Stavropolio žudikas keršijo už vaikų mirtį

23 metus kalėjimo už virtinę žmogžudysčių gavo bitininkas Aleksandras Taranas. Jis nužudė verslininką ir du milicininkus, dar kėsinosi nužudyti gydytoją ir kelių milicijos pareigūną.

Pripažino kaltu

Tai ne pirmas teismas A.Taranui. Pirmą kartą jį išteisino. Tačiau vakar vykęs teismas nebuvo palankus vyrui. Pagyvenęs bitininkas kaltinamas dėl žudymo ir pasikėsinimo nužudyti kerštaujant. Prisiekusiųjų kolegija jį pripažino kaltu. Teismas 57-metų vyrui skyrė 23 metus griežtojo režimo kalėjimo bausmę.

Verdikte sakoma, jog A.Taranas nužudė vietos verslininką Magomedą Erkenovą, vyresnįjį operatyvinį kriminalinės policijos darbuotoją Olegą Tančiką ir kriminalinės policijos vidaus reikalų skyriaus viršininką Vladimirą Štaną. Be to, kėsinosi nužudyti rajono ligoninės vyriausiąjį gydytoją Sergejų Gresevą ir kelių milicijos pareigūną Andrejų Radčenką.

Kaltė neigė

Visas šias veikas A.Taranas, pasak tyrėjų, vykdė dėl keršto. Milicininkai nerado jo sūnaus žudiko, o gydytojas neišgelbėjo dukters gyvybės. Pats bitininkas kaltę neigė. A.Tarano advokatai taip pat teigė, jog jų ginamąjį bando apkaltinti visomis žmogžudystėmis, kurios nebuvo atskleistos, rajone. Motyvas - išgalvotas.

Tyrėjai tvirtino, kad visos žmogžudystės - vienos grandies dalys. Po to, kai A.Tarano duktė Natalija mirė 1994 m. rajono ligoninės reanimacijoje nuo apsvaigimo narkotikais, o 2001 m. per muštines diskotekoje buvo nužudytas jo nepilnametis sūnus Vladimiras, fermeris pamišo. Psichiatrinė ekspertizė pripažino jį adekvačių, tačiau parašė, jog jam reikalingas gydymas.

Bitininkas savo arsenale turėjo du Kalašnikovo automatus ir savadarbį pistoletą, kurį jis įsigijo dar iki vaikų mirties.

Atakų virtinė

Pirmąja bitininko auka, anot tyrėjų, tapo vietos verslininkas M.Erkenovas. Fermeris manė, jog dėl jo sūnaus mirties kaltas verslininko sūnėnas. Esą jis davė kyšį ir milicija nutarė nekelti įtariamajam bylos. Tiesa, pirmasis pasikėsinimas nepavyko. 2003 m. Naujųjų metų naktį A.Taranas apšaudė verslininko namą antrą aukštą, bet tada niekas nenukentėjo. Tais pačiais metais gegužės 25 d. A.Taranas sulaukė savo priešą prie įėjimo į namą ir 12 kartų šovė į jį iš automato.

Po trijų mėnesių rugsėjo pradžioje keršytojas apšaudė namą, kuriame gyveno S.Gresevas. A.Taranas kelis kartus šovė į ligoninės, kurioje mirė jo dukrą, vyriausiąjį gydytoją pro virtuvės langą. Viena iš kulkų kliudė S.Gresevą, jis prarado daug kraujo, bet gydytojai išgelbėjo jam gyvybę.

Kita keršytojo auka tapo operatyvinis darbuotojas O.Tančikas. Tų pačių metų spalį jis buvo sušaudytas. Tas pats likimas ištiko kriminalinės milicijos vidaus reikalų skyriaus viršininką V.Štaną. A.Taranas pareigūnus nužudė už tai, kad jie neištyrė jo sūnaus nužudymo bylos.

Paskutinis pasikėsinimas

Dar vienas pasikėsinimas nužudyti, kuriuo kaltinamas A.Taranas, įvyko 2005 m. Namas, kuriame gyveno kelių milicijos pareigūnas Andrejus Radčenka buvo apšaudytas iš automato. Pareigūnas buvo lengvai sužeistas, o jo šeimos nariai nenukentėjo.

Tyrėjų teigimu, A.Taranas keršijo už tai, kad pareigūnas buvo skyręs jam baudą. A.Taranas atsisakė vykti išsitirti, kai pareigūnas įtarė, jog jis neblaivus. Po pasikėsinimo į A.Radčenką, A.Taraną sulaikė.

Pirmasis prisiekusiųjų teismas bitininką išteisino, tačiau prokuratūrai nuosprendį apskundus, jis buvo dar kartą teisiamas.

 


Šiame straipsnyje: keršytojasnuteistas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių