Šiaurės Korėjos raketos paleidimą laikys provokuojančiu žingsniu

JAV gynybos sekretorius Leonas Panetta pirmadienio vakarą telefonu tarėsi su Pietų Korėjos gynybos ministru Kim Kwan-jinu dėl reakcijos į Šiaurės Korėjos planuojamą raketos paleidimą, pranešė vienas Pentagono atstovas.

„Abu lyderiai laikys Šiaurės Korėjos raketos paleidimą rimta provokacija ir Šiaurės Korėjos tarptautinių įsipareigojimų bei galiojančių JT (Jungtinių Tautų) Saugumo Tarybos rezoliucijų pažeidimu“, - sakė Pentagono atstovas George'as Little'as.

Anksčiau pirmadienį Jungtinės Valstijos paragino Šiaurės Korėją nebevykdyti branduolinių užtaisų bandymų ir neleisti kosminių palydovų, taip pat skatino Kiniją panaudoti savo įtaką kaimyninei valstybei ir pamėginti įtikinti Pchenjaną susilaikyti nuo tokių „provokuojančių veiksmų“.

Šiaurės Korėja, neatsisakanti planų paleisti palydovą, nepaisydama Jungtinių Valstijų ir savo regiono valstybių spaudimo, taip pat ruošiasi surengti trečią savo branduolinio užtaiso bandymą, sekmadienį pranešė Pietų Korėjos žiniasklaida.

Naujas branduolinis bandymas neabejotinai sukeltų baimę kaimyninėms šalims ir įtūžį Vakarų valstybėms, kurios seniai siekia pažaboti Šiaurės Korėjos branduolines ambicijas.

Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“ citavo neįvardytą žvalgybos šaltinį, kuris nurodė, jog Šiaurės Korėja „slapta ruošiasi branduoliniam bandymui“ toje pačioje vietoje, kurioje buvo surengti du ankstesni atominiai sprogdinimai.

JAV Valstybės departamentas pakartojo savo raginimą Pchenjanui neleisti palydovo, argumentuodamas, jog tai pažeistų JT Saugumo Tarybos rezoliucijas ir vasario 29 dieną pasirašytą sutartį dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos.

Šiaurės Korėja, prieš trejus metus pasitraukusi iš šešiašalių derybų dėl branduolinio nusiginklavimo, vasarį įsipareigojo sustabdyti branduolinių užtaisų bandymus, urano sodrinimą ir ilgojo nuotolio raketų bandymus mainais į pagalbą maisto produktais, atverdama kelią derybų atnaujinimui.

Tačiau vėliau Pchenjanas pranešė planuojantis paleisti šį mėnesį dar vieną raketą. Šiaurės Korėja teigia, jog siekia tik iškelti į orbitą meteorologijos palydovą, tačiau Seulas ir Vašingtonas tvirtina, jog šis paleidimas bus užslėptas balistinės raketos bandymas.


Šiame straipsnyje: Šiaurės KorėjaPietų Korėja

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių