Sirijoje per sprogimus žuvo 27 žmonės

Du sprogdinimai, kurių taikiniu šeštadienį tapo saugumo tarnybų pastatai Sirijos sostinėje, nusinešė 27 žmonių gyvybes, dar beveik 100 sužeista, pranešė sveikatos ministras, o valstybinės televizijos reportažuose buvo matomi apdegę lavonai ir krauju aptaškytas mikroautobusas.

„27 žmonės, daugiausia civiliai, buvo nužudyti, dar 97 sužeisti per du sprogimus“, - sakė televizijos laidai „Syria News“ ministras Wael al-Halaqi (Vaelis Halakis).

Preliminariuose pranešimuose sakoma, kad per šią ataką mirtininkai matyt detonavo sprogmenų prikrautus automobilius.

Televizija nurodė, kad sprogimai driokstelėjo paryčiais kelios minutės vienas po kito. Jų taikiniais tapo kriminalinės policijos būstinė Duvar Džamareko rajone ir Sirijos oro pajėgų žvalgybos būstinė, įsikūrusi Bagdado bulvare Kasaos rajone.

„Kaip rodo mūsų pirminė informacija, susprogdinti užminuoti automobiliai“, - pranešė televizija, o valstybinė naujienų agentūra SANA paskelbė šiurpių nuotraukų, kuriose matomos išsibarsčiusios ir pajuodusios kūnų dalys.

Valstybinis transliuotojas rodė vaizdo įrašą, kuriame buvo matomas apdegęs lavonas, įstrigęs sulamdytuose ir rusenančiuose automobilio griaučiuose Duvar Džamareko rajone. Fone matėsi kriminalinės policijos būstinė, kurios langinės buvo išmuštos.

„Vieno iš teroristų, šiandien atakavusių Duvar Džamareko rajoną Damaske, lavono pirmosios nuotraukos“, - skelbė užrašas televizorių ekranuose.

Kito sprogimo banga smarkiai apgadino vieno daugiaaukščio pastato fasadą ir sunaikino kelis automobilius. Televizijos reportažuose buvo rodomi nuniokoti butai ir krauju aptaškytos gatvės.

Damaske esantis režimo priešininkas Abu Muhammadas al Mazzi (Abu Muhamadas Mazis) sakė naujienų agentūrai AFP, kad pirmas sprogimas driokstelėjo 7 val. 30 min. vietos (ir Lietuvos) laiku.

„Dar po kelių minučių nuaidėjo antrasis, dar galingesnis sprogimas“, - pasakojo jis.

Televizija parodė vieną naktiniu marškinius vilkinčią pagyvenusią moterį, nešamą į greitosios pagalbos automobilį, o vienas sužeistas vyras, kuriam buvo sutvarstyta galva ir uždėtas kaklo įtvaras, buvo matomas gulintis ligoninėje, vilkintis pižamą.

„Nežinau, kas nutiko mano sūnui. Pasipylė kraujas“, - viena moteris sakė televizijos žurnalistui.

Kita ligoninės lovoje gulinti moteris verkdama sakė: „Mano vyras pradėjo šaukti. Viskas buvo aptaškyta krauju.“

Valstybinės televizijos laidų komentatoriai dėl šių išpuolių kaltino Katarą ir Saudo Arabiją - arabų šalis, griežčiausiai kritikavusias Sirijos prezidentą Basharą al Assadą (Bašarą Asadą) dėl jo režimo nuo pernai kovo vykdomo kruvino susidorojimo su opozicija. Abi šios šalys ragino apginkluoti Sirijos sukilėlius.

Pasak vieno komentatoriaus, Katarui ir Saudo Arabijai tenka „politinė, teisinė ir   religinė atsakomybė“.

„Saudo Arabija siunčia mums teroristus“, - vienas įtūžęs incidento liudininkas sakė televizijai.

„Tai Stambulo tarybos draugai“, - pareiškė kitas, turėdamas omenyje opozicinę Sirijos nacionalinę tarybą (SNT), įkurtą Stambule pernai rugpjūtį.

Kasaos rajone televizijos klausinėti liudininkai taip pat kaltino B.al Assado kritikus arabų pasaulyje.

„Pažvelkit į šį nuniokojimą. Mano tėvai buvo sužeisti. Mūsų namas buvo sunaikintas. Ar tai arabų šalių žinia?... Filmuokite šį nuniokojimą, parodykite pasauliui, kas nutiko“, - piktinosi vienas vyras.

„Ar galima leisti, kad mūsų vaikai nubustų verkdami? Tegul Dievas prakeikia juos, tų kiaulių tarybą ir kiaulę Hamadą“, - pareiškė kitas, turėdamas omenyje Kataro emyrą šeichą Hamadą bin Khalifa Al-Thani (Hamadą bin Chalifą Tanį).

„Atsibudome ir pamatėme tai. Tegul Dievas juos prakeikia. Tegul dievas pasigaili kankinių“, - sakė viena skraiste veidą prisidengusi mergina.

Pastaraisiais mėnesiais Sirijos didžiuosiuose miestuose buvo įvykdyta nemažai sprogdinimų, todėl didėja susirūpinimas, kad „al Qaeda“ naudojasi šioje šalyje vykstančiu sukilimu, perkeldama savo pagrindines operacijas iš kaimyninio Irako.

Pastaraisiais mėnesiais Sirijos didžiuosiuose miestuose buvo įvykdyta nemažai sprogdinimų, todėl didėja susirūpinimas, kad „al Qaeda“, pasinaudodama sukilimu šioje šalyje, perkelia savo pagrindines operacijas iš kaimyninio Irako.

Sausio 6 dieną Damaske sprogus užminuotam automobiliui žuvo 26 žmonės, dar dešimtys sužeista, daugiausia civiliai.

Dar du sprogimai, kurių taikiniais tapo sostinėje esančios saugumo pajėgų bazės, driokstelėjo gruodžio 23 dieną; šį išpuolį valstybinė žiniasaklaida siejo su „al Qaeda“.

Vasario 10 dieną šiauriniame Alepo mieste susprogdinus du užminuotus automobiliams žuvo 28 žmonės.

Jungtinės Valstijos iki šiol nenusileido savo sąjungininkų Persijos įlankos regione Kataro ir Saudo Arabijos raginimams apginkluoti Sirijos sukilėlius, besikaunančius su režimui ištikimomis pajėgomis, baimindamosi, kad šie ginklai galėtų patekti į džihadistų rankas.

„Al Qaeda“ lyderis Aymanas al Zawahiri (Aimanas Zavahiris) vasarį džihadistų forumuose paskelbtame vaizdo pranešime sakė palaikąs sukilimą Sirijoje.


Šiame straipsnyje: SirijaDamaskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių