Rusijoje suvargęs Krymskas laukia pagalbos ir atsakymų į klausimus

Krymske, kurį labiausiai nusiaubė Rusijos pietus užtvindęs potvynis, likę gyvi gyventojai trečią dieną neturi šviesos, dujų ir vandens, džiovinasi savo turto likučius, ardo užvartas ir rengiasi laidoti žuvusiuosius, nerimastingai kalbėdami apie tragedijos priežastis, mastą ir padarinius.

Potvynio, užtvindžiusio daugiau kaip 5 tūkst. namų Krasnodaro krašte aukų skaičius iki pirmadienio ryto padidėjo iki 171, pranešė policija.

Dauguma žuvusiųjų - 60 tūkst. gyventojų turinčiame Krymske, kurį naktį į šeštadienį užtvindė kelių metrų aukščio banga. Vaikščiodami tarp sulaužytų baldų, išverstų medžių, negyvų gyvulių ir apverstų automobilių išlikusieji gyvi skundžiasi, kad jie nebuvo įspėti, abejoja oficialiomis suvestinėmis ir viliasi, kad gaus kompensaciją.

„Mes akimirksniu tapome vargšais. (Vanduo) nunešė visus drabužius, nieko nėra. Aš manau, kad tai tikrai ne dėl lietaus. Lijo tik vieną vakarą. Lydavo ir anksčiau, bet tokio didelio potvynio nebuvo“, - sako pensininkė Jelena Čiuboreva, prisimindama prieš 10 metų buvusį potvynį.  Oficiali įvykio versija - lietus, per kurį penktadienį iškrito daug mėnesių kritulių norma. Krašto valdžia pavadino „nesąmone“ aktyviai svarstomą Krymske versiją apie vandens nuleidimą iš vienos vandens saugyklų. Tyrėjai iš Maskvos pranešė savaitgalį, kad vandens, kaip visada, buvo išleista iš arčiausiai prie Krymsko Neberdžano vandens saugyklos, bet tai negalėjo tapti potvynio priežastimi.

„Antrą ar trečia valandą nakties labai greitai ėmė semti vanduo, vos spėjau atidaryti duris ir išnešti vaikus. Šunys nuskendo. Pas mus viskas apsemta, viską nunešė vanduo. Baldus, buitinę techniką, dokumentus“, papasakojo 35 metų cemento gamyklos darbininkas Vasilijus Berežnojus.Namų šeimininkės Jelenos Topalovos du giminaičiai žuvo. Ji pati išsigelbėjo.„Aš nespėjau net apsirengti, išbėgau tik su kelnaitėmis“, - pasakojo ji, būgštaudama, kad žuvusiųjų gali būti daugiau nei skelbiama.

„Aukų kur kas daugiau nei sakoma. Vien tik Krasnoarmeiskajos gatvėje kiek žmonių žuvo! Daugiausia senutės ir vaikai“.„Daug vaikų žuvo - tai didžiulė nelaimė“, - sakė 30 metų Ovsepas Torosianas.Tyrėjų duomenimis, Krymske žuvo 146 žmonės, tarp jų tik keturi - mažamečiai vaikai.Nukentėjusieji choru kaltina vietos valdžią, kad žmonių neįspėjo apie artėjančią gaivalinę nelaimę. Gelbėtojai pirmadienį iš dalies pripažino „klaidas, bet jas suvertė “kai kuriems vietos vadovams".

„Vietų  vadovai, vietų specialiosios tarnybos padarė klaidų, ir ne visi gyventojai buvo informuoti nustatyta tvarka ir nustatytais terminais“, atsiskaitė viršininkams valstybinės televizijos ekrane naujas Nepaprastųjų situacijų ministerijos vadovas Vladimiras Pučkovas.

V.Putinas žadėjo padėti

„Nieko nebeliko, mes kaip benamiai. Aš baldų, technikos pirkau išsimokėtinai - reikia už ją mokėti, o ji visa nuplaukė“, - skundžiasi O.Toirosianas ir tikisi, kad Vladimiro Putino vizitas į užtvindytą miestą duos vaisių.

„Putinas mums žadėjo vietos lygiu 50 tūkst., federaliniu - po 100 tūkst. rublių žmogui kiekviename nukentėjusiame name. Jeigu V.Putinas nebūtų atvažiavęs, administracija būtų nesukrutusi, niekas nieko nebūtų ir žadėję“.

Paštininkai jau pirmadienį išnešiojo po namus pirmąją materialinę pagalbą - po 10 tūkst. rublių, o rytoj ar poryt vietos valdžia žada išmokėti kompensacijas. Miesto administracijos pastate susirinkę daug žmonių, mėgina išsiaiškinti, ar bus atlyginta jiems žala, ir kaip atkurti vandens nuneštus dokumentus.

Policijos duomenimis, per potvynius regione „prarado visą turtą“ daugiau kaip 3 tūkst. žmonių, dalį turto  - beveik 20 tūkst. žmonių.Vandens sunaikintus daiktus ir baldus Krymsko gyventojai traukia iš vandens su purvu iš permirkusių namų ir verčia į krūvas gatvėse. Kai kas išlikusius džiovina karštoje saulėje - antrą dieną Kubanėje karštis siekia 30 laipsnių.

Užtvindymo pėdsakų matyti net mažiau nukentėjusioje centrinėje miesto dalyje: tvoros perkrypusios, asfaltas išsipūtęs, stadionas virto tvenkiniu, iš didžiulės balos styro keli apversti automobiliai. Labiausiai nukentėjo gatvės prie upės: iš kelių senų medinių namų liko tik stogai, o plytiniai labai apgriauti  ir neatrodo tinkami gyventi.Gelbėtojai įsikūrė prie administracijos pastato miesto centre didelės NSM palapinėse.

Humanitarinė pagalba - drabužiai, maistas - vežami į kino teatro „Rus“ centrinėje aikštėje fojė, ten taip pat dalijamas vanduo.Vietos ligoninės vyriausiasis gydytojas kol kas atsisako bendrauti su žurnalistais, prašo palaukti iki antradienio. Į ligoninę iš civilių įleidžiami tik vietos gyventojai - atpažinti žuvusiųjų ir skiepytis nuo dizenterijos.


Šiame straipsnyje: Potvynis Rusijojepotvynis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Protingiausia butu palikti si uzgrobta dievisko grozio krasta paversta i siukslyna ir grizti i tundra. Pralietas kraujas saukiasi kersto!

Dainų dainelė

Dainų dainelė portretas
Svarbiausia laukiasi atsakymų, nu, nu....

jo

jo portretas
gaila zmoniu
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių