Rusijos televizijos kanalas atšaukė laidą, ginančią Maskvos merą

Maskvos televizijos kanalas TVC paskutinę akimirką atšaukė laidą, ginančią merą Jurijų Lužkovą, aiškindama tai "techninėmis priežastimis".

Kaip rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, laidos "Tiesos momentas" redakcija anonsuose žadėjo, kad ji bus atsakas į J.Lužkovo kritiką.

TVC buvo turbūt vienintelis federalinis televizijos kanalas, kur J.Lužkovas buvo ginamas nuo griežtos kritikos kitose žiniasklaidos priemonėse. Taip merui ginti buvo skirta Aleksejaus Pučkovo laida "Post scriptum".

Televizijos laidos ir televizijos siužetai, kuriuose 74-erių metų meras buvo smarkiai kritikuojamas, rugsėjo 10-12 dienomis buvo parodytos per visus pagrindinius kanalus - NTV, "Pirmąjį" ir Rossija".

Tebesiaučiant skandalui dėl Maskvos mero, buvo pranešta, kad steigiamas komitetas J.Lužkovui ginti.

Vienas komiteto Maskvos merui ginti steigimo iniciatorių, organizacijos "Už pilietines teises" vadovas Andrejus Babuškinas, papasakojo BBC, kad komiteto steigimo priežastis - "įnirtinga kampanija, varoma dabar prieš Lužkovą".

"Mes 20 metų kritikavome J.Lužkovą daug kartų iš įvairių pozicijų: ir dėl istorijos bei kultūros paminklų nugriovimo, ir dėl to, kad pinigai gauti pardavus būstus, nepervedami į biudžetą, ir dėl jo kovos su smulkiuoju verslu ...ir dėl šimtų kitų klaidų, piktnaudžiavimų ir taip toliau. Bet tai visada buvo konstruktyvi kritika, nukreipta į tai, kad būtų sprendžiamos konkrečios problemos", - pabrėžė A.Babuškinas.

"Dabar mes matome visiškai nežabotą kampaniją, kai žiniasklaida, dar vakar nepaprastai lojali Maskvos merui, kaip vienam valdančiosios partijos "Vieningoji Rusija" lyderių, staiga, tarsi mostelėjus stebuklingai lazdelei, pakeitė savo požiūrį į jį ir ėmė jį drabstyti purvais, kad mums dėl jų tiesiog darosi gėda", - paaiškino organizacijos "Už pilietines teises vadovas" priežastis, paskatinusias jį ir jo vienminčius ginti J.Lužkovą.

"Tai buvo postūmis įsteigti tokią struktūrą Maskvos merui ginti. Mums neleistini tokie politinės kovos metodai, kaip neturintys nieko bendra su moralės ir dorovės normomis", - pridūrė jis.

Pasak A.Babuškino, komiteto steigėjai nesvarstė savo idėjos su Maskvos merijos atstovais, nes tuomet būtų praradę savo nepriklausomybę.

Virtinėje filmų apie J.Lužkovą federaliniuose kanaluose išvardijami ir aprašomi daugybė skandalų, susijusių su Maskvos mero vardu.

Pažymima, kad J.Lužkovo žmona Jelena Baturina, užimanti trečiąją vietą pasaulyje pagal asmeninio kapitalo dydį tarp moterų pagal "Forbes" versiją, sėkmingiausiai plėtojo savo verslą būtent Maskvoje.

Tuo tarpu Maskvos mero žmona J.Baturina interviu leidiniui "The New Times" pareiškė, kad skandalą dėl Maskvos vadovo inspiravo "kai kurie veikėjai" iš Rusijos prezidento administracijos.

Pasak jos, dalis Rusijos prezidento aplinkos galbūt nuogąstauja, kad "meras, artėjant (2012 metų prezidento) rinkimams gali užimti ne prezidento Medvedevo, o premjero Putino poziciją".

J.Baturina mano, kad žmonės iš prezidento aplinkos siekia "priversti jį priimti sprendimą (dėl J.Lužkovo atsistatydinimo), kuriam jis nepasirengęs, nes (tam) tiesiog nėra pagrindo".

Drauge J.Baturina mano jog yra mįslė, kodėl, esant šiai situacijai, kai skandalas dėl J.Lužkovo vis didėja, šalies prezidentas ir premjeras "dedasi, kad šalyje nieko nevyksta".

J.Baturina taip pat papasakojo interviu "The New Times", kad prieš kurį laiką J.Lužkovas jau rašė atsistatydinimo prašymą. Tai buvo po to, kai 2008 metų lapkritį vienoje "Pirmojo " kanalo laidų J.Lužkovas paragino vėl rinkti gubernatorius.

Tada komentuodama Maskvos mero žodžius Kremliaus spaudos tarnyba pareiškė, kad regionų vadovai, nepatenkinti gubernatorių skyrimo sistema, gali atsistatydinti. Tačiau tada, pasak J.Baturinos, D.Medvedevas nepriėmė J.Lužkovo atsistatydinimo.

J.Baturina taip pat mano, kad gali būti išleistas prezidento įsakas dėl nepasitikėjimo Maskvos meru. Pasak J.Baturinos, toks įsakas gali pasirodyti tik remiantis kokiu nors teisėsaugos institucijų atlikto patikrinimo rezultatais.

Maskvos mero žmona pareiškė, kad "kol kas visi mėginimai panaudoti prokuratūrą, taip pat ir dėl mano bylų, nedavė rezultatų".


Šiame straipsnyje: Maskvos merasJurijus Lužkovas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių