Sniegas ir šaltis neapleidžia Europos

Namų stogus siekiančios pusnys dešimtis tūkstančių žmonių įkalino manuose, o šalčio aukų skaičius Europoje jau perkopė 550. 

Italija ir Balkanai sulaukė dar daugiau sniego, o Bulgarijoje pirmą kartą per 27 metus užšalo Dunojus. 

Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje gyvenimą paralyžiavo iškritę 50 centimetrų sniego – 50 metų rekordas. Uždarytas oro uostas, dėl sniego lavinos sutriko susisiekimas traukiniais su Serbija. 

Rumunijoje nuo šalčio mirė dar 8 žmonės, o bendras aukų skaičius šalyje pasiekė 65. Apie tris šalčio aukas pranešta Serbijoje, po vieną – Čekijoje ir Austrijoje. 

Lenkijos ugniagesių atstovas Pawelas Fratcakas šeštadienį teigė, kad dėl netvarkingų šildymo įrenginių kilo daugybė mirtinų gaisrų namuose ir butuose. Penktadienio naktį juose žuvo 8 žmonės, ankstesnę naktį – dar trys. 

Naujasis Rumunijos premjeras Mihai Razvanas Ungureanu bei šalies vidaus reikalų ir gynybos ministrai, tik antradienį pradėję eiti pareigas, sraigtasparniu nuskrido į rytinę Buzau Skritį, labiausiai nukentėjusią nuo gamtos stichijų. 

Jis paragino pareigūnus labiau stengtis susidoroti su kylančiais iššūkiais. Nepaisant iš lėktuvų mėtomos pagalbos, kai kuriuose užsnigtuose kaimuose jau trūksta maisto. 

Kai kuriuose kaimuose gaisrininkai ir savanoriai padėjo žmonėms vietomis iki namų stogų siekiančiose pusnyse iškasti tunelius ir tranšėjas. 

„Per visą savo gyvenimą nemačiau tiek sniego“, – teigė Carligul Mic gyventoja 78-erių Aneta Dumitrache. 

Anot pareigūnų, Rumunijoje sniegas įkalino apie 30 tūkst. žmonių, visose Balkanų šalyse – daugiau kaip 110 tūkst., tarp jų 60 tūkst., beveik dešimtadalį visos šalies gyventojų – Juodkalnijoje. 

Belgradas ėmėsi žingsnių riboti elektros vartojimą, nes baiminamasi, kad jos gali imti trūkti. Kompanijos paragintos iki minimumo sumažinti savo veiklą.

Trečiadienį ir ketvirtadienį Serbijoje – nacionalinė šventė, o vyriausybė nedarbo diena paskelbė ir penktadienį. 

Sinoptikai prognozuoja, kad prieš dvi savaites prasidėjęs speigas truks iki vasario vidurio. 
Italijoje antrą kartą šią savaitę sniegas balta danga užklojo Romą, tačiau tarnybos, atrodo, pasimokė iš ankstesnių įvykių, kai gyvenimas sostinėje buvo visiškai paralyžiuotas. 

Viešasis transportas veikė beveik normaliai, gatves valė 700 sniego valytuvų. Tačiau kitose šalies dalyse, ypač pietuose, kur sniegas labai retas, susidurta su problemomis. 

Kalabrijos regiono Kampanos meras Pasquale Manfredi orą, nuo pasaulio atskyrusį daugumą kaimų, palygino su „žemės drebėjimu be kratymo“. 

Viduržemio jūros Korsikos saloje aukštumose esančiuose kaimuose sniego sluoksnis siekia metrą, o iš Bastia oro uosto atšaukti visi skrydžiai. 

Tačiau kai kuriems žmonėms toks oras kelia tik džiaugsmą. 

Vokietijoje ant užšalusių upių ir ežerų susirinko tūkstančiai žmonių, taip pat ir ant Hamburgo Aussenalsterio ežero, kurį ledas paskutinį kartą dengė prieš 15 metų. Čia rengiamas didžiulis festivalis, kuris, tikimasi, per savaitgalį sutrauks 1 mln. žmonių. 

Lenkijoje vis labiau populiarėja čiuožinėjimas ledrogėmis, o Čekijoje turistai plūsta į Kvildos kaimą, vadinamą vienu šalčiausių šalyje. Čia jie nori išmėginti stovyklavimą 39 laipsnių žemiau nulio siekiančiame šaltyje.


Šiame straipsnyje: šaltisžiemasniegasEuropa

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių