Rusijos parlamentas nori atsikratyti Kremlių kritikuojančio G.Gudkovo

Rusijos įstatymų leidėjai pirmadienį paskelbė radę įrodymų, kad iškilus opozicijos deputatas Genadijus Gudkovas pažeidė parlamento nariams taikomus verslo veiklos apribojimus, tačiau šis pareiškė, kad jų išvados yra politinis kerštas.

Vieno Valstybės Dūmos komiteto nutartis, pagrįsta šiais įrodymais, atveria kelią

G.Gudkovo pašalinimui iš žemųjų parlamento rūmų per balsavimą, kuris gali būti surengtas likus parai iki šeštadienį planuojamų didelių protestų prieš Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir valdančiąją partiją „Vieningoji Rusija“.

G.Gudkovas yra vienas iš nedaugelio 450 vietų turinčios Dūmos deputatų, dalyvavusių opozicijos protestuose praeitą žiemą, kurie buvo didžiausi per pastaruosius 12 metų, paženklintų V.Putino dominavimo šalies politikoje. Politikas sako, kad mėginimai surengti jam apkaltą yra politiškai motyvuoti.

56 metų G.Gudkovas prieš jį surengtą tyrimą vadina farsu, organizuotu Kremliaus prieš šeštadienį planuojamas masines opozicijos demonstracijas, kurios, kaip tikisi V.Putino oponentai, iš naujo įžiebs gatvių protestų judėjimą po ramesnio laikotarpio vasarą.

Jis argumentavo, kad pusė valdančiosios partijos deputatų yra milijonų JAV dolerių vertės verslų savininkai, taip pat teigė, kad prieš pradėdamas darbą Dūmoje atsiribojo nuo savo verslo interesų, įskaitant vieną privačią saugos bendrovę.

„Tai, kas vyksta dabar - neteisminių susidorojimų startas. Tai farsas. Šiandien duodamas startas neteisėtumui, - G.Gudkovas sakė per Dūmos komisijos posėdį. - Tai, kas vyksta šiandien, yra įžanga į tai, kas Sovietų Sąjungoje kadaise baigėsi 4-o dešimtmečio represijomis.“

Deputatas tyrimą Valstybės Dūmoje lygino su neseniai vykusiu teismo procesu, per kurį trims merginų pankroko grupės „Pussy Riot“ narėms buvo skirta po dvejus metus laisvės atėmimo už politinį protestas, kurio metu jos meldė Dievo Motinos „išvyti Putiną“.

„Pas mus jau buvo pankų teismas, o daba turime pankų komisiją, kuri posėdžiauja ir priiminėja tokius sprendimus“, - G.Gudkovas sakė po posėdžio.

Dūmos komisija rado įrodymų, kad G.Gudkovas užsiėmė verslo veikla, kuri draudžiama parlamento nariams, tačiau šiuos kaltinimus deputatas neigia.

„Esama medžiagos, įrodančios, kad jis sistemingai ir reguliariai užsiėmė verslo veikla, - “Vieningosios Rusijos„ parlamentinės frakcijos vadovas Andrejus Vorobjovas sakė žurnalistams. - Tokį sprendimą priėmė komisija. Mūsų frakcija palaiko šį sprendimą ir sprendimą balsuoti už mandato atėmimą iš pono Gudkovo.“

Nors „Vieningosios Rusijos“ dauguma sumažėjusi iki 13 vietų, ji tebėra pakankama, kad G.Gudkovas būtų pašalintas balsuojant.

Toks žingsnis taip pat panaikintų G.Gudkovo teisinę neliečiamybę. Federaliniai tyrėjai yra sakę, jog esama įrodymų, kad šis politikas užsiėmė neteisėtu verslu, už kurį jam gali grėsti iki dvejų metų laisvės atėmimo.

Priešindamasis G.Gudkovas ir jo sūnus Dmitrijus, kuris taip pat yra partijos „Teisingoji Rusija“ deputatas, surengė kampaniją, kurios tikslas - atskleisti „Vieningosios Rusijos“ leidėjų valdomą milijonų dolerių vertės turą ir ryšius su verslu, vadindamas juos auksiniais riestainiais.

„Aš nepasiduodu. Neabejotinai kovosiu, tačiau netikiu mūsų teisingumu, tyrėjais, policija. Tačiau visiškai aišku, kad išeisiu į protesto eitynes rugsėjo 15-ąją - ir tegul jie mane suima, tegul sulaiko, tegul man kurpia kokias nors kitas bylas“, - sakė G.Gudkovas.

Šis deputatas anksčiau priklausė sovietinei nomenklatūrai ir 9-ame dešimtmetyje netgi dirbo Maskvos regiono KGB.

Karjerą parlamente jis pradėjo 2001 metais ir kelerius metus priklausė „Vieningajai Rusijai“, kol perėjo į populistinę „Teisingąją Rusiją“ ir ilgainiui tapo vienu iš balsingiausių Kremliaus kritikų Valstybės Dūmoje.


Šiame straipsnyje: Genadijus GudkovasRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių