Šiaurės Korėja surengė karines pratybas su koviniais šaudmenimis

Šiaurės Korėjos kariai mojavo ginklais, kuriuos jiems įteikė naujasis šalies vadovas Kim Jong Unas, kai netoli ginčijamos jūrinės sienos su Pietų Korėja prasidėjo karinės pratybos, per kurias naudojami koviniai šaudmenys.

Šie manevrai laikomi Pchenjano atsaku į JAV ir Pietų Korėjos pajėgų bendras karines pratybas.

Naujienų agentūra „The Associated Press“ (AP) buvo vienu iš nedaugelio Vakarų šalių žiniasklaidos priemonių, kurioms buvo leista stebėti šią savaitę vyksiančias pratybas prie Šiaurės Korėjos pietvakarinių krantų, taip pat ginčijamuose vandenyse, kuriuose nuo 1999 metų įvyko trys kruvini abiejų Korėjos pusiasalio valstybių karinių jūrų pajėgų susirėmimai.

2010 metų lapkritį per Šiaurės Korėjos artilerijos šaudymą, kurį, pasak Pchenjano, išprovokavo Pietų Korėjos šaudymo pratybos Jonpjongo saloje, žuvo keturi Pietų Korėjos piliečiai.

Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida ir aukšto rango pareigūnai pasmerkė balandį planuojamas surengti JAV ir Pietų Korėjos bendras karines pratybas, todėl didėja susirūpinimas, jog vėl išaugusi įtampa tarp abiejų valstybių apsunkins pastangas išspręsti ilgametę priešpriešą dėl Pchenjano branduolinės programos.

Vašingtonas pabrėžia, kad geresni abiejų Korėjų santykiai būtų itin svarbūs sėkmingoms deryboms dėl branduolinės programos.

Įtampa tarp Seulo ir Pchenjano vėl padidėjo prieš trečiadienį turintį įvykti JAV ir Šiaurės Korėjos pasiuntinių susitikimą Pekine, per kurį bus tariamasi dėl Jungtinių Valstijų pažadėtos pagalbos - 240 tūkst. tonų maisto - pristatymo techninių aspektų. Pagal praeitą savaitę paskelbtą susitarimą Šiaurės Korėja gaus maisto produktų iš JAV mainais į branduolinės veiklos sustabdymą ir leidimą grįžti Jungtinių Tautų (JT) branduolinių programų inspektoriams.

Pranešimas apie šį susitarimą padidino viltis, kad Vašingtono ir Pchenjano santykiai pagerės, taip pat kad bus atnaujintos įstrigusios šešiašales derybos dėl Šiaurės Korėjos branduolinių ambicijų apribojimo.

Derybos, kuriose dalyvavo abi Korėjos, JAV, Kinija, Rusija ir Japonija, buvo įstrigusios nuo 2009 metų balandžio, kai iš jų pasitraukė Pchenjanas.

Jaunasis lyderis Kim Jong Unas, matomai siekdamas įtvirtinti savo autoritetą, atvyko prie smarkiai įtvirtintos sienos su Pietų Korėja ir aplankė kai kuriuos karinius dalinius.

Šiaurės Korėja teigia, kad JAV ir Pietų Korėjos bendri kariniai manevrai yra pasiruošimas invazijai į kaimyninę šalį. Pchenjaną taip pat piktina tai, jog šios pratybos vyks minint pusiau oficialų 100 dienų gedulą po ankstesnio Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Ilo mirties.

Tuo tarpu Seulas ir Vašingtonas teigia, kad šios derybos yra įprastos ir gynybinio pobūdžio.

Šiaurės Korėja taip pat pagrasino atkeršyti Pietų Korėjos prezidentui Lee Myung-bakui, kuris nutraukė besąlygiškos pagalbos komunistinei valstybei politiką, perėmęs savo šalies vairą 2008 metais. Be to, Pchenjanas reiškė įtūžį, kai vienas Pietų Korėjos karinis dalinys, dislokuotas netoli Seulo neseniai iškabino grasinančius šūkius po Kim Jong Uno ir jo velionio tėvo portretais.

Per sekmadienį ir pirmadienį vykusias pratybas Šiaurės Korėjos kariuomenės vadai grasino didesne ataka, negu kaimyninės šalies teritorijos bombardavimas 2010 metais.

„Tąsyk šaudė tik nedaug mūsų artilerijos pabūklų. Mobilizuosime visus mūsų korpuso artilerijos pabūklus, kad šįkart juos paverstume tikra ugnies jūra“, - Šiaurės Korėjos liaudies armijos 4-ojo korpuso vadas generolas pulkininkas Pyon In Sonas sakė AP.

Kaip praneša valstybinė žiniasklaida, vasario 26 dieną Kim Jong Unas aplankė 4-ajį korpusą ir įsakė kariams surengti galingą atsakomąjį smūgį prieš Pietų Korėją, jeigu būtų provokuojami.

Abi Korėjos oficialiai tebekariauja, nes 1950-1953 metais vykęs Korėjos karas buvo baigtas tik paliaubomis, o jokia taikos sutartis nebuvo pasirašyta.

Pietų Korėjos gynybos ministerija antradienį pareiškė nediskutuosianti dėl komunistinės šalies karinių pratybų, nes ši tema susijusi su įslaptinta karinės žvalgybos informacija.


Šiame straipsnyje: Šiaurės Korėja

NAUJAUSI KOMENTARAI

tai naujiena

tai naujiena portretas
lyg amerika tik tusciais saudo...

TO1

TO1 portretas
Vakarams nera prie ko prisipisti :)))

Kim Čen

Kim Čen portretas
O automatai, tai pirmo modelio AK-47 ir senu durtuvu.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių