Septynmetė Rio de Žaneiro karnavalo karalienė per eiseną apsiverkė

Nors minios garsiojo metinio brazilų karnavalo gerbėjų pirmadienį sveikino jauniausią renginio istorijoje karalienę, septynmetę Julia Lira, ši neišlaikė tokio dėmesio ir apsiverkė apsupta kamerų.

Vilkėdama prigludusius, pečius apnuoginančius marškinėlius, trumpą raudonų plunksnų sijonėlį ir pasipuošusi sidabrine tiara, jaunoji karalienė viena ryžtingai žengė tik pirmuosius 50 metrų eisenoje. Vėliau jos tėvas, sambos mokyklos "Viradouro Samba" prezidentas Marco Lira paėmė mergaitę už rankos ir pristatė karnavalo dalyvių ir žiūrovų miniai. Mergaitė gražiai šypsojosi fotografams ir gerbėjams.

Tačiau praėjus 10 minučių nuo eisenos pradžios, dešimčių fotografų ir operatorių apsupta mergaitė apsipylė ašaromis ir puolė į glėbį savo neoficialiajai globėjai, mokyklos atstovei Joice Hurtado, kuri nuvedė Julią į nuošalesnę vietą.

Praėjus penkioms minutėms mergaitė grįžo į savo vietą būgnininkų gretų priešakyje, tačiau tėvas ją greitai pervedė per linksmybių vietą, toliau nuo žiniasklaidos kamerų ir fotoaparatų.

"Ji tiesiog išsigando, kai visos tos kameros atsisuko į ją, - sakė J.Hurtado pasibaigus eisenai. - Atsidūrusi motinos glėbyje ji greitai nurimo ir grįžo į didįjį renginį".

Iki šiol neaišku, ar visų laikų jauniausia karalienė dalyvavo visoje eisenoje, nors jos tėvas tvirtina, kad kirto finišo liniją laikydamas mergaitę už rankos.

"Ji pravirko, nes virš jos buvo labai daug žmonių", - sakė mergaitės tėvas M.Lira.
Nors emocijas sutramdžiusi mergaitė grįžo į savo vietą ir toliau žengė sambos žingsniu parado priešakyje, tačiau milijonai per televiziją eiseną stebėjusių brazilų daugiau savo ekranuose jos nebeišvydo.

Prieš prasidedant paradui Julios tėvas M.Lira tikino, kad mergaitė "laiminga ir yra pasiruošusi šokti".

Tačiau pasibaigus eisenai, ir tėvas, ir duktė atrodė pavargę ir išsekę. Julia dar kelis kartus nežymiai šyptelėjo, tačiau nenorėjo kalbėti, ar jai patiko renginys.
Tarp susirinkusiųjų karnavalo žiūrovų buvo manančių, kad mergaitė nebuvo pasirengta tokiam dėmesiui.

"Ji yra per jauna būti būgnininkų korpuso karaliene, - sakė eiseną stebėjęs 60 -metis Maristeras Denizas. - Tokio amžiaus mergaitei negalima pavesti tokio vaidmens".

Tačiau "Viradouro" būgnininkų grupės narys Jorge Elias Souza sakė, jog nepaisydamas nieko didžiuojasi šia mergaite.

"Ji yra meilės įsikūnijimas mūsų mokykloje. Paprastai būgnininkų korpuso karalienė būna kokia nors įžymybė, tačiau jos tėvas yra mūsų prezidentas ir ji yra mūsų šeimos centre", - sakė jis.

Sprendimui leisti Juliai Lirai būti Rio de Žaneiro karnavalo karaliene prieštaravo vaikų teisių gynėjai. Būti karnavalo karaliene Brazilijoje yra garbė, bet dažniausiai šį vaidmenį atlieka apsinuoginusi suaugusi moteris.

Rio de Žaneiro vaikų ir paauglių teisių gynimo tarybos vadovas Carlosas Nicodemosas prieš dvi savaites kreipėsi į teismą, reikalaudamas uždrausti "septynerių metų mergaitei atlikti vaidmenį, kuris nuo seno turi labai didelę seksualinę potekstę".

Praėjusią savaitę teisėjas leido mergaitei dalyvauti parade. Nors toks jo sprendimas kai kam Brazilijoje sukėlė lengvą nuostabą, tačiau visumoje buvo sutiktas palankiai.

Rio de Žaneiro karnavalo karalienė 24-erių Shayene Cesario Vieira taip pat palankiai įvertino mergaitės dalyvavimą eisenoje.

"Dar negirdėjau, kad būgnininkų korpuso karalienė būtų tokia jauna, - sakė ji. - Bet jeigu jos tėvas yra mokyklos prezidentas ir mano, kad tai yra gerai, tai - gerai".

Likus dviem savaitėms iki karnavalo, mergaitės tėvas ne kartą sakė, kad jis ir jo žmona visą laiką bus greta dukters ir darys viską, kad ji nepavargtų karnavalo metu.

Kaip pranešė turizmo pareigūnai, šiais metais Rio de Žaneiro karnavalas pritraukė 730 tūkstančių turistų - 5 proc. daugiau nei pernai.


Šiame straipsnyje: karnavalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių