Slovakijoje per žudiko išpuolį žuvo aštuoni žmonės, 15 sužeisti (papildyta)

Slovakijos sostinėje Bratislavoje vienas automatu ginkluotas vyras nušovė septynis žmones, dar penkiolika sužeidė, o vėliau nukreipė ginklą į save, praneš policija.
"Apie 50 metų vyras nušovė šešis žmones, o galiausiai nusižudė, kai policija jį užklupo mėginantį pabėgti iš įvykio vietos", - policijos vadas Jaroslavas Spišiakas sakė žurnalistams incidento vietoje.

Šaudymas prasidėjo po 10 val. vietos (11 val. Lietuvos) laiku vienos romų šeimos bute Bratislavos ramiame šiaurės vakariniame rajone Devinska Nova Vesėje.

Bute buvo nužudyti penki romai, o vienas prie to namo nušautas vyras "tikriausiai" buvo tos pačios šeimos narys, sakė Slovakijos vidaus reikalų ministras Danielis Lipšicas.
"Kol kas nežinome priežasčių..., todėl nespėliosiu, ar jis turėjo, ar neturėjo rasinių motyvų, - ministras aiškino žurnalistams. - Aš tuo abejoju, tačiau, be abejo, įvykis tiriamas".

Slovakijos naujienų agentūra TASR, remdamasi policijos pranešimu, pirmadienį nurodė, kad užpuolikas buvo 48 metų vyras, per išpuolį panaudojęs teisėtai laikytus ginklus. Agentūra nurodė, kad užpuolikas žuvo nuo šūvio į galvą, tačiau šios informacijos šaltinio nepateikė.

"Septintoji auka, 52 metų moteris, nepriklausė nužudytųjų šeimai ir tikriausiai buvo nušauta atsitiktinai savo balkone, kai sprunkantis užpuolikas pradėjo šaudyti į langus", - sakė vidaus reikalų ministras Danielis Lipšicas.

Kaip sakė J.Spišiakas, policijai buvo pirmiausiai pranešta apie šaudymą bute.
"Pirmieji pareigūnai atvyko, kai užpuolikas išėjo iš namo", kuriame jis nužudė keturias moteris ir vieną vyrą, nurodė jis.

Policija taip pat atsisakė komentuoti šio incidento, kuris tapo vienu iš kruviniausių išpuolių per šalies istoriją, motyvus.

Keli įvykio liudininkai sakė televizijai TA3, kad užpuolikas gyveno toje pačioje laiptinėje, kaip ir nužudytųjų šeima.

Kanalas taip pat pranešė, kad ši romų šeima rajone buvo žinoma dėl nusikalstamos veiklos.

Netoli incidento vietos esančio vaikų darželio auklėtoja Marta Vozbranukova sakė naujienų agentūrai AFP mačiusi "pagyvenusį vyrą su automatiniu ginklu, einantį blokinio namo link".

"Po kurio laiko vienas sužeistas romų tautybės vyras, kurio šeima gyvena tame name, išbėgo ir parkrito ant žemės, o užpuolikas į jį šovė dar du ar tris kartus", - pasakojo ji.
J.Spišiakas sakė, kad užpuolikas šaudė "į viską, kas juda".

"Atvyko daugiau pareigūnų ir jį apsupo, tad jam neliko kitos išeities, tik nusižudyti", - pridūrė jis.

D.Lipšicas nurodė, kad moteris, kuri buvo pašauta balkone, tikriausiai atsitraukė į savo butą, kur ją negyvą rado iš darbo grįžęs vyras.

Dienraštis "SME", remdamasis neįvardytu šaltiniu, pranešė, kad užpuolikas - buvęs kariškis. Laikraštis paskelbė vieno kaimynystėje gyvenančio žmogaus padarytą nuotrauką, kurioje matomas žilaplaukis vyras, vilkintis džinsinę striukę ir užsidėjęs ausines, laikantis automatą ir žvelgiantis aukštyn.

"Dabar negalime komentuoti informacijos apie užpuoliką. Jam buvo apie 50 metų ir jis buvo ginkluotas 58-o modelio automatu ir dviem pistoletais, - sakė J.Spišiakas. - Jis turėjo aštuonias pilnas automato dėtuves ir kelias pilnas pistoletų dėtuves."

Specializuotuose tinklalapiuose nurodoma, kad automato SA vz.58 dėtuvėje telpa 30 šovinių.
"Aišku, kad jis nebuvo teisėtas šio ginklo savininkas", - pabrėžė D.Lipšicas.

Išbėgęs iš namo vyras šaudė nesirinkdamas ir sužeidė mažiausiai 15 žmonių, tarp jų trejų metų vaiką, kuris buvo išvežtas į ligoninę, greitosios pagalbos tarnybos atstovė spaudai Dominika Šulkova sakė AFP.

"Šiuo metu į ligoninę atvežta 13 žmonių. Vieno iš jų būklė kritinė, tačiau stabilizuota, trijų - sunki, o devynių kitų - stabili", - nurodė sveikatos apsaugos ministras Ivanas Uhliarikas.

Kai kurie žmonės įvykio vietoje nukentėjo nuo stiklo šukių, pridūrė D.Šulkova.


Šiame straipsnyje: slovakijaBratislavažudikas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių