sakoma projekte. Pasak diplomatų, JT vadovybė nori, kad stebėtojų skaičius būtų sumažintas iki 150.


Šiame straipsnyje: Basharas al AssadasSiriija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių