Rusijos teismas „Pussy Riot“ trijulei skyrė dvejų metų kalėjimo bausmę

Rusijos teismas trims pankgrupės „Pussy Riot“ narėms penktadienį skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmes bendrojo režimo kolonijoje už protestą prieš Kremlių pagrindinėje Maskvos ortodoksų šventovėje.

Trijulė, kuri Chamovnikų teismo salėje sėdėjo su antrankiais, atsakovų narve, teisėjui po beveik tris valandas skaityto verdikto paskelbus bausmes, kikeno, o viena jų dar pavartė akis.

Nuteistosios į nuosprendį reagavo ramiai. Jos šypsodamos susižvalgė tarpusavyje ir apsidairė aplink.

Anksčiau dieną teisėja Marina Syrova pareiškė, jog „Pussy Riot“ dalyvės pripažintos kaltos dėl to, kad šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką ir pareiškė aiškią neapykantą religiniais motyvais.

Pasak teisėjos, kaltinamosios „kruopščiai suplanavo“ akciją, kuri vasario 21 dieną buvo surengta Kristaus Išganytojo katedroje.

„N.Tolokonikova, M.Aliochina ir J.Samucevič pasielgė chuliganiškai, tai - šiurkštus viešosios tvarkos pažeidimas, rodantis akivaizdų visuomenės negerbimą, įvykdytas religinės neapykantos ir priešiškumo jai motyvais ir neapykantos kuriai nors socialinei grupei motyvais, asmenų grupės iš anksto susitarus, vykdant provokuojamus ir įžeidžiamus veiksmus religiniame pastate, atkreipiant plataus rato tikinčiųjų piliečių dėmesį“, - sakė teisėja.

Atsakovės sako, kad protestavo prieš glaudžius V.Putino ir Rusijos Ortodoksų Bažnyčios ryšius ir neketino įžeisti tikinčiųjų, tačiau teisėjas šiuos argumentus atmetė.

Kaltintojai reikalavo joms skirti trejų metų kalėjimo bausmes. Į paskirtas dvejų metų laisvės atėmimo bausmes įskaičiuojami beveik šeši mėnesiai, jau praleisti tardymo izoliatoriuje po vasario 21-osios protesto.

„Jos yra kalėjime todėl, kad tai - asmeninis (prezidento Vladimiro) Putino kerštas,  teismo salėje sakė opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas. - Šį verdiktą parašė Vladimiras Putinas“.

Minia susirinkusiųjų prie Chamovnikų teismo irgi sutiko žinią apie įkalinimo laiką pasipiktinimo šūksniais ir skanduotėmis „Gėda!“ ir „Laisvę “Pussy Riot„!“.

Per šalių ginčus byloje prokratūra primygtinai teigė, jog merginų kaltė įrodyta, ir reikalavo nuteisti kiekvieną jų trejus metus kalėti. „Pussy Riot“ dalyvių gynėjai prašė teismą jas visiškai išteisinti.

Pačios merginos, pasinaudodamos paskutinio žodžio teise, pavadino savo teismą „šalies politinės sistemos žlugimu“.

„Pussy Riot“ dalyvės nepripažino savo kaltės, pareikšdamos, kad jų akcija šventovėje buvo nukreipta ne prieš tikinčiuosius, o prieš „Rusijos Ortodoksų Bažnyčios suaugimą su valdžia“.

Drauge teisiamosios Nadežda Tolokonikova, Marija Aliochina ir Jekaterina Samucevič per teisminį nagrinėjimą atsiprašė tikinčiųjų už tai, kad įžeidė jų religinius jausmus. Du iš 9 nukentėjusiųjų prisipažino, kad joms atleido.

Daug atgarsių sukėlęs „Pussy Riot“ bylos teismo procesas truko lygiai savaitę ir vyko toje pačioje Chamovnikų teismo salėje, kur buvo paskelbtas nuosprendis „antrojoje “Jukos„ byloje“buvusiam bendrovės vadovui Michailui Chodorkovskiui ir buvusiam tarptautinio finansinio susivienijimo „Menatep“ vadovui Platonui Lebedevui.

Per 7 dienas teisėja M.Syrova ir šalys spėjo apklausti nukentėjusiuosius, kaltintojo ir gynėjų liudytojus, teisiamąsias, taip pat išnagrinėti rašytinius ir daiktinius įrodymus.
Posėdžiai vyko kasdien, išskyrus poilsio dienas.

Dažniausiai nagrinėjimas prasidėdavo 10 val. ryto ir baigdavosi apie 10 val. vakaro. Kelis kartus teisiamosioms buvo iškviesta greitoji pagalba, joms blogai pasijutus dėl varginamo proceso grafiko. Vieną kartą nagrinėjimas buvo nutrauktas dėl „telefoninio teroristo“ skambučio, kai jis pranešė apie padėtą pastate bombą ir pareikalavo paleisti į laisvę „Pussy Riot“.

Nė viena diena neapsiėjo ne pareiškimo dėl teisėjos M.Syrovos nušalinimo, tarp kurių vieną kartą tokį prašymą pateikė nukentėjusiųjų advokatas.

Vykstant procesui buvo apklausti devyni nukentėjusieji, iš kurių aštuoni yra Kristaus Išganytojo katedros darbuotojai. Be to, savo parodymus davė keturi kaltinimo liudytojai ir trys gynimo liudytojai, kitus 14 liudytojų, tarp kurių buvo A.Navalnas ir rašytoja Liudmila Ulickaja, teisėja M.Syrova apklausti atsisakė.

Per septynias dienas teismas spėjo išnagrinėti rašytinius įrodymus, apžiūrėjo daiktinius įrodymus, tarp kurių buvo merginų asmeninių daiktų: suknelės ir balaklavos - megztos veidą dengiančios kepurės su iškirptomis skylėmis akims. Buvo peržiūrėti „Pussy Riot“ akcijos Kristaus Išganytojo katedroje vaizdo įrašai, paimti iš N.Tolokonikovos vyro Piotro Verzilovo nešiojamojo kompiuterio, vaizdo medžiaga iš šventovės stebėjimo kamerų.

Išklausiusi teisiamųjų paskutinį žodį teisėja M.Syrova išėjo į pasitarimo kambarį rašyti nuosprendžio, pranešusi, kad paskelbs jį rugpjūčio 17 dieną. Tad merginų likimui nuspręsti teismas skyrė laiko beveik pusantro karto daugiau nei bylai nagrinėti.

„Pussy Riot“ byla suskaldė visuomenę į dvi stovyklas. Merginas užsistojo Rusijos meno veikėjai, jie nusiuntė kolektyvinį laišką į Maskvos miesto ir Aukščiausiąjį teismus. Laiške, kurį pasirašė žinomi aktoriai Jevgenijus Mironovas ir Čulpan Chamatova, rašytojai Borisas Akuninas ir L.Ulickaja, režisieriai Eldaras Riazanovas ir Fiodoras Bondarčiukas ir kiti, šalies kūrybinis elitas prašė paleisti grupės dalyves į laisvę.

Daugelis užsienio kultūros veikėjų taip pat ragino paleisti areštuotas merginas. Savo paramos žodžius tarė legendiniai užsienio atlikėjai, tarp kurių buvo Madonna (Madona), Paulas McCartney (Polas Makartnis), Stingas, taip pat grupių „Red Hot“, „Chilly Peppers“, „Faith no More“, „Franz Ferdinand“, „Pet Shop Boys“ muzikantai. Be to, su raginimais paleisti į Rusijos valdžią kreipėsi aktoriai Stephenas Fry (Stivenas Frajus) ir Dani de Vitoe (Denis de Vito).

Teisių gynimo organizacijos beveik nuo pačios pradžios griežtai smerkė „Pussy Riot“areštą. Jos pareiškė, kad daugių daugiausia, ko nusipelno merginos, tai administracinės bausmės už smulkų chuliganizmą. „Amnesty International“ pripažino tris „Pussy Riot“ dalyves sąžinės kalinėmis.

Rusijos Ortodoksų Bažnyčios oficialūs atstovai stengėsi išvengti grupės dalyvių veiksmų vertinimų, nors iš karto po arešto Sinodo Bažnyčios ir visuomenės tarpusavio santykių skyriaus vadovas protojerėjas Vsevolodas Čaplinas paragino merginas gailėtis. patriarchas Kirilas taip pat sakė, kad „neleistinos šventvagiškos akcijos“ pagrindinėje šalies šventovėje.

Savo požiūrį į „Pussy Riot“ performansą išsakė ir Rusijos vadovybė. Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas pranešė, kad „merginos gavo lygiai tai, ko tikėjosi - populiarumą“. Prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad nieko gera grupės dalyvių poelgyje nėra, bet drauge pažymėjo, kad „taip jau griežtai teisti jų už tai nereikia“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Cockney

Cockney portretas
Nyksta komentarai vovkos gazietoj,pasikartosiu, tai yra TIKRAS maištas, o su skiauterėm dabar vaikšto tik gaidžiai ir futbolistai... Tuoj putkinas tremt pradės į sibirą, gaidys juk turi savo valdžią parodyt...

svetimi

svetimi portretas
nelos kiekvienas ant batkos

Copy

Copy portretas
Dabar beretnikai su įvairaus plauko JAVainių išlaikomų slavų "demokratų" paskelbs jas kankinėmis
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių