Sirijos televizija parodė į nelaisvę paimtą turkų žurnalistą

Sirijos vyriausybę palaikantis šalies televizijos kanalas pirmadienį parodė interviu su turkų operatoriumi, kuris dingo ruošdamas reportažą Sirijoje ir prisipažino, kad šiauriniame Alepo mieste Sirijos kariai jį paėmė į nelaisvę.

Vaizdo įraše, kurį parodė televizijos naujienų kanalas „al-Ikhbariya“ ir pirmadienį transliavo Turkijos žiniasklaida, Cuneytas Unalas iš pažiūros atrodė sveikas, nors išsekęs ir nervingas, su tamsiomis į mėlynes panašiomis dėmėmis po akimis.

JAV finansuojamame televizijos kanale „al-Hurra“ dirbantis turkų operatorius pasakojo, kad į Alepą nuo Turkijos sienos atvyko su sukilėliais, kurie kovoja su prezidento Basharo al Assado pajėgomis.

„Visi su manimi buvę žmonės buvo ginkluoti. Ginkluotoje grupėje buvo čečėnų, libių, katariečių ir saudo arabų ginkluotų grupelių“, - pasakojo C.Unalas.

Alepe jie prisijungė prie kitų ginkluotų grupuočių, tačiau per vieną vyriausybės pajėgų ir sukilėlių susirėmimą žurnalistą paėmė B.Assado kariai.

„Vėliau Maidano gatvėje kilo susišaudymas su Sirijos kariais ir žandarmerija. Jie mane sučiupo ir atvežė čia“, - pasakojo operatorius.

Sirijos sieną C.Unalas kirto rugpjūčio 20 dieną. Drauge buvo jo kolega jordanietis Basharas Fahmi ir du japonų žurnalistai, dirbantys japonų žiniasklaidos priemonėms. Viena iš japonų, Mika Yamamoto, po dienos buvo nukauta B.Assadą palaikančių kovotojų.

B.Fahimi, apie kurį nuo praėjusios savaitės nieko nebuvo nežinoma, kaip pranešta, Sirijoje buvo sužeistas. Tačiau vaizdo įraše jis nenufilmuotas. Pusantros minutės trunkančiame interviu C.Unalas savo kolegos taip pat nepaminėjo.

Įrašo autentiškumas ir jo data nepatvirtinti. Su turkų operatoriumi kalbėjęs žurnalistas kadre nepasirodo, tačiau jame matyti mikrofonas su „al-Ikhbariya“ televizijos ženklu.

Netrukus po to, kai šis interviu pasirodė eteryje, Ankaroje vykusioje spaudos konferencijoje Turkijos užsienio reikalų ministras Ahmetas Davutoglu atmetė prielaidą, kad C.Unalas galėjo išvykti į Siriją norėdamas prisidėti prie sukilėlių, ir pareiškė, kad Sirijos vyriausybė yra atsakinga už šio žurnalisto saugumą.

„Jis buvo priverstas padaryti pareiškimą, kuris jam buvo padiktuotas. Ar gali būti, kad Cuneytas Unalas, kuris vyko į šį regioną kaip žurnalistas, galėjo virsti kovotoju? Mes rimtai nežiūrime į tokius tvirtinimus“, - pridūrė ministras.

C.Unalo pagrobimas ir mažiausiai 17 žurnalistų mirtys Sirijoje nuo sukilimo prieš B.Assado režimą pradžios 2011 metų kovą rodo, kad sąlygos, kuriomis yra priversti dirbti apie šį konfliktą informuojantys žiniasklaidos atstovai, nėra lengvos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių