Televizijos reportažas Gruzijoje sukėlė karo paniką

Vienas Gruzijos opozicijos lyderių reikalauja sušaukti JT Saugumo Tarybos posėdį dėl Gruzijos televizijos "Imedi" provokacijos.

Kaltina karo propaganda

Gruzijos opozicinės leiboristų partijos lyderis Šalva Natelašvilis primygtinai reikalauja sušaukti skubų Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdį, nes mano, kad Gruzijos televizijos "Imedi" provokacijai netiesiogiai vadovo šalies valdžia ir asmeniškai prezidentas Michailas Saakašvilis.

Sekmadienį spaudos konferencijoje Š.Natelašvilis pranešė, kad ketina kreiptis į JT ir pareikalauti, kad Hagos tribunole būtų paskirtas specialus prokuroras M.Saakašvilio veiksmams ištirti. Jo nuomone, M.Saakašvilis varo karo propagandą.

Leiboristų lyderis taip pat ketina paraginti demokratines šalis atšaukti iš Gruzijos savo ambasadorius ir iki tol, kol Gruzijoje pasikeis valdžia, palaikyti santykius tik konsulų lygiu.

Š.Natelašvilis taip pat mano, kad televizijos kompanija "Imedi" turi būti uždaryta, ir ji "turi būti grąžinta teisėtai savininkei" - velionio verslininko Badrio Patarkacišvilio šeimai. Š.Natelašvilis yra įsitikinęs, kad M.Saakašvlis žinojo apie televizijos kompanijos siužetą.

Pasak jo, tai, kas įvyko "yra dar vienas spjūvis į gruzinų tautos širdį ir nusikaltimas".
Jis pareiškė, jog melagingos televizijos kompanijos "Imedi" naujienos, kad Rusija pradėjo agresiją prieš Gruziją, "sukėlė grėsmę šalies saugumui, žmonių sveikatai, pasėjo paniką".

"Tai, kas įvyko, taip pat pažeidė JT įstatais ginamus pasaulinės taikos principus. Buvo įvykdyta tarptautinės teisės uždrausta karo propaganda", - pabrėžė vienas iš opozicijos lyderių.

Šalį išgąsdinęs reportažas

Gruzijos televizija "Imedi" šeštadienį sukėlė šalyje paniką, kai pusę valandos skelbė, neva Rusijos kariuomenė įsiveržė į Gruziją ir neva nužudytas šalies prezidentas Michailas Saakašvilis.

Iš karto po šio reportažo M.Saakašvilio atstovė spaudai suskubo nuraminti gyventojus pareiškimu, kad realaus Rusijos įsiveržimo į Gruziją pavojaus nėra, sekmadienį pranešė Rusijos naujienų agentūra "RIA-Novosti".

Tuo tarpu opozicija šį televizijos kanalo, kurį kontroliuoja šalies valdžia, reportažą pavadino "smegenų plovimu" visuomenei.

"Imedi" specialų reportažą parodė šeštadienio vakarą. Įspėjusi užsklanda, jog "Imedi" rodo scenarijų galimų įvykių, "jei Gruzijos visuomenė nebus susitelkusi prieš Rusijos planą", televizijos kompanija pradėjo laidą įprastų naujienų santrumpa.

"Pradedame laidą, atsižvelgdami į tuos pavojus, kuriuos politikai ir ekspertai nuolat svarsto",- sakė laidos vedėja, o po to buvo parodytos "naujienos" apie "Rusijos armijos įsiveržimą" ir "Saakašvilio nužudymą".

Reportažas trumpam sukėlė šalyje paniką, nes tie gyventojai, kurie nematė užsklandos, rimtai reagavo į laidą. Žmonės ėmė skambinti vieni kitiems ir į televizijos kanalo studiją, norėdami išsiaiškinti, kas vyksta iš tikrųjų.

Vėliau "Imedi" atsiprašė televizijos žiūrovų už reportažą apie Rusijos kariuomenės įsiveržimą, "kuris buvo imitacija ir neatitiko tikrovės".

Televizija atsiprašo žiūrovų

"Atsiprašome už tai, kad šis reportažas sukėlė didelį gyventojų susirūpinimą", - pažymima pranešime, kurį bėgančiąja eilute nuolat kartoja televizija.

Prezidento M.Saakašvilio nurodymu į "Imedi" studiją skubiai atvyko jo atstovė spaudai Manana Mandžgaladzė, kuri nuramino gyventojus, pareikšdama, kad realaus Rusijos įsiveržimo į Gruziją pavojaus nėra.

"Provokacijos galimos, nors galiu tvirtai pasakyti, kad, kaip pareiškė prezidentas, tokio realaus pavojaus, kuris buvo parodytas 25 minutes transliuotoje laidoje, šiandien mūsų šaliai nėra", - sakė M.Mandžgaladzė tiesioginėje laidoje "Imdedi" studijoje, kur buvo svarstomas galimos kanalo pateiktos įvykių raidos scenarijus.

Atstovė spaudai sakė, jog labai nusistebėjo tuo, ką pamatė, nes praleido įžangą, kur buvo pasakyta, kad tai inscenizacija. "Negalima žaisti žmonių nervais", - pabrėžė M.Mandžgaladzė.

"Manau, kai rengiama tokia laida, drauge su įspėjimu ekrane būtinai turi būti užrašas, kad tai imitacija ir tam tikra prasme inscenizacija. Toks užrašas turėjo būti ekrane per visą laidos laiką", - sakė atstovė spaudai.

"Imedi" laida:"Russia Today" komentaras:


Šiame straipsnyje: Gruzija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių