Šaudymas per filmą buvo „beprasmis blogis“, sako Obama (papildytas)

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) penktadienį nutraukė savo perrinkimo kampanijos kelionę po Floridą po žudynių Kolorado valstijoje.

Pavadinęs šį išpuolį beprasmiu blogiu, susirinkusiems Fort Majerse į kampanijos renginį, B.Obama kalbėjo apie šaudymą Ororos miestelio kino teatre, kuriame buvo rodomas filmas apie Betmeną.

Jis sakė, kad šis šaudymas, palikęs mažiausiai 12 negyvų žmonių, „primena mums visiems, kad mes esame vieningi kaip viena amerikiečių šeima“

„Toks smurtas, toks blogis yra beprasmis. Ir nors niekada iki galo nesuvoksime, kas priverčia žmogų atimti kito gyvybę, tikrai žinome, kodėl verta gyventi“, - sakė jis susirinkusiai liūdnai miniai Floridoje.

„Žmonės, kurių netekome Ororoje, mylėjo ir buvo mylimi“, - sakė B.Obama.

Mažiausiai 12 žmonių žuvo, dar apie 40 sužeista per šaudymą po vidurnakčio kino teatre Ororoje, miestelyje netol Denverio.

B.Obama, kuris atsisakė planuoto apsilankymo Orlando mieste ir grįžta į Vašingtoną, anksčiau savo pareiškime sakė esąs dėl šių žudynių „sukrėstas ir nuliūdęs“.

„Mano administracija padarys viską, ką gali, kad paremtų Ororos žmones šiuo nepaprastai sunkiu metu“, - sakė prezidentas.

„Mes pasiryžę patraukti atsakomybėn kaltuosius, užtikrinti mūsų žmonių saugumą, rūpindamiesi sužeistaisiais“, - tęsė B.Obama.

„Kaip darome tamsos ir iššūkių akimirkomis, turime dabar visi susitelkti kaip viena amerikiečių šeima“, - pasakė jis.

B.Obamai apie šaudymą, kuris prasidėjo apie naktį apie pusę pirmos vietos (9 val. 30 min. Lietuvos) laiku, pranešė jo patarėjas JAV teritorinio saugumo klausimais Johnas Brennanas (Džonas Brenanas), nurodė Baltųjų Rūmų atstovas spaudai Jay Carney (Džėjus Karnis). Tada prezidentas tarėsi su Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovu , Robertu Muelleriu (Robertu Miuleriu).

Pasak J.Carney, šis šaudymas atrodo nėra susijęs su terorizmu.

Televizijos tinklai, remdamasi FTB, pranešė, jog šaulio tapatybė nustatyta - tai 24-erių Jamesas Holmesas (Džeimsas Holmsas), Ororos gyventojas.

„Šiuo metu atliekamas vietinis teisėsaugos tyrimas; mes tik galime pasakyti, jog nemanome, kad esama akivaizdaus ryšio su terorizmu“, - nurodė J.Carney.

Pasak jo, vietiniams pareigūnams padėti į Koloradą atvyko federaliniai agentai iš FTB ir Alkoholio, tabako ir ginklų biuro.

B.Obamos varžovas lapkričio 6 dieną vyksiančiose prezidento rinkimuose, Mittas Romney (Mitas Romins) su žmona Ann (En) taip pat sakė esą sukrėsti žudynių.

„Mes meldžiamės už aukų šeimas ir mylimuosius, šią didžiulio sukrėtimo ir begalinio sielvarto akimirką“, - sakoma jų pareiškime.

„Mes tikimės, kad kaltasis už šį baisų nusikaltimą bus greitai patrauktas atsakomybėn“, - pažymima Romney poros pareiškime.

Liudininkai pasakojo apie kilusią sumaištį, kai ginkluotas vyriškis įsiveržė į sausakimšą salę, kurioje buvo rodomas naujausias filmas apie Betmeną - „Tamsos riterio sugrįžimas“ (The Dark Knight Rises), metė dūmus leidžiantį įtaisą ir ėmė varpyti salę kulkomis.

Policija sulaikė įtariamąjį, bet apie jo asmenybę ir motyvus nedaug tepranešė.

Vietinė žiniasklaida, cituodama policijos viršininką, pranešė, jog įtariamojo namuose rasta visokiausių užmaskuotų sprogstamų įtaisų; per televiziją rodyta, kaip šarvuotais apdarais apsaugoti pareigūnai braunasi į butą pro langą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių