Sarkozy: Tulūzos žudikas turi būti palaidotas „be jokių diskusijų“

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) ketvirtadienį paragino be diskusijų palaidoti Prancūzijoje islamo ekstremistą Mohamedą Merah (Mohamedą Merą), kai jo palaikų atsisakė ir miestas, kuriame jis gyveno, ir tėvų gimtinė.

Septynis žmones nušovęs M.Merah turėjo būti palaidotas Tulūzoje, kai Alžyras atsisakė priimti jo palaikus, tačiau miesto meras nusprendė, kad nedera laidoti islamistą jo gimtajame mieste (Tulūzoje).

„Jis buvo prancūzas. Tegul bus palaidotas ir nekelkime dėl to jokių diskusijų“, - pareiškė N.Sarkozy naujienų kanalui BFMTV, mėgindamas padėti tašką šioje tragiškoje istorijoje, kuri gerokai užtemdė prezidento rinkimų kampaniją.

„Aš jau pasakiau, ką galvoju apie Mohamedą Merah, kuris elgėsi kaip pabaisa“, - kalbėjo N.Sarkozy apie „al Qaeda“ kovotoju pasiskelbusį islamistą, kurį jo bute Tulūzoje kovo 22 dieną nukovė policijos pajėgos.

Kiek anksčiau Tulūzos meras socialistų atstovas Pierre'as Cohenas (Pjeras Koenas) paragino dienai atidėti M.Merah laidotuves miesto Kornebarjė kapinėse, kol atitinkami valdžios pareigūnai nuspręs, ar jį galima laidoti.

„Paskutinę minutę Alžyrui atsisakius priimti Mohamedo Merah palaikus, Pierre'as Cohenas mano, kad jį laidoti Tulūzos mieste nedera. Todėl jis paprašė regiono prefekto jas atidėti 24 valandoms“, - sakoma Savivaldybės pareiškime.

M.Merah šeimos nariai anksčiau pranešė, kad iš Alžyro kilusio 23-jų metų prancūzo palaikai ketvirtadienį turėjo būti nuskraidinti į Alžyrą ir ten palaidoti.

Tačiau vienas šeimai talkinantis Prancūzijos musulmonų tarybos pareigūnas Abdallah Zekri (Abdala Zekris) nurodė, kad galiausiai giminės paprašė jo surengti laidotuves Tulūzoje.

„Šeima paprašė manęs per 24 valandas suorganizuoti laidotuves Prancūzijoje, suderinus su valdžia, nes Alžyras saugumo sumetimais atsisakė priimti Mohamedo Merah palaikus“, - sakė A.Zekri naujienų agentūrai AFP iš Tulūzos.

„Šeima yra nusivylusi, tačiau ji viską supranta“, - pridūrė A.Zekri.

Prancūzijos lyderių „pabaisa“ pramintas M.Merah nužudė tris žydų vaikus, mokytoją rabiną ir tris Prancūzijos karius per tris atskirus išpuolius kovo 11-19 dienomis, o kovo 22 dieną, po 32 valandas trukusios jo buto Tulūzoje apsiausties, jį nušovė policijos pareigūnai.

Pasak A.Zekri, jo nuomone, M.Merah laidojimo vieta bus slapta, be to, šeima „nori pačių paprasčiausių ir diskretiškiausių laidotuvių“.

M.Merah tėvai norėjo palaidoti sūnų Alžyre, nes, kaip būgštavo M.Merah motina Zoulhika Aziri (Zulhika Aziri), sūnaus kapas Prancūzijoje gali būti išniekintas.

Jo tėvas Mohamedas Benalalas Merah  (Mohamedas Benalalas Merah) užsipuolė šalies pareigūnus dėl sūnaus mirties ir pagrasino paduoti Prancūziją į teismą. Tokie jo pareiškimai susilaukė griežtos Prancūzijos pareigūnų kritikos.

Naujienų agentūrai AFP Alžyre jis sakė apgailestaująs, kad pats negalės dalyvauti sūnaus laidotuvėse.

„Jau parašyta, kad jis nebus laidojamas Alžyre, - sakė jis. - Deja, aš negalėsiu dalyvauti. Neturiu nei laiko, nei atskiro lėktuvo, kuris nuskraidintų į Tulūzą“.

Vyriškis atsisakė paaiškinti, kodėl Alžyras atsisakė priimti jo sūnaus palaikus.

„Aš nežinau įstatymų“, - sakė jis.

Tuo tarpu bendrame Prancūzijos užsienio reikalų ir Vidaus reikalų minsterijų pareiškime sako, kad Prancūzija uždraudė į šalį įleisti keturis žymius musulmonų dvasininkus.

„Šių žmonių požiūris ir neapykantą  bei smurtą kurstantys pareiškimai daro didžiulę žalą respublikos principams ir, atsižvelgiant į dabartinį kontekstą, kelia didelę grėsmę viešajai tvarkai“, - sakoma pranešime.

Nepageidaujamų asmenų sąraše atsidūrė Saudo Arabijos musulmonų dvasininkai Ayedas Bin Abdallah al-Qarni (Ajedas Bin Abdala Karnis) ir Abdallah Basfaras (Ab dvasininkas Safwatas al-Hijazi (Safvatas Hidžazis) ir buvęs Jeruzalės muftijus Akrama Sabri (Akrama Sabris), kurie turėjo dalyvauti kitą savaitę Prancūzijoje vykstančiame Islamo organizacijų sąjungos(UOIF) susitikime.

Pareiškime taip pat sakoma, jog Prancūzija „apgailestauja“, kad į konferenciją pakviestas ir šveicarų intelektualas Tariqas Ramadanas (Tarikas Ramadanas), tuo tarpu kiti islamo skelbėjai Yusufas al-Qaradawi (Jusufas Karadavis) ir Mahmudas al-Masri (Mahmudas Masris) patys nusprendė renginyje nedalyvauti.

Pirmadienį N.Sarkozy pareiškė, kad Katare gyvenantis įtakingas musulmonų dvasininkas sunitas  86-erių Y.Qaradawi Prancūzijoje nėra pageidaujamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

rrr

rrr portretas
prancuzai atsisakytu savo zemeje ispera palaidot tai klyktu muslimai per visa pasauli, atsisake tikroji gimtine tylu - viskas suprantama... tegu man atsako kodel vakaru salyse kuo labiausiai rupinamasi kaip tik nepazeisti kitatikiu ir visokiu atvykeliu teisiu, kai tuo tarpu islamo salyje jokiu diskusiuju nera - atvykai laikaisi nustatytu taisykliu, savas visada svarbiau uz svetima... cia durni kataliku kunigai isvede taisykle atsuk kita skruosta jei gavai per viena...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių