Rusijos ir Baltarusijos santykiams prognozuoja „didžią ateitį“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir izoliuotos Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka ketvirtadienį gyrė glaudžius dvišalius ryšius per Kremliaus vadovo pirmąją kelionę į užsienį nuo jo trečiosios kadencijos pradžios.

V.Putinas vizitas Baltarusijoje, kurią vakarų šalys smerkia dėl represijų prieš opoziciją, buvo surengtas po to, kai į Kremlių sugrįžęs lyderis gegužę atmetė JAV prezidento Baracko Obamos asmeninį kvietimą apsilankyti Baltuosiuose rūmuose.

A.Lukašenka, kurį Vašingtonas yra pavadinęs paskutiniu Europos diktatoriumi, asmeniškai atvyko į oro uostą pasitikti V.Putino ir važiavo tuo pačiu automobiliu su Rusijos lyderiu į savo rezidenciją, įsikūrusią pušyne prie sostinės Minsko.

Abu lyderiai gyrė savo šalių glaudžius santykius, kalbėdamiesi su žurnalistais po pavakare vykusių derybų didelėje A.Lukašenkos rezidencijoje.

„Pats faktas, kad mano pirmasis užsienio vizitas (surengtas) broliškoje Baltarusijoje, aiškiai atspindi ypatinga mūsų santykių prigimtį“, - sakė V.Putinas.

Tuo tarpu Baltarusijos prezidentas sakė V.Putinui, kad jo šalis yra Maskvos „artimiausia ir ištikimiausia sąjungininkė“.

„Vladimirai Vladimirovičiau, esu labai dėkingas jums už šį vizitą. Tai signalas, kad mūsų laukia didi ateitis“, - jis pareiškė žurnalistų akivaizdoje.

V.Putinas sakė, kad Baltarusija pastaruoju metu sulaukė ekonominės pagalbos, vertinamos apie 5 mlrd. JAV dolerių. Pernai Minskas užsitikrino 3 mlrd. dolerių paskolą iš Maskvos vadovaujamo buvusių Sovietų Sąjungos respublikų bloko.

Rusijos vadovas po derybų sakė, kad buvo susitarta, jog Baltarusija gaus trečiąją šios paskolos dalį. Jis pridūrė, kad dabar prasidės derybos dėl ketvirtosios dalies.

Abu prezidentai taip pat sakė aptarę branduolinės jėgainės statybos Baltarusijoje ir bendros sunkvežimių gamybos įmonės įkūrimo planus.

Rusija anksčiau siūlė per 15 metų paskolinti Baltarusijai 10 mlrd. dolerių, kurie būtų skirti pirmosios atominės jėgainės šioje šalyje nuo 1986 metais Ukrainoje įvykusios Černobylio elektrinės katastrofos statyboms.

A.Lukašenka taip pat sakė, kad tarp Minsko ir Maskvos nėra pozicijų skirtumų dėl Eurazijos ekonominės sąjungos kūrimo. Dėl šio projekto abi šalys pernai susitarė su Kazachstanu, o jį įgyvendinti planuojama iki 2015 metų.

V.Putinas pernai sakė, kad Rusiją ir Baltarusiją, ištiktą sunkios ekonomikos krizės, sujungti į vieną šalį.

Abiejų lyderių pranešime taip pat sakoma, kad jų šalys koordinuos pastangas, siekiant užkirsti kelią trečiųjų šalių kišimuisi į jų vidaus reikalus, kad prieš tokias šalis bus imamasi sankcijų.

Maskvos ir Minsko santykiai neretai atšaldavo, o permainingo būdo autoritarinis Baltarusijos lyderis pastaraisiais metais populistiškai kritikuodavo Rusiją dėl energetikos išteklių branginimo.

V.Putinas, kuris praeitą mėnesį pradėjo savo trečiąją kadenciją Kremliuje, tačiau Rusijos visuomenėje pastaruoju metu sustiprėjo protestai prieš jo valdymą.

Gegužę jis atsisakė galimybės pasirinkti pirmajam savo vizitui užsienyje Jungtines Valstijas, nusprendęs nedalyvauti Didžiojo aštuoneto (G-8) viršūnių susitikime netoli Vašingtono esančioje JAV prezidento rezidencijoje Kemp Deivide.NAUJAUSI KOMENTARAI

Reimundas

Reimundas portretas
Baltarusijoje gyvenu nuo 2008. Kadangi būnu daugelyje valstybių, spjaudantiems ant A. Lukašenkos galiu pasakyti, kad JO dėka Baltarusija eiliniam žmogui šiandien yra GĖRIO SALA prasmirdusiame perpuvusio laukinio kapitalizmo vandenyne. Deja, viena iš labiausiai dvokiančių to vandenyno vietų – Lietuva... Turėjau progą asmeniškai pabendrauti su A. Lukašenka. Tai plačios erudicijos išmintingas šalies vadovas, besirūpinantis gerove, pirmiausiai, savo valstybės ir jos žmonių, o ne kapitalistinių erkių ir visokio plauko engėjų ar didžiulių pelnų besigviešiančių užsienio „investitorių“, kaip Lietuvoje. Lietuvoje savo laiku bandžiau įkurti įmonę, sugaišau 6 m., betvarkydamas popierius, leidimus, planus, projektus, kol supratau, kad čia esu nereikalingas... Savo nuostabai Baltarusijoje buvau sutiktas kuo maloniausiai, be jokių kyšių ir pažinčių per 5 MĖNESIUS sutvarkiau visus įmonės steigimo ir statybos dokumentus, gavau, tiesa, su asmeniniu A. Lukašenkos palaiminimu, valstybės paramą, ir šiandien įmonė kuo puikiausiai veikia. Kaip ir kitos beveik 500 lietuviškų įmonių Baltarusijoje. Skundžiasi tik vienas-kitas, nesupratęs, kad čia – ne Lietuva - reikės sąžiningai dirbti, o ne plėšikauti, dirbtinai keliant kainas ir engiant dirbančiuosius. Užtenka palyginti būsto, transporto bilietų, daugelio maisto produktų, vaistų, degalų, bankų bei komunalinių paslaugų kainas, ir viskas pasidaro aišku - jos nuo trečdalio iki keletos kartų mažesnės, negu Lietuvoje, nors atlyginimai panašūs... Pensijos Baltarusijoje nuo 55 m. moterims ir nuo 60 m. vyrams. Jeigu kas nori, gali išeiti į pensiją vėliau. Tada pensija didinama kiekvienais metais. Pvz., jeigu moteris išeina į pensiją 60, o vyras 65 m., jiems pensija būna padidinama 40%, ir t. t. Reikalauja „demokratijos“ ir protestuoja tik Baltarusijos 5-oji kolona, visaip skatinama ir gausiai šeriama JAV doleriais ir Eurais... Kaip taisyklė, tinginiai ir visokio plauko intrigantai ar kalėjime patupėję nusikaltėliai...

malpa

malpa portretas
o dalbajobai laizo nato dupa
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių