Š.Kalmanovičius galėjo būti nužudytas vykstant ginčui dėl turgaviečių

Verslininką ir sporto veikėją Šabtajų Kalmanovičių, sušaudytą pirmadienį Maskvoje, galėjo nužudyti vienos etninių nusikalstamų grupuočių atstovai, vykstant ginčui dėl sostinės turgaviečių, ketvirtadienį pranešama tinklalapyje newsru.com.

Pašalinti įsakė gaujos lyderiai?

Operatyviniais duomenimis, pašalinti Š.Kalmanovičių įsakė gaujos, kontroliuojančios dalį turgaviečių Maskvos centre, lyderiai, sakė šaltinis teisėsaugos institucijose. Kuri konkrečiai grupuotė turima omenyje, jis nepatikslino.

„Gautais operatyviniais duomenimis, Š.Kalmanovičius nedaug laiko iki nužudymo vedė derybas dėl vienos turgaviečių sostinės centrinėje dalyje", - nurodė šaltinis.

Šiuo metu tyrėjai tikrina gautą informaciją.

Kaip skelbia news.ru.com, operatyviniais duomenimis, pastaruoju metu Š.Kalmanovičius buvo Dorogomilovo turgavietės direktorius. Anksčiau jis vadovavo Tišino turgavietei Maskvoje. Jis rekonstravo ją ir pavertė prekybos centru "Tišinka", kur dabar prekiaujama net antikvariniais daiktais ir prabangiais baldais. Pastatęs "Tišinką" Š.Kalmanovičius ją pardavė. Tačiau, kai kuriais duomenimis, verslininko automobilyje nužudymo metu buvo dokumentai, susiję su Tišino turgaviete.

Sieja su mafiozo nužudymu

Š.Kalmanovičiaus, krepšinio komandos "Spartak-Vidnoje" savininko, Rusijos moterų krepšinio rinktinės vadovo, automobilį samdyti žudikai apšaudė lapkričio 2 dieną Raudonosios Presnios krantinėje. Tyrimo duomenimis, verslininką suvarpė maždaug dvidešimt kulkų. Galimybių išlikti gyvas jis neturėjo.

Š.Kalmanovičius buvo nužudytas netrukus po to, kai mirė per pasikėsinimą sužeistas "vagis pagal įstatymą" Viačeslavas Ivankovas, pravarde Japončikas. "Komsomolskaja pravda" rašo, kad jie abu tikriausiai tapo nusikalstamų grupuočių karo dėl įtakos sferų perdalijimo aukomis.

Iš pradžių Š.Kamanovičius buvo laikomas žmogumi iš "Solncevo grupuotės", kuri kontroliuoja prekybą ginklais ir narkotikais, rašo "Komsomolskaja pravda", remdamasi neįvardytu kriminaliniu "autoritetu".

Nužudytas, nes nesidalijo pinigais?

Jo teigimu, Š.Kalmanovičius susikrovė turtus, tapęs Tišino ir Ščiolkovo turgaviečių Maskvoje savininku. Prisidengdamas prekybos verslu jis neva kontroliavo nelegalų ginklų ir deimantų pardavimą, o dalintis pinigais neskubėjo ir už tai ir sumokėjo gyvybe.

Ne taip seniai Š.Kalmanovičius paėmė savo globon ir Dorogomilovo turgavietę, o tai, vykstant krizei ir uždarius didžiulę Čerkizovo turgavietę, daug ką erzino, pažymi laikraštis. Kas galėjo užsakyti nužudyti verslininką, šaltinis nusikalstamame pasaulyje nežino, bet "tai apskaičiuojama greitai", patikino jis.

"Komsomolskaja gazeta" rašo, kad su Š.Kalmanovičiaus nužudymu gali būti susijusi gruzinų mafija. Po Japončiko nužudymo Š.Kalmanovičius neva rėmė "krikštatėvį", pravarde Senelis Hasanas, kurio priešai yra banditai iš Gruzijos Taro Onianis ir Merabas Džangvelidzė. "Komsomolskaja gazeta" nuomone, ši versija neatmesta, bet papildo "turgaviečių versiją".

Duomenų apie ryšius su nusikalstamu pasauliu nesama

Tyrėjai iš karto po nužudymo pareiškė, jog neturi duomenų apie Š.Kalmanovičiaus ryšius su nusikalstamu pasauliu. Tačiau "šiandien kiekviena versija turi teisę egzistuoti, ir mes visas būtinai patikrinsime", pažadėjo Tyrimų komiteto prie RF prokuratūros Maskvos valdybos vadovas Anatolijus Bagmetas.

Verslininkas ir buvęs Sovietų Sąjungos šnipas bus palaidotas ketvirtadienį Izraelio Petah Tikvos mieste, rašo NEWSru Israel. Gedulo ceremonija turėjo prasidėti 11 val. vietos (ir Lietuvos) laiku. Iš pradžių buvo pranešta, kad laidotuvės vyks vienose Tel Avivo kapinių.


Šiame straipsnyje: Kalmanovičius

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių