Rusijos opozicijos veikėjas A. Navalnas nuteistas kalėti penkerius metus už lėšų grobstymą (papildyta)

 • Teksto dydis:

Rusijos teismas ketvirtadienį skyrė penkerių metų laisvės atėmimo bausmę protestų prieš Kremliaus politiką lyderiui Aleksejui Navalnui, paskelbęs nuosprendį byloje dėl didelio masto valstybės turto grobstymo, kuri, kaip teigia šis opozicijos veikėjas, buvo politiškai motyvuota.

"Navalnas... įvykdė sunkų nusikaltimą", - teisėjas Sergejus Blinovas pareiškė skelbdamas nuosprendį.

A.Navalnas, kuris yra vienas iš didžiausių prezidento Vladimiro Putino kritikų, buvo išvestas iš teismo salės teisėsaugos pareigūnų, kai teisėjas paskelbė nuosprendį pramonės mieste Kirove, esančiame maždaug už 760 kilometrų į rytus nuo Maskvos.

Prokurorai reikalavo A.Navalną pasiųsti už grotų šešeriems metams.

Antram kaltinamajam šioje byloje Piotrui Oficerovui teismas skyrė ketverius metus laisvės atėmimo.

Teismo salėje P.Oficerovas atsisveikino su žmona, o prie A.Navalno priėjo tėvai ir žmona, su kuriais jis apsikabino ir atsisveikino, taip pat atidavė savo mobilųjį telefoną ir laikrodį.

Iki tol aktyvistas dar spėjo paskelbti paskutinę žinutę socialiniame tinkle "Twitter": "Jūs be manęs nenuobodžiaukite. Svarbiausia - nesėdėkite rankų sudėję: rupūžė pati nuo naftos vamzdžio nenušoks."

A.Navalno šalininkai žinią apie nuosprendį sutiko pasipiktinimo šūksniais, o dar kiti ėmė skanduoti "Laisvę!".

A.Navalno žmona Julija paskelbė dramatišką kreipimąsi ant Lenino rajono teismo laiptų, skelbdama, kad kova prieš Kremlių tęsis, net jeigu jos vyras bus laikomas kalėjime.

"Tikiu, kad viskas bus gerai. Mes laimėsime, o jūsų irgi prašau irgi tikėti, kad viskas baigsis kuo puikiausiai", - sakė ji.

Šaltinis regiono teisėsaugos organuose pranešė, kad "Navalnas greičiausia bus laikomas Kirovo pirmajame tardymo izoliatoriuje".

Nelaukdamas kol nuosprendis įsiteisės A.Navalnas atsiėmė savo kandidatūrą į Maskvos mero postą ir paragino savo šalininkus boikotuoti sostinės valdžios rinkimus.

"Priimtas sprendimas boikotuoti rinkimus", - A.Navalno atstovas Leonidas Volkovas sakė naujienų agentūrai AFP.

Prieš Kremlių nusistatę aktyvistai reiškė pasipiktinimą dėl teismo sprendimo, vadindami jį naujausiu V.Putino bandymu užgniaužti net it menkiausią pasipriešinimą jau 13 metų trunkančiam jo valdymui.

"(Byla) buvo visiškai sufabrikuota nuo pradžios iki pabaigos, ir netgi teisėjas negalėjo pasakyti, kokia buvo to nusikaltimo priežastis, koks tikslas", - buvęs ministras Borisas Nemcovas, tapęs opozicijos veikėju, sakė žurnalistams, išėjęs iš teismo salės.

Buvęs finansų ministras Aleksejus Kudrinas, dar palaikantis ryšius su V.Putinu, rašė "Twitter", kad šis nuosprendis yra "ne tiek bausmė, kiek bandymas izoliuoti jį nuo viešojo gyvenimo ir rinkimų proceso."

Aktyvistai žadėjo surengti ketvirtadienį prie Kremliaus sienų surengti protestus dėl šios nutarties, tačiau Maskvos savivaldybė perspėjo nesiimti tokių nesankcionuotų veiksmų.

"Nebuvo gautas joks prašymas suteikti leidimą, ir tai bus laikoma neteisėtu renginiu", - Maskvos saugumo departamento vadovo Aleksejaus Majorovo žodžius citavo naujienų agentūra ITAR-TASS.

A.Navalnas buvo pripažintas kaltu dėl vadovavimo grupuotei, kuri esą pavogė medienos už 16 mln. rublių (1,3 mln. litų) iš valstybinės bendrovės "Kirovles" 2009 metais, kai jis dirbo Kirovo srities gubernatoriaus neapmokamu konsultantu.

37 metų A.Navalnas iškilo kaip nauja stipri politinė jėga per masinius protestus prieš V.Putiną, įsiplieskusius 2011-ųjų gruodį. Šis opozicijos veikėjas jam pateiktus kaltinimus vadino absurdiškais, sakydamas, kad tokiu būdu siekiama sužlugdyti jo beprasidedančią politinę karjerą.

Dėl daugeliui žmonių suprantamos retorikos ir charizmos A.Navalnas tapo vienu iš svarbiausių opozicijos lyderių, vadovavusių precedento neturintiems protestams prieš V.Putiną.

A.Navalnas sakė norintis mesti iššūkį V.Putinui per kitus prezidento rinkimus 2018 metais. Jam taip pat priklauso sparnuotu tapęs valdančiosios partijos "Vieningoji Rusija" apibūdinimas - "sukčių ir vagių partija".

Kaip visada nepripažindamas kompromisų, A.Navalnas šią savaitę paskelbė išsamų straipsnį, kaltindamas vieną iš artimiausių V.Putino sąjungininkų - Rusijos geležinkelių vadovą Vladimirą Jakuniną - turint daugybę nedeklaruoto turto ir verslo interesų.

Tačiau netgi kai kurie opozicijos veikėjai kritikuoja A.Navalną, sakydami, kad jam stinga aiškios šalies ateities vizijos ir kad jis tik žada sutriuškinti korupciją bei susodinti į kalėjimus savo oponentus, jeigu iškiltų į valdžią.

A.Navalnas taip pat dar nėra pelnęs didelio pripažinimo kituose regionuose, išskyrus savo tvirtovę Maskvą, kur jis tapo didvyriu internetu aktyviai besinaudojančiai viduriniajai klasei, svajojančiai gyventi kitokioje Rusijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

pok

pok portretas
Ar neasocijuoja su Uspaskiu?

   portretas
Rusijos opozicijoje vieni kriminaliniai nusikalteliai ir banditai.

copy LR

copy LR portretas
Aferistams,išduodantiems savo valstybę už svetimų valstybių pinigus,reikėtų skirti daug griežtesnes bausmes.Patriotai tarnauja savoms valstybėms,o sukčiai be sąžinės-svetimoms,bet už didelius ir labai didelius pinigus.Yra kvailių,kurie moka,yra išdavikų,kurie ima.Liūdna,kad tos atliekos pasivadina "opozicija","žmogaus teisių gynėjais"... o tai Lietuvoje ne tas pats,dabar gal sumažėjo,o prie konservbolševikų ir lebestrastų vogė maišais,net du bankai krito,aiško padedant bobai komunistei22.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių