Smogas trukdo visų Maskvos oro uostų darbą

Aitrūs miškų ir durpynų gaisrų dūmai vėl apgaubė visą Maskvą ir apsunkina Domodedovo, Vnukovo ir Šeremetjevo tarptautinių oro uostų darbą, nes smarkiai sumažėjo matomumas, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

Matomumas Domodedovo, esančio į pietryčius nuo Maskvos, ir Vnukovo, pietvakarius nuo sostinės, kilimo ir tūpimo takuose - ne daugiau kaip 400 metrų, tai kol kas leidžia pakilti lėktuvams.

Šiaurinis Šeremetjevo oro uostas kažkurį laiką priėmė reisus, persiųstus iš Domodedovo ir Vnukovo, bet vėliau ir ten matomumas sumažėjo iki 400 metrų.
Orlaivių kapitonams siūloma patiems priimti sprendimus dėl tūpimo arba skristi į atsarginį aerodromą.

Dusinantis smogas, apgaubęs Maskvą trečiadienį, ketvirtadienį kiek išsisklaidė, bet penktadienio rytą vėl sutirštėjo. Pirmiausia sostinės pietiniuose ir rytiniuose rajonuose.
Pietryčių vėjas, nešantis į Maskvą smogą, išsilaikys keturias dienas, iki antradienio, prognozuoja meteorologai.

Smalkių kiekis ore Maskvoje 3,6 karto didesnis nei norma, o kietųjų dalelių kiekis - du kartus, pareiškė Maskvos valstybinės gamtosaugos įstaigos "Mosekomonitoring" vyriausiasis specialistas Aleksejus Popikovas.

Sinoptikai paaiškina, kad didžiausią pavojų žmonių sveikatai dabar kelia smulkiosios, maždaug 10 mikronų dydžio kietosios dalelės ore. Giliai prasiskverbdamos į kvėpavimo takus, jos nepasišalina, o kaupiasi, darydamos įtaką sveikatai ir žmogaus gyvenimo trukmei.

Smogas apsunkina nepatogumus, sukeltus neįprastos kaitros laikotarpio, kuris tęsiasi jau daugiau nei mėnesį: penktadienį, pagal prognozes, termometrų stulpeliai vėl pakils iki pat 40 laipsnių žymos.
.

Maskvos ir Žemutinio Naugardo srityse, ypač aplink branduolinį centrą uždarame mieste Sarove, padėtis yra itin sudėtinga, pranešė penktadienį Nepaprastųjų situacijų ministerijos krizinių situacijų valdybos nacionalinio centro viršininkas Vladimiras Stepanovas.

Rusijos atominės energijos agentūros vadovas Sergejus Kirijenka anksčiau pranešė, kad dėl nesiliaujančių miškų gaisrų iš Sarovo teko išvežti visas radioaktyviąsias ir sprogiąsias medžiagas.

Maskvos srityje situacija sudėtinga dar ir dėl to, kad tai- tankiai gyvenamas regionas ir būtent čia yra daugiausia durpynų gaisrų, kuriuos sunkiausia užgesinti.

Nusausintos durpinės pelkės driekiasi rytinėje srities dalyje, o federalinė vyriausybė nagrinėja klausimą skirti durpynų užtvindymo programai 20-25 mln. rublių, kad jie vėl virstų pelkėmis.

Penktadienį buvo pranešta, jog kariai apkasa Pamaskvyje esančius buvusios Tamanės divizijos (dabar 5-osios motorizuotųjų šaulių brigados) šaudmenų sandėlius, kad į juos negalėtų persimesti ugnis.

Priemonių taip pat imamasi netoli Kobiakovo gyvenvietės Odincovo rajone, pagarsėjusiame Rusijos lyderių užmiesčio rezidencijomis ir naujųjų rusų namais.
Kaip teigiama, tiesioginės gaisro grėsmės šioje vietovėje kol kas nėra.

Apskritai šalyje, NSM duomenimis, gaisrų skaičius per parą sumažėjo, bet padaugėjo didelių gaisrų: jų skaičius išaugo nuo ketvirtadienio nuo 73 iki 80.

"Ugniagesiai ir gelbėtojai neleido ugniai pasiekti gyvenviečių. Per parą nė vienas žmogus nežuvo", - sakė V.Stepanovas.


Šiame straipsnyje: gaisraiRusijasmogasMaskva

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių